Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért jár ebbe a kategóriába...

Miért jár ebbe a kategóriába ennyi szekptikus?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért jó, hogy széttrollkodják a válaszokat, vagy lekezelő módon leírják, hogy fa..ságnak tartják az adott kérdést... Mire jó ez? Aki hisz bármilyen ezoterikus vagy okkult dologban, azt úgysem fogják tudni meggyőzni, hogy nem valódi, ugyanúgy, ahogy őket sem lehetne meggyőzni, hogy de pedig valódi. Miért jó nekik, hogy itt röhögnek másokon?

A saját álláspontomat egyébként direkt nem szeretném leírni, mert nem arról akarok vitázni, hogy "de pedig valódi" vagy "de pedig nem valódi", csak őszintén érdekel, mi megy ilyenkor át az emberek fején, mikor ilyeneket válaszolnak :D


2019. okt. 24. 08:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Sokszor van racionális magyarázata néhány dolognak, csak a kérdezők nem mindig hajlandóak észrevenni, ebből szokott kialakulni a háború. Én például fogom a fejemet, mikor meglátom, hogy emberek személyiségét realizálják csillagjegyek alapján és nagyon gyakori. Persze vannak olyanok, akik polgárpukkasztás céljából nyaralnak itt, röhögni jönnek, aztán a végére veszekedni. Először mindig felhozok egy reálisabb sémát, ha válaszolok, utána pedig, ha ez sem igaz, akkor belengetem a "talán ez, talán az" szituációt, magyarán nem zárom ki a kérdező által létrejött gondolatokat, hogy az a valami netalántán szellem, amit hall, mert ő hisz benne.
2019. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Nyílván azért, mert a nyelvőrzők éppen szabadságon vannak.
2019. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
miert ne jarna? nem tiltja semmi/senki
2019. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Első, köszi az értelmes választ!

Harmadik, azért, mert nincs semmi értelme. Ahogy a kérdésben is írtam, "segíteni" úgy sem fog, akkor meg minek? Hogy kinevessenek más embereket? Mert az elég s..gfej dolog szerintem, még akkor is, ha nem értesz egyet velük és nem hiszel ugyanabban, mint ők.

2019. okt. 24. 11:59
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Mi van, hogyha az univerzum küldi őket, hogy tanuljatok?
2019. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 qkker1 ***** válasza:
27%
Mi az a szekptikus?
2019. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
No hallod, a gugli minden második keresésemre kidob egy vagy több kérdést erről a szennytelepről. Itt ugyan is a legtöbb barom, még a keresőszavakat is beírják. No ná, hogy leqrvázom aki baromságokat kérdez!
2019. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Az olyan ember, aki egy elütésbe tud csak belekötni.

Valszeg, te tökéletes vagy, de akkor rögtön agyon kéne csapni, mert csak a hanyatlás következhet.

.

Kiröhögni tényleg nem kell senkit, ebben igazad van.

Viszont tévedésekre, téveszmékre felhívni a figyelmet emberi kötelesség.

2019. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Mert ha meglátunk a főoldalon az utolsó 3 kérdés között valami orbitális baromságot, ahhoz is jogunk van hozzászólni. Ha akár csak egy emberből is előjön a kritikus gondolkodás ennek hatására az már siker.
2019. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Én véleményem szerint ebben a kategóriában nem láttam még sok értelmes dolgot (kiemelném azt hogy VÉLEMÉNYEM SZERINT mielőtt még belém köt valaki). És igazából ezért is szoktam ide felnézni olykor hogy ha tehetem akkor "megmentsek" valakit attól hogy esetleg kitalált, alaptalan, egyáltalán nem realisztikus dologban elkezdjen hinni (mint pl. horoszkóp). Meg csak azért is hogy segítsek egy valós, logikus válasszal segítsek megválaszolni az adott kérdést mert azzal többre megy mint hogyha valaki rávágná hogy 'isten így akarta' vagy ehhez hasonló.

Aztán van az a pont amikor látom hogy valaki annyira vakon követi ezeket a dolgokat anélkül hogy megkérdőjelezné a hitelességét vagy azt hogy lehetséges-e az adott dolog, és látom hogy szegény a végtelenségig buta és menthetetlen akkor nem tagadom én is már csak azért folytatom a beszélgetést az illetővel hogy lássam mi minden hülyeséget tud még összehordani és hogy egy jót szórakozzak rajta.

De mielőtt nekem estek ez a végső eset, találkoztam itt olyannak is aki hitt ezekben a dolgokkal de értelmesen ész érvekkel el tudta magyarázni hogy miért hisz az adott dologban és nem tudtam mit mondani ellene mert nem lehetett belekötni a logikájába.

2019. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!