Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A név összefüggésben áll az...

A név összefüggésben áll az egyén belső tulajdonságaival? Lent

Figyelt kérdés
Mert ugye van jó pár név aminek van jelentése. Ez összefüggésben áll azzal, hogy milyenek vagyunk?
2016. márc. 18. 15:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Igen!


Hosszú Béla.

2016. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 death42 ***** válasza:
46%

Nem egészen. A neved nem határozza meg a belső tulajdonságokat sem más személyiségjegyet.

Az én nevem titok. Szép név, nem? :D

2016. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha a szülő a jelentése miatt adja a gyereknek azt a nevet, az inkább olyan tulajdonságokat jelenthet, amikkel a szülő szeretné, hogy a gyerek rendelkezzen. Az is lehetőség, hogy látható tulajdonság után kapja a nevét. A név csak utólag befolyásolhatja a gyerek személyiségét. Főleg akkor, ha van aki kihangsúlyozza ezt a hatást. Például ha egy gyereknek hülye neve van, csúfolják érte, egyértelműen mély hatással lesz a személyiségére. De maga a név önmagában nem fogja befolyásolni. Ennek a fő oka, hogy a névként használt szavakat már nagyon ritkán használjuk másra. Sok az idegen eredetű név is, amiket élő beszédben, jelentésük szerint soha nem is használtunk.
2016. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:

Egyforma nevű emberek más tulajdonságokkal rendelkeznek, innen lehet tudni, hogy nincs ilyen összefüggés. Persze előfordul, hogy az ember neve nem teljesen közömbös tényező az életében, de az összefüggés akkor sem egyértelmű, hogy xy név xy tulajdonságot okoz.


https://www.youtube.com/watch?v=bmKH7i8kalA

2016. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Ha megfigyeled, az összes Barna nevű ember barna hajú, az összes Győri nevű Győrben lakik, a Katalinok pedig (katharosz=tiszta) kivétel nélkül mind rendkívül tiszták. A György meg eredetileg földművest jelentett, és bármilyen hihetetlenül is hangzik, mindenki, akit Györgynek hívnak, a mezőgazdaságban dolgozik. Ez nem lehet véletlen!
2016. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten befolyásol, de nem számottevően. Pl. a saját életemben megfigyeltem, hogy az Anikókkal általában jó barátság alakul ki közöttünk, az Andrások és Gyulák általában rámkattannak, stb. Nem hinném, hogy ez is véletlen lenne. :)

Valahol olvastam erről, hogy a nevek hasonlóan működnek a számmisztikához, de konkrétan már nem emlékszem, hogy mit írtak erről.

2016. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!


A nevem nem magyar eredetu, jelentese: angyal

2016. márc. 18. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Angéla, vagy Angelika.

De előbb kapsz nevet, mint van személyiséged, úgyhogy nem leszel olyan.

2016. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam mert azt gondolom. Hanem mert kíváncsi vagyok
2016. márc. 18. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
És akkor ha megváltoztatnád a nevedet, rögtön megváltozna a személyiséged is?
2016. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!