Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kvantummechanika alátámasztj...

A kvantummechanika alátámasztja a vonzás törvényét, vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem a könyvben is beszél valami kvantumfizikus...
2020. márc. 4. 13:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Egyébként a gondolatolvasás már működik, alap szinten. Pl a hippocampusból kinyerhető egy adott szoba melyik helyén van az illető állat. Place és grid sejtek tüzeléséből.


Ezeknek a field-eknek a változása tanulás hatására egy felkapott terület, legutóbb Nobel díj járt érte.


Nyilván emberek koponyájára nem rakhatsz üvegablakot, meg nem szúrhatsz elektródákat csak úgy ide oda.


A főemlős kutatás viszont egészen új eredményeket hoz. Pl vannak patkány méretű kismajmok, azok beférnek a mikroszkóp alá és emlékezés közben lehet sejt szinten nézegetni a kódolást. Ez már azért "gondolatolvasás"


Embernél tényleg csak a gondolkodás ténye állapítható meg fMRI és EEG segítségével. Viszont nem tartom kizártnak, hogy lesz valaha sejt szintű nem invazív funkciós MRI. Ekkor már tényleg megfejthető lesz a gondolkodás kódolása is, pl egy kutya felidézéskor.

2020. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
25%

#10 Ez egy butaság és ezós tévhit. A kvantummechanikában a megfigyelés maga a mérés, információszerzés a rendszerről, amitől összeomlik a hullámfüggvény és részecske természet.


Ott van a tévhit, hogy az ember kiemeli a tudatot, pedig semmiben nem különbözik egy kavicstól, vagy egy marék disznóürüléktől megfigyelés szempontjából.


Eleve a rendszer bármitől összeomlik, ha egy foton bejut a kísérletbe, már "megfigyelésnek" számít. Tehát lényegtelen KI és MI figyeli meg.


...

A tudatnak NINCS semmiféle ismert hatása ami negatívan vagy pozitívan befolyásolná a környezetünk eredményeit tudatosan. Hiába koncentrálsz ha be is kakálsz... akkor sem.

2020. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
25%

"Tehát lényegtelen KI és MI figyeli meg"


Igen, mivel minden a tudat. Egy darab kő is a tudat, ahogy a fényrészecske is a tudat. Az emberi tudat valójában semmivel se különb egy kő tudatánál. Csak az ember rendelkezik elmével, különböző érzékszervekkel, amelyekkel mint egy gyémánt a fényt, megtörheti a tudatot, és azt különböző aspektusaiban láthatja. Látás, szaglás, ízlelés, gondolkodás. Ezek mind a tudat aspektusai, de végső soron egyik sem a tudat. Olyanok, mint egy tükör, amiben a tudat megláthatja önmagát.

2020. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%

"A tudatnak NINCS semmiféle ismert hatása ami negatívan vagy pozitívan befolyásolná a környezetünk eredményeit"


Maga a tudat hozta létre azt, amit környezetnek nevezel. A tudat alatt ne a gondolkodást értsd, hanem azt az Univerzum mögött meghúzódó megnevezhetetlen, megfoghatatlan valamit, ami mindent létrehozott, áthat, éltet.

A tudat által cselekszel a világban, tehát MINDEN, ami a környezetben történik, az a tudatnak köszönhető. Pont az ellenkezője igaz annak, amit írtál.

2020. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

" Univerzum mögött meghúzódó megnevezhetetlen, megfoghatatlan valamit, ami mindent létrehozott, áthat, éltet."


A mit? 😃


Ez valami spirituális fogalom lehet...

2020. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

A tudat nem különválasztható az agytól, tehát lényegében egy kő amit belevágsz a zuhatagba és 10 helyre eshet le, akkor az is egy számítást végez. Kezdeti értékből indulva egy fejlődik és leesik valahová.


Aa agy pont ilyen.


Az hogy a kő vagy az agy szempontjából mi a realitás, az tök mindegy. Valahogy megtörténnek az események, de a randomra nincs hatása a tudatnak.


Szemléletesen:

Schrödinger macskájának élete attól függ mikor bomlik el az atom a mérgező kapcsolóban. Ez a bomlás a kvantumrandomot követi, azaz semmilyen módon nem jósolható meg előre mikor fog bekövetkezni. Elméletben sem!


Tehát a macsek valamikor meghal, de nem tudjuk mikor és azt sem halott-e már.


A tudatnak akkor lenne ereje, ha koncentrálással, (meg ha be is barnázol) módosítani tudnád a kvantumrandom mezőt. Azaz hatni tudnál az atomra, hogy biztosan ne bomoljon el.


10 macskával elvégzed ezt a kísérletet, akkor mondjuk 5 meghalt mikor kinyitod a dobozt. Viszont ha sikerülne módosítani a kvantumrandomot a tudatoddal, akkor szignifikánsan emelkedne ez a szám, és mondjuk 8 cica maradna életben!


Ez atomokkal is megtehető, nem kell cica. Viszont ezeddik senki nem volt erre képes, és semmilyen mágikus módosító erőt nem tud a tudatod kifejteni. Ha el is pattannak az erek a szemedben 😃

2020. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
12%

"Ez valami spirituális fogalom lehet..."


Spirituális fogalom nem létezik. A spiritualitás nem valami, amit meg lehet fogni, meg lehet nevezni, definiálni lehet, hanem maga az a végtelen, megnevezhetetlen, felfoghatatlan valami, amiből maga a "fogalom" is létrejött. Miért akarod a felfoghatatlant belegyömöszölni egy ilyen korlátolt dologba, mint a "fogalom"?

2020. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Ha megnevezhetetlen, felfoghatatlan akkor semmi köze a természethez és a természettudományhoz. Főleg nem a kvantummechanikához, ami egy matematikával gyönyörűen leírhatö és egzakt dolog.


Ez egy ezós vallásos kreálmány, nem szabad összekutyulni a valódi tudománnyal'

2020. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
17%

"Ha megnevezhetetlen, felfoghatatlan akkor semmi köze a természethez és a természettudományhoz"


Hogyne lenne hozzá köze, amikor abból született? :D A matematika is abból született. A matematika önmagában nem létezett, maga a tudat hozta létre azt a környezetet, aminek megismerése révén aztán létrejöhetett az a tudomány, amit matematikának nevezünk. Az Univerzum előtt nem volt egy, se kettő. Nem volt semmi. Ha az Univerzum megszületése előtt nem létezett a tudat, akkor nem is jöhetett volna létre az Univerzum, aminek megismerése révén aztán létrejöttek a tudományok. Tudományokkal sosem fogod bizonyítani a spiritualitást, mivel maga a spiritualitásnak köszönhető a tudomány.

2020. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2020. márc. 4. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!