Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik nyelven érhető el...

Melyik nyelven érhető el eredetiben a legtöbb spirituális, spiritiszta, ezotériával-mágiával-hermetikával-okkultizmussal-ufóku tatással-parapszichológiával és filozófiával foglalkozó forrás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondolkodtam, hogy az idegen nyelv kategóriába írjam-e, de úgy döntöttem, inkább itt a helye.


Oroszul és angolul olvasok magas szinten. Ezeken kívül érdekelne a spanyol és a francia nyelv, sőt rajtuk kívül még több is.


A nyelvtanulás a hobbim. Az imént felsorolt témák fontos szerepet játszanak nálam, így olyan nyelvekkel szeretnék foglalkozni, amelyen (az oroszon és angolon kívül) a lehető legtöbb e témákkal kapcsolatos forrást tudom olvasni.


Szerintem a francia lenne a legjobb választás, tekintve hogy itt a titkos társaságok a történelem során nagy mennyiségű tudományt műveltek ki, és jelentős világnyelv. De igazából nem tudom, melyik lenne a legjobb.


Tudom, hogy az orosz-angol tudásom kb mindent lefed, de akkor is, ezeken kívül érdekelne, melyiket javasoljátok.


Előre is köszi a tippeket.



2020. márc. 15. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
nem a létsíkunk nyelvei, itt régesrég kihaltak már. vannak emlékezők rá.
2020. márc. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a franciát tanuld a spanyol béna.

Vagyis ha lehet választani angol meg francia nyelv között én inkább a franciát választom mert tetszik a hangzása.

Nem ez a kérdés...

2020. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nyugodtan küldjetek bármit, érdekel minden a témával kapcsolatban.
2020. márc. 17. 12:18
 14/14 Grimfox ***** válasza:

Minden nyelvnek megvan a maga spirituális irodalma. Illetve az európai nyelvek spirituális irodalma elég hasonló, csak más a fordítás. Az alapjuk latin, görög, arámi, héber ilyen sorrendben visszafelé, ami előtte volt az pedig akkád, sumer, egyiptomi, és más közel-keleti nyelvek.

Ezek az európai misztikus irodalom alapjai. Keleten szanszkritból, és a kínai különböző régi nyelvjárásaiból kiindulva komoly irodalma van a tibetinek, hindinek, és más indiai nyelveknek, a jelenlegi kínainak, és japánnak. Még az iszlámnak is van néhol mélyen spirituális irányzata, bár az is a héberig vezethető vissza, mint az európai művek függetlenül attól, milyen nyelvet beszél az adott iszlám hitű nép.

2020. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!