Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről? Volt...

Mi a véleményetek erről? Volt már hasonló élményetek? (álmodás)

Figyelt kérdés

A minap reggel, miután a párom már elindult munkába vissza aludtam kicsit. Azt álmodtam, hogy ülünk a konyhában és beszélgetünk, volt még velünk egy másik családtag is. Aztán felébredtem, és még akkor is hallottam hogy a férjem beszél. Nem volt alvási paralízisem, mert tudtam mozogni, nézelődtem és füleltem, fel is ültem, csodálkoztam hogy miért van itthon, pedig nemrég ment el. Ráadásul a hangját nem a fejemben hallottam, hanem térben, tehát mintha a konyhából jött volna, azt gondoltam valamiért haza küldték, vagy itthon felejtett valamit és telefonál valakivel. Ijesztővé vált a dolog, mert tudatosult hogy nem lehet itthon, kirázott a hideg is, és abban a pillanatban megszűnt a hang, mint amikor lekapcsolják a rádiót.

Régebben sokszor volt alvási paralízisem, ezek szerencsére megszűntek, de ez is volt olyan félelmetes. Mindig gondolkodóba ejt mitől vannak ezek a jelenségek, összemosódások álom és valóság között. Álomvisszhangnak neveztem el. :-)


2020. márc. 18. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem de a tesómnak volt. Ráadásul elvileg velem beszélt, elég para. A konkrét sztorira nem emlékszem...
2020. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agyad csak félig volt felébredve, nincs ebbe semmi para.
2020. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásparalízis nem ugyanaz, itt csak félig voltál felébredve, tehát félig az álomba voltál, félig az ébredés állapotába. Ilyen egyszerű a magyarázata.


2-es voltam.

2020. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Félig ébren voltál, félig még álomban, amikor tudatosult benned hogy már ébren vagy és nem lehet az a jelenség amit tapasztaltál akkor a tudatod hirtelen "átlökött" a teljesen éber állapotba. Nincs ebben semmi rendkívüli.
2020. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régebben gyakran volt. Kb huszonéves koromban. Én módosult tudatállapotnak gondolom. Bár a félálom is jó elmélet lehet. Elmesélem a leg érdekesebbet: Egy jelentéktelen álomból ébredtem, amire már nem is emlékszem. Már tudatában voltam, hogy ébren vagyok, rendesen érzékeltem a valós környezetem, de még feküdtem, nem volt még kedvem kelni. A szemem még csukva volt. Nos és ébredés után csodálkozva észleltem a lentről beszűrődő hangokat. Azt hallottam, hogy odalent, a ház előtti utcán nagyobb tömeg halad, akik érdekesen kántálnak, énekelnek ésvalami imamalom hangját véltem a kantálásba keveredni. Döbbentem hallgattam. A hang erősödött, ahogy a ház mellett elhaladtak. Majd lassan elhalkult, ahogy elmentek. Idegen nép tűnt fel lelki szemeim előtt, piros fezzel a fejükön, bár nem vagyok benne biztos, hogy náluk van ilyen szokás. Azt viszont el sem tudom képzelni, hogy kerülhetnének ide?! Még emlékszem, fel is ültem és ámulva hallgatóztam, de a redőnyt nem akartam felhúzni, hogy meg ne zavarjam az alvó gyermekem. Máig nem derült ki, mit hallhattam, de baromira nem illett a képbe..
2020. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2-3# Tudom milyen az alvási paralízis, egy időben szinte naponta átéltem, de szerencsére elmúlt. Tudom hogy ez nem az volt de ez is elég ijesztő volt. Az alvási paralízisre van egy olyan tudományos magyarázat, hogy a mozgási funkcióink lebénulnak amikor alszunk, és ébredéskor ez néha nem egy időben tér vissza a tudattal.

Gondoltam talán erre is van valami hasonló magyarázat, és mint ahogy 5-ös válaszlóból is kiderül, van ilyen másoknál is.

Látom közben áthelyezték a kérdésem ezoteriába, holott nem véletlenül tettem a Tudományok kategóriába. Sokkal inkább hiszem, hogy az ilyennek is van hasonló magyarázata mint az alvási paralízisnek, ezért nem misztifikálnám. És hogy miért kérdeztem? Mert egyszerűen érdekel a téma, az agy működése, az álmodás és éberség közti párhuzam stb. Vannak akik pl. nem hallanak, hanem még látnak dolgokat ébredés után.

2020. márc. 20. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!