Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik hogy...

Sokan miért hiszik hogy szellemi lények vagyunk?

Figyelt kérdés

Mert ez egyátalán nincs így. Félig gépeknek is mondhatnánk magunkat ugyanis az agyunk műkődése hasonlít a számítógéphez. Az érzelmeink, szabad akaratunk is kémiai folyamatok eredménye az agyban és semmi köze semmilyen szellemhez,lélekhez.

Ha az agyunkal történik valami akkor nekünk is végünk van , mivel az agyunk tart életben minket , ő alkotott meg minket , az "Én"-t.

Nem tudom miért nem lehet megérteni. A műkődésünk hasonlít a gépekhez. Aligha van bennnünk lélek.Egyszerűen minden arra mutat.



2019. ápr. 28. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Mert híján vannak alapvető biologiai, kémiai, fizikai ismereteknek, így nem tudják, hogyan működik az ember, és azt sem tudják elképzelni hogy ezt tudni lehet, hogy létezik ilyen ismeret. Ezért, hasonlóan a középkori emberekhez, amikor még TÉNYLEG nem tudta ezeket az emberiség, alkotnak valami homályos, megfoghatatlan modellt, hogy biztosan úgy van. Ami egyébként ugye nem magyarázat semmire, mert azzal, hogy lélek meg szellemi lény, csak továbbutalták a problémát, és nem magyarázták meg, hogy akkor az a "lélek" vagy "szellem" nevű struktúra pontosan hogyan is működik, mitől vannak emóciói, mitől gondolkodik, satöbbi.
2019. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Sok dolog van ami nem csak úgy megy, hgy hát most épp jót érzel, mert olyan kémiai folyamatokat mennek benned végbe. És azt elmondod nekem hogy miért, te nagy tudós? :D

Miért élvezzük a zenét? Mi a gyakorlati haszna? Miért érzünk érzelmi fájdalmat? Miért fáj évtizedek után is a halott szeretteink emléke? Miért szeretünk alkotni? Miért nem csak dugunk és miért szeretünk valakit egy életen át? Miért törekszünk?

Valami mozgatórugót tudsz ezekhez mondani? Hogy miért indulnak be kémia folyamatok bennem attól hogy olvasok egy könyvet, és miért akarok egyre többet, és miért élvezem annyira?

2019. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okosnak érezheted most magad. Csak az a baj, ha az lennél, fel se merülne benned ez a kérdés, ugyanis tudnád, sokaknak könnyebb azzal a tudattal elfogadni az egyre közeledő halál gondolatát, hogy nem foszlik szét minden addig szerzett emlékük, tapasztalatuk, hanem marad belőlük valami.

És amúgy semmivel se tudod bizonyítani, hogy ez nincs így valójában. Pár száz éve még azt röhögték ki, aki azt állította, a Föld gömbölyű és a Nap körül kering, amíg nem jött pár ember, akik bebizonyították ezt. Attól még, hogy ma már fejlettebb a tudomány, mint anno, még mi se tudunk mindent, szóval nem tudhatod, lehet, pár évszázad múlva már tudományos bizonyítékok lesznek arra vonatkozóan, van valami a halál után is..

2019. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

"Ha az agyunkal történik valami akkor nekünk is végünk van , mivel az agyunk tart életben minket , ő alkotott meg minket , az "Én"-t."


Ez mélyságes tévedés ! Hallgasd meg azokat akik meghaltak és visszajöttek. Mind ugyanarról a halál túli szellemi létről beszélnek. Ezen kívül több előző életre emlékezhetsz, mint magam. Hipnózisban fel lehet ezeket idézni. Láthatod a korrelanciát jelenlegi életed és a korabbiak közt. Azaz mégis szellemi lények vagyunk

2019. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Te biztosra tudod hogy ez így van? Az ember az életnek csak apró töredékét éli meg és ismeri. Fel nem foghatjuk mit jelent maga az élet, ahogy azt sem milyen folyamatai lehetnek ennek.

Talán több a létezésünk mint azt gondolnád!

Érdemes lenne több info után kutatnod, mielőtt ennyire leegyszerűsítenéd a saját képzeleted által az életed, életet!

2019. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Az ember szellem-lélek-fizikai test. De ha valaki félgépnek, félkarú rablónak és agyműködésnek érzi magát, az ellen nem emelek kifogást. Minden virág virágozzon.


"Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!"

2019. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező, hány éves vagy? 13-14?


"Mert ez egyáltalán nincs így." A te véleményed szerint. "Félig gépeknek is mondhatnánk magunkat ugyanis az agyunk működése hasonlít a számítógéphez." Melyik volt előbb, az agy v a számítógép? Tehát melyik készült a másik mintájára? "Az érzelmeink, szabad akaratunk is kémiai folyamatok eredménye az agyban és semmi köze semmilyen szellemhez, lélekhez." A saját életedről és tapasztalataidról nyilatkozol. Ezek nem univerzálisak. "Ha az agyunkkal történik valami akkor nekünk is végünk van , mivel az agyunk tart életben minket , ő alkotott meg minket , az "Én"-t." Ha avval a másfél liter lipidekből, fehérjéből etc. álló szervvel azonosítod magad, akkor ez így van.

"Nem tudom miért nem lehet megérteni." Meg lehet érteni, hogyne lehetne. A te tapasztalataid ide vezettek, megálltál a létezésed kutatásnak ezen fázisánál. Más embereknek más tapasztalataik vannak és folytatják a kutatást. Sztem te ezt nem akarod megérteni. "A működésünk hasonlít a gépekhez. Aligha van bennünk lélek. Egyszerűen minden arra mutat." Magadról beszélsz, a saját tapasztalataidról, és minden más meglátást irrelevánsnak tartasz. Ha már vki foglya egy ilyen egyszerűen kivitelezett, két bites világképnek, legalább néha tesztelje le. Javaslom, állj oda édesanyád elé, és mondd az arcába: anya, szerintem neked nincs lelked. A tested széthull alkotó elemeire a halálod után. Anya, téged nemsoká megesznek a kukacok! Amit irántad érzek, az nem szeretet, az kémiai reakciók következménye. Aztán édesapáddal is tedd meg ugyanezt, illetve táguló körben a rokonságoddal, barátokkal, ismerősökkel, osztálytársakkal stb. A reakcióikat írd meg nekünk bátran!


Már most meg tudom mondani neked, hogy mi tiltakozik benned az ellen, hogy ezt az emberkísérletet a családodban és a környezetedben végrehajtsd.


""Sokan miért hiszik hogy szellemi lények vagyunk?" A kérdésed elolvasása után rá kellett ébrednem arra, hogy rólad nem feltételezhetem, hogy szellemi lény vagy, akinek van lelke. Te, kedves Kérdező, szénalapú életforma vagy, sok fehérjével, némi zsírral etc.


Sok boldogságot!

2019. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ajánlj hármas, cserébe én is adok néhány tippet hogy ne legyünk "gyökerek", ahogy te fogalmazol, egy komment alapján. Továbbá a kommentem nem valami lélekvándorlós ezo fa**ság akart lenni, bocsi ha annak tűnt. :)
2019. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

egyszerűbben előző, mert a kérdező azt hiszi, a rádió adja, találja ki és mondja a műsort. Holott a rádió: eszköz - nélküle nincs rádióműsor. Hasonlatosan az agy is eszköz: nélküle nincs gondolkodás. De nem az agy hozza létre.

Kérdező!írod: "Az érzelmeink, szabad akaratunk is kémiai folyamatok eredménye az agyban

" -ezt a megállapítást KI TESZI?

KI AZ?

2019. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapi 21:23 pontosan én is ezt szoktam mondani.A test szintén csak egy ilyen eszköz!
2019. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!