Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan alkalmazzátok a vonzás...

Hogyan alkalmazzátok a vonzás törvényét? Mit gondoltok a TITOKRÓL?

Figyelt kérdés
Megtapasztalt élményeket is irhattok. És még egy kérdés, ha én hiszek ebben, megtagadom Istent? Vagy nincs köze hozzá?
2010. júl. 26. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg ebben az egészben optimizmus. Hogy mindenhez pozitívan állj hozzá, pozitív gondolkodásmódra tanít.


Ha olvastad volna a könyvet vagy nézted volna a filmet elmondják benne, hogy hogyan is értelmezik Isten fogalmát. De a válasz: Nem! Nem tagadod meg.

2010. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Újra első vagyok, itt van az Isten fogalom:Az energiáról a következőt tudjuk: ha megkérdezel egy kvantum-fizikust, hogy "mi alkotja a világot", azt válaszolja majd: "Energia". Rendben, mi az energia? "Nem lehet létrehozni, nem lehet elpusztítani. Mindig volt, mindig van, minden, ami valaha is létezett, mindig is létezik formáról, formára változik, nincs formája." Ok, remek. Megkérdezel egy teológust "Mi teremtette az Univerzumot?" Azt válaszolja: "Az Isten" Jó. Mi az Isten? "Mindig volt, mindig lesz, nem lehet létrehozni, nem lehet elpusztítani, mindig volt, mindig lesz. Formákat veszt fel egymás után, és forma nélküli." Mint látod, ugyanaz a leírás, csak az elnevezés más. Szóval ha az gondoltad eddig, hogy te csupán egy hús-ruha vagy, akkor most gondold át újra. Spirituális lény vagy. Energiamező, ami egy nagyobb energiamezőben működik.
2010. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 BlackSword ***** válasza:

Megtapasztalt élményem, nincs amit megoszthatnék veled, mivel szerintem ez az egész agykontrol, áés titok halandzsa úgy ahogy van csak kitaláció, és azok hisznek benne, akik félnek szembenézni a valóság erejével... de a továbbiakban még jobban nem nyitom meg ezt a témát... Ez a véleményem, és erről nem óhajtok vitázni senkivel sem...


Namost ami a második kérdést illeti, a válasz egyértelműen IGEN... Megtagadod Istent, mert nem tőle várod a megoldást, a segítséget... Hanem úgymond alternatív módszereket keresel a probléma megoldására... ergo már nem Istentől várod, hogy segítsen...

Van egy mondat az István a krályban: "Veled uram, de nélküled." Vagy ha már idézetek, akkor "Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport"... Ezen a vonalon elindulva, Istentől várhatod a segítséget, de az inkább a lelkierő (nem a lélek ereje), és a kitartás, hogy meg tudd tenni azt, amit meg kell tenned... A dolgokat neked kell megtenned, és Isten erőt ad, hogy meg tudd tenni...

A dolgok eme kontextusában bizony az agykontrol Isten elen vétett bűn...

2010. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 BlackSword ***** válasza:
15%

ma 13:59!

Jelentettelek értelmetlen dolgok írása miatt... Nagy valószínűséggel nem fogják levenni (sajnos)...

De Te hogy merészeled Istent definiálni? Isten nem egy ismeretlen, amit ki lehet képletekkel fejezni... Isten maga a csoda... és nem definiálható...

2010. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves Bejelentő!


A kérdező kérdésére válaszoltam a Titok című könyvből másoltam ki az idézetet.

Te is hiszel, HITed van valamiben, miért ne lehetne nekem is hinnem valamiben?

És ha kérdezi a gyermekem, hogy ki az isten, ne definiáljam neki?

Igenis abban hiszek, hogy Isten bennünk van, minden egyes emberben. Mi vagyunk akik teremtünk.

Tartsd tiszteletben más hitét, nem csak az létezik ám amiben te hiszel. engedd, hogy abban higgyek, amiben szeretnék. Köszönöm.

2010. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 BlackSword ***** válasza:

Ha megkérdezik a gyerekeid, hogy mi Isten, akkor mesélj valamit, de Istent nem lehet definiálni... Akkor a jóságról, a szeeretetről, a megbocsátásról kell beszélni, valamint arról, hogy hinni kell és küzdeni...

Nem a hiteddel van bajom, az a Te magánügyed... Azzal, ahogy leírtad... A hasonlat elég buta volt...

2010. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nézd, mint már leírtam az nem az én megfogalmazásom. A kérdező amint láthatod is még nagy betűkkel ki is írta: TITOKRÓL. Namármost mivel erre a könyvre volt kíváncsi konkrétan, emiatt én idéztem ebből a könyvből. Azaz a kérdésére válaszoltam. Amit a második kommentemben leírtam, azt a könyvből másoltam a kérdésre válaszként.
2010. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 BlackSword ***** válasza:
0%

Ebből uis látszik, hogy ma már minden szennyet engednek megjelenni... És ezek kiszorítják a piacról az értékes irodalmat...

Egyébként meg szerzői jogvédelem...

2010. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Már látszik, hogy hülye voltam, hogy segíteni akartam, és válaszoltam a kérdésre a legnagyobb jó szándékkal. Bocsánat, nyugodtan töröljék az összes hozzászólásomat.
2010. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na én azt gondolom, ha pozitivan gondolkodom, attól még nem vonom ki Istent az életemből. A filmbe is emliti Teréz anyát és Jézust is. Arra az evángéliumi idézetre gondoltam, hogy :"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! 8Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak." vagy hogy Segits magadon és akkor Isten is megsegit. Túlságosan depis voltam az utóbbi időben de ez a pozitiv gondolkodás valahogy fellendit. Nem idegeskedem annyit. Isten mindig jelen volt/van az életemben, de túlságosan leértékeltem önmagam. Egy cseppnyi önbizalmam sem volt. Most legalább egy cseppnyivel több van. És most is ugyanúgy imádkozom.
2010. júl. 26. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!