Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi mindenre tanít az egyén...

Mi mindenre tanít az egyén szintjén a járvány?

Figyelt kérdés

Igen, higiéniai szabályok betartására, meg social distance megtartására stb, de a kérés -nem ok nélkül ám- az ezotéria rovatba íródott.


Érdekelnek a meglátásaitok.


2020. márc. 19. 22:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A kolléganőnek igaza van érdemes megfogadni a tanácsait :)

Tudod mit mondott Einstein? Halld meg hangzavarban a harmóniát, lásd a zűrzavarban a rendet, s vedd észre vészhelyzetben a lehetőséget! Te mit hozol ki belőle?

2020. márc. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves legutóbbi hozzászóló, nem lehet megúszni a változást, főleg ha már magam kérdeztem rá, merre is legyen az :) ugye?


A kolléganő gondolom a pszich. cikk írója. Véleményem szerint nem minden lehetőséget írt meg. A cikkét csak ötletadónak tekintem, ami elolvasás után törpölni lehet még.

2020. márc. 21. 05:32
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Amit tapasztalok, az a félelem, és hogy ha valakiben túlteng a para, simán levezeti másokon. Gondolok itt néhány emlékezetes Facebbok bejegyzésre, vagy az ismerőseim között is tapasztalt megnyilvánulásokra. Mindenki okoskodik, és leteremti a másikat. Legjobb példa erre a maszk kérdése, hogy vajon hasznos-e vagy sem azoknak, akik egészségesek (én nem tudom, mert mindenfélét hallok). Szóval éjjel-nappal ez a téma általában, és egyszerűen bosszant, hogy nem tudtam eddig eligazodni rajta annyira, amennyire kellene.

Mert van, aki teljesen komolyan veszi, talán túlaggódja (pl. egy anyuka különórára se engedi már a gyerekét, meg az egyik ismerősöm olyanokat mond, hogy reméli, minél kevesebb szerettünk hal bele), és ott a másik véglet (pl. a németországi koronapartizó fiatalok, vagy akik mindig mémeket osztanak meg a vírusról), akik nem realizálják egyáltalán a dolgokat...


Én csak ámulok, úgy őszintén. Részben azt érzem, hogy mivel mindenki fél, stb. akkor én nem fogok, inkább szeretnék nyugodt maradni (nem megy, mert híreket nézek, és használom a social media platformok zömét).

Másrészt, mivel ezerféle meglátás/elmélet/tanács jön mindenhonnan, kezd sok lenni az egész. Azt próbálom eldönteni, hogy

1.mivel mindenki fél, biztos nagyon komoly a dolog (a vírus maga + a gazdasági következményei)

VAGY

2.maga a pánik, a sok intézkedés (most inkább külföldre gondolok, ahol már igazolni kell, hogy miért és hova megy valaki), és a média az, ami tovább rontja az alap problémát?

Szóval ha tanulok ebből, akkor a dolgok helyesebb megítélését tanulhatom, mert ez most talán bonyolultabb, mint általában.

2020. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszadó.


Mindenki fél? Én, szerencsére, egész vagyok. Sokat dolgoztam rajta.


Tovább figyelem a kérdést.

2020. márc. 23. 06:29
 15/22 anonim ***** válasza:
A 7-es válaszadóval teljesen egyetértek! Újra kell gondolni mindent, mert a "járvány" után más semmi nem lesz olyan, mint régen. Nem véletlenül tettem idéző jelbe, ugyanis sok az ellentmondás a járvány körül.Abban mindenki biztos lehet, hogy emögött hatalmi játszmák húzódnak meg, de ennek kifejtése más rovatba való. Amit sokszorosan kihangsúlyoznák: az egészséges életmód megteremtése.Ma ezt tanulás nélkül nem lehet jól végezni. Mindenki figyelmébe ajánlom: Márai Géza, Grandics Péter előadásait, VN TV-ben látható és hallható beszélgetéseket (még visszamenőleg is), valamint a természetgyógyászati cikkeket vitaminokról, táplálkozásról. Az orvosi oldalakat én kerülöm, mert a betegségipar kiszolgálói nem érdekeltek az egészség megőrzésében. Az esetek többségében azért megy valaki orvosnak, mert szeretne segíteni az embereknek. Az egyetemen aztán rájön, hogy valójában csak egy automatikus receptfelíró diák lehet csak, úgy, ahogy azt a gyógyszer- és a vegyipar diktálja a számára. Az orvosok rájöttek, hogy nem gyógyíthatnak úgy, ahogy szeretnének, ők is látják, hogy egyre több a mellékhatás és az orvoslás egyre drágább. Ma már az orvosok között is egyre jobban terjed világszerte az alternatív gyógymódok elsajátítása, megismerése.
2020. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. márc. 31. 02:27
 17/22 anonim ***** válasza:

Egy érdekes magyarázat:

[link]

2020. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Érdekes, bár a cikk 2017-es. Miben is aktuális még, kedves hozzászóló?
2020. ápr. 2. 22:31
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Gyakran hallani a médiában a megmondó emberektől, hogy egyfajta háború folyik. Ezt a fogyasztó-ürítő, elbutított emberek nem veszik tudomásul. „Biztos vagyok benne, hogy te is látni akarod, mi zajlik a színfalak mögött.”-olvasható az írásban. Amikor egy ilyen járvány „alapjáratra” készteti a világot, akkor van idő az elcsendesedésre, a meditációra, a spiritualitás irányába fordulásra. Minden mindennel összefüggésben van. Aki meghallgatja Szedlacsik Miklós előadásait, sokat tanulhat az elmondottakból, még ha nem is ért egyet mindennel. ( https://www.youtube.com/user/szedlacsikmiklospph/videos?view.. Az előadásai úgy indulnak, hogy felteszi a kérdést: jó felé halad-e a világ? Az előadások konklúziója pedig az, hogy tanulni kell, hogy az emberek képessé váljanak szeretetben, békében és boldogságban élve együttműködni egymással, és akkor lesz aranykor.

A materialista világnézet sok mindenre nem ad magyarázatot. Az emberek nem materialistának születtek, erre példa az is, hogy zuhanó repülőgépen senki nem materialista. Ott mindenki a teremtőjéhez fohászkodik. Egy ilyen járvány kapcsán le kell jutnunk a gödör mélyére, hogy a másként gondolkodás képessége a felszínre kerüljön?

2020. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. ápr. 28. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!