Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt valaki rajtam kívül,...

Enkidu kérdése:

Van itt valaki rajtam kívül, aki a számítógépből és okos-eszközökből, tvk-ből (stb. ) kiáradó szellemi energiát érzékeli?

Figyelt kérdés

2019. okt. 12. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Pont hogy csak mi írtunk normális válaszokat mert nekünk van annyi logikánk és eszünk hogy tudjuk hogy nem léteznek ilyen dolgok. És hozzátenném ehhez nagyon nagyon minimális ész és logika szükséges tehát még csak meg sem kell erőltetni az embernek az agyát hozzá. Azért mert nem fogadod el a valóságot és nem gondolod végig ésszerűen a dolgokat azért nem mi vagyunk a hülyék.
2019. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy te nem ismered Platón barlang hasonlatát. Esetleg néz meg itt, ha szabad javasolnom és utána írd meg a kérdésemmel kapcsolatos véleményedet, ismét.

https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

2019. okt. 15. 09:05
 13/18 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a dolgot és értem mire akarsz kilyukadni.

Viszont tegyük hozzá hogy az emberek a barlangban tényleg valós dolgokat látnak és valós dolgokat hisznek el. Amit látnak, az árnyékok, azok tényleg valósak. Na már most ezzel ellentétben aki szellemeket hall meg lát meg érzékel stb. azok nem tudják hogy mit látnak,hallanak,érzékelnek csak nem tudják hova tenni és mivel naivak és mindenképpen magyarázatot akarnak ezért rámondják hogy szellem meg még sok más képtelen dolgot. Van hasonlóság a barlangos dolog meg eközött de azért nem teljesen ugyan az

2019. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! A barlangban éppen, hogy nem valós dolgokat, hanem azok árnyékait látják - ahogy írod is.

Szerintem, akik szellemeket látnak, azokat - és a más szellemi dimenziók létezését -, csak a mai kor, az u.n. felvilágosodás (amely sötét mint az éjszaka) nem ismeri el. Ennek oka, hogy bezárta magát a 3 dimenzióba. (A strucc a homokba dugja a fejét és leírja a valóságot: a világ sötét, nem látni semmit).

Ha megnézed a régi korok embereit, evidencia volt számukra ez, továbbá az összes gyógyító (sámán stb) tapasztalta ezeket. Ma arra van kondicionálva mindenki a születésétől fogva, hogy ezek hülyeséget és nem létező dolgok. De ha kitágítod a tudatodat (anyaggal, vagy meditációval), akkor magad is láthatod és érzékelheted. Minden anyagi dolognak van más síkokon több vetülete is. Na én erről beszéltem (volna) és kérdeztem rá. De egyébként a mai "mondáink" és "népmeséink" (értsd: Hollywood) szépen elmondják pont azt, amiről írok itt.

2019. okt. 16. 11:33
 15/18 anonim ***** válasza:

Értem én hogy miről beszélsz meg ha nagyon belegondol az ember akkor ez egy logikus dolog lenne de sajnos sem 4. 5. stb. dimenzióról sem szellemekről és ehhez hasonlókról nincs semmilyen bizonyíték ezért nem lehet állítani hogy márpedig léteznek. És a valószínűsége is annak hogy ilyesmi létezik elég csekély mivel minden eleme ennek a teóriának olyan dologra épül ami nem bizonyítható. Érts: HA van a 3. dimenzión túl további, akkor HA léteznek ott dolgok akkor HA van valami kapcsolat a mi dimenziónkkal akkor lehet hogy képesek vagyunk érzékelni szellemeket HA ezek léteznek. Remélem ez alapján érted hogy miért vagyok nagyon szkeptikus ezen a téren. Van amit lehetségesnek tartok mert pl. ha az univerzum végtelen (de ha nem is akkor azt tudjuk hogy elképzelhetetlenül nagy) akkor nem teljesen lehetetlen hogy létezik valahol egy másik bolygó ahol van élet.

A barlangos dologra vissza térve: félreértettél szerintem. Tudom hogy a dolgok árnyékai nem valósak olyan szempontból hogy azok nem maguk a tárgyak mint ahogy a barlangban lévők azt hiszik hanem csak az árnyékuk. Viszont azok az árnyékok léteznek és valósak és szemmel láthatóak bárki számára tehát ez egy tény hogy azok az árnyékok léteznek. Viszont a mi szellemes esetünkben ez nem mondható el az adott érzékelt szellemről.

2019. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm válaszod, és időd!

Nem, én nem így értettem, hanem fordítva. Az árnyék az, ami itt a fizikai valóság. A fény pedig ami megvilágítja az a szellemi valóság, amely rétegenként öleli körbe, haladja meg az anyagot, kb. mint a matrjóska babánál (ahol a legbelső baba az amit a legtöbb ember anyagnak hív és csak azt érzékeli, mint kizárólagos valóságot). A többi réteget hívom tehát én szellemi világnak, rétegeknek. Más szavakkal: van aki ezeket a rétegeket (már amennyit épp lát belőle) aurának hívja, így interpretálja a tapasztalatát. Tévesen úgy tartják a testnek van aurája (a platóni példa alapján ez az amikor az árnyék a valóság). Helyesen: az aurának van teste (nem az árnyék a valóság). De más népi bölcsesség pl: árnyékvilág (nem véletlen a név).

Tudom, eléggé más megközelítésből látjuk ezt a dolgot. El hiszem, hogy akinek nincs közvetlen tapasztalata, az ezt nem hiszi el. Talán úgy én sem hinném el, nem tudnám elképzelni.

2019. okt. 16. 22:16
 17/18 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes az a videó, aminek a linkjét feltöltötted, kérdező. A videóban látott utolsó mondatokkal viszont nem értek egyet, mert szerintem tanítani csak azt lehet, aki már rálépett a tanítandó útra. Vakokat nem fogsz tudni látóvá tenni, ha még arra nem érettek. Szerintem minden embernek van egy fejlődési útja.


Én magam tapasztaltam már olyan dogokat, amikre nem tudtam racionális magyarázatot adni így én hiszek a szellemvilágban. Olyat ugyan még nem tapasztaltam, hogy elektronikus eszközökön keresztül jönne felém szellemi energia, de hallottam már róla, hogy akár ezen eszközökkel is képesek "játszani" szellemek így semmit nem zárok ki, nem vetek el.


Amúgy hiszek a reinkarnációban is, miért is ne születhetne le újra és újra ugyanaz a lélek a földre, ha még ott dolga van?


Én abból igyekszem kiindulni, hogy mindig van hová fejlődnünk, és ezt különböző utakon keresztül tapasztathajuk meg - ki így, ki úgy.

2019. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Hozzászóló! Igazad is van, meg nem is. A történetben is le kellett mennie valakinek, hogy kioldozza az illetőt. Nem magától fejlődött el oda.

Egy másik verzió a dimenziók közötti dilemma érzékeltetésére: https://www.youtube.com/watch?v=L50bV_FC_3Y

2019. dec. 7. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!