Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van ha ezzel ölöd meg a...

Mi van ha ezzel ölöd meg a szerettedet?

Figyelt kérdés

Tudjátok, milyen élet van a halál után? Nem.

Belegondoltál már abba, hogy ha van egy haldokló szeretted, akit mindenáron meg akarnál menteni a haláltól, és mindent megadnál csak azért, hogy éljen, talán akkor teszed vele a legrosszabbat?

Mert nem tudod, mi jön a halál után. Lehet, hogy sokkal jobb lenne neki, mint tovább élni akár egészségesen, akár bármilyen betegségek közt.

Ha fiatalon történik valami, akkor "előtte az egész élet". Ez igaz. De milyen érzés belegondolni abba, hogy lehet, azzal teszed vele a legrosszabbat, ha azon erősködsz, hogy ne haljon meg?

Ebből a szemszögből nézve bárki, bármit is állít, nem az önzetlen segítség a fontos, hanem az önző szeretet. Mert inkább önző módon ragaszkodsz a haldoklóhoz, hogy élje túl, mintsem, hogy hagynád egy olyan világba lépni, ahol talán sokkal jobb 'élete' lesz, mint a valóságban.

Belegondoltatok már abba, hogy a legtöbb közúti balesetben miért azok halnak meg, akik nem voltak felelősek érte? Talán azért, mert ha mindenképp meg kell halni valakinek, az univerzum így akarja büntetni a vétkest, hogy életben hagyja?



2019. nov. 2. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Mit tegyünk, vágjuk el a csecsemő torkát egy jobb világ reményében? Vagy lökjük oda a szeretteinket az útra?

Nem értem....

Ha a jelenben sosem szánédkozol szép életet, akkor sosem lesz szép múltad és a jövőd sem lesz szép.

2019. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
13%
Ha ilyen világban élnénk nem lennének orvosok se életmentö mütétek millió kis gyerek halna meg mert nem tudják kezelni a betegségeket. Most nézd errol a szemszogrol
2019. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ès mègis ki a france mondta neked, hogy van egytalàn valami a halàl utàn? Nyomod itt a baromsàgokat feltètelezve, hogy van, miközben te se tudod. Legtöbb közuti balesetben meg azèrt hal mega vètlen, mert a kocsiban elöl van a motor ami egy masszìv fèmszerkezet ès remekül vèd amikor te a kocsi orràval belemèsz valamibe. Ez a vètlennèl nem szokott bejönni. Nincs benne semmi univerzum, sima logika.
2019. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Fordítsd meg a dolgot.

Te írtad, hogy nem tudjuk milyen élet van a halál után. Miből gondolod, hogy adott személynek az az élet jobb lenne, mint az itteni?!


Ha szeretsz valakit az a természetes, hogy nem akarod elveszíteni, és az esetek többségében ő sem akar meghalni, mert ragaszkodik azokhoz, akiket szeret, és az élethez. Akkor mi a fontosabb?! Az amit te elképzelsz, hogy talán a halál után neki jobb lesz, vagy az, hogy ő mit akar?

Sajnos volt, hogy az életem legfontosabb embere a kezeim között távozott.


Kiteptem volna a saját szívem, azért, hogy ő tovább élhessen, mert élni akart és küzdött érte. Ha ilyen helyzetben leszel, majd megérted, hogy az ember az utolsó utáni pillanatig küzd azért, akit igazán szeret. Mert te sem tudnád azt mondani a haldokló szerettednek, aki élni akar, hogy “halj csak meg, lehet jobb lesz ott az élet”. Ostoba kérdés...


És azért az vétlenek halnak meg a balesetekben általában, mert az élet rohadt igazságtalan.

2019. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: kiforgatod a dolgot. Nem mondtam azt, hogy minden élőt meg kell ölni, mert tudom, hogy jobb a halál, mint az élet. Azt mondtam, vagyis, inkább azt kérdeztem, hogy belegondolt-e már bárki is abba, hogy ha kijelent egy ilyet, hogy "miért kell meghalnia, előtte még az élet", akkor azzal vissza akarja rángatni egy kegyetlen, rohadt igazságtalan világba (#4-es mondta), mert állítja, hogy neki itt jobb lenne, holott lehet, hogy az élet után a halál egy olyan fájdalommentes valóság, "dimnezió", amit a jelenlegi életeddel össze sem hasonlíthatsz. Úgymond az életed fénypontja (embrió-magzat-[született ember]-halál)

#2: nyilván nem minden betegség halálos, és nyilván ezért sem tudják, mi vár az emberre a halál után, mert akkor vélhetően felborulna a világ egyensúlya, mert mindenki meg akarna halni. Amit azért valamilyen szinten kizártnak tartok, mert a legtöbb ember nem azért él, mert fél a haláltól. Szimplán azért, mert most él, most ebben a szakaszban van, és majd mindennek eljön a maga ideje.

#3: azt ugye tudod, hogy a feltételezés nem egyenlő az állítással? Feltételezek valamit, ami azért van, mert nem tudom. A sima logikádat sem tudom hova tenni, mert a balesetek általában nincsenek így leegyszerűsítve.

#4: nem gondolom, hogy jobb lenne. Ez csak feltételezés, filozófia. Az életéért pedig küzdeni akarnak azok, akik félnek a haláltól. Mert sokkal jobban félnek egy ismeretlentől, mint attól a sz*rtól, amit ismernek, és benne vannak. Viszont ha te állítod, hogy az élet rohadt igazságtalan, azzal gyakorlatilag azt mondod, hogy az univerzum egy köcsög, mert a halálba taszít ártatlan embereket, holott ők nem ezt érdemlik. Állítanád ezt akkor is, ha tudnád, hogy a halál végtelenszer jobb, mint a földi élet? És a halál valójában egy megváltás az univerzumtól a további fájdalmas szenvedéseink elkerülésére?

2019. nov. 3. 00:41
 6/11 anonim ***** válasza:

“Az életéért pedig küzdeni akarnak azok, akik félnek a haláltól. Mert sokkal jobban félnek egy ismeretlentől, mint attól a sz*rtól, amit ismernek, és benne vannak.”


Ne tegyél olyan kijelentést, amiről fogalmad sincs. Örülj, hogy haldokló beteg közelében sem voltál még, úgyhogy inkább ne beszélj hülyeségeket, mert csak a butaságodat bizonyítod ezzel...nyílván mondjuk egy anya azért akar élni mert fél a haláltól, nem ám azért, mert mondjuk fel akarja nevelni a gyerekeit, vagy mert a szerelmével akar megöregedni...



“Állítanád ezt akkor is, ha tudnád, hogy a halál végtelenszer jobb, mint a földi élet? És a halál valójában egy megváltás az univerzumtól a további fájdalmas szenvedéseink elkerülésére?”


Ha a halál jobb is, az élet attól még nem lesz igazságos. Attól még, hogy talán jobb, az élet nem lesz kevésbé jó.

Azt tudjuk, hogy itt mi van, hogy ezentúl mi vár, azt nem. Ha felőled meghalhatna egy szeretted azért mert van egy feltételezésed, lelked rajta. De fogalmad sincs arról milyen út vezet oda. Amiket te írsz, az nem filozófia, hanem nagy butaság..

2019. nov. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nincs semmi a halál után, nehéz ezt fel fogni? Nincs isten nincs ördög koporsó van meg a föld.
2019. nov. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sok, munkában megrokkanót, éhezőt pedig sortűz elé állítani, hogy megszűnjön szenvedésük?

.

A sorozatgyilkos ezek szerint emberbarát?

2019. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod, az a helyzet, hogy van élet a halál után, és ebből kaphatsz egy kiváló ízelítőt akkor, amikor halálközeli élményt vagy kénytelen átélni.

Utána tudni fogod azt is, hogy nem egyszer élsz, csak te maximum egyről tudsz.


A látszólag vétlenek, vagy a valódi véltlenek is azért halnak meg, mert eljött az idejük. Akinek élnie kell, az élni fog.


Tudod, mi az egyik legnagyobb aljasság? Pl. Életre ítélni valakit úgy, hogy annak nincs esélye sem a képességeivel, sem a tehetségével, sem a végzettségével élni - bármilyen kiváló ember, bármilyen kiváló koponya, bármilyen erős jellem. Csak tehetlenül nézni, hogy elfolyik az idő és irigyelni másokat, hogy azok ÉLNEK. Te meg csak nézed és nem tehetsz semmit. Mintha jégbe volnál fagyva.


Humánum, szeretet és szerelem és egyéb - eredetileg a legnemesebb elvek és érzelmek - köntösébe csomagolva, általuk betakarva nagyon sok gonoszség elfér.

2019. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Utolsó ne viccelj😂😂

Volt már egy autó balesetem amikor oldalról belém hajtottak, szilánkosra tört a kezem, agyrászkódásom lett a légzsáktól, és még a zúzódások. És rá jöttem hogy van-e élet a halál után? Nem..😂😂😂

Örülök hogy nem lett nagyobb bajom. És még az életem se pörgött le a szemem elott... Van amikor ezzel álmodok és ennyi.. Ez az egész 12 éve volt.

2019. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!