Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy szenvedő, beteg lelkű és...

Girlll3 kérdése:

Egy szenvedő, beteg lelkű és megbetegedett testű ember életének mi értelme lehet itt a Földön?

Figyelt kérdés
Lehet egy általán szeretni az ilyen embert szeretni és képes lehet szeretni valakit vagy valakiket? Nem állítom, hogy nem képes vagy kevesebb másnál, de sokan talán azt hiszik és kíváncsi vagyok más emberek véleményére.

2020. ápr. 6. 21:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ledolgozza a karmikus adosságait. Rengeteg bűnt követnek el az emberek életeik során. Ott vannak pl az Auswitzy holokauszt előidézők.


Tudod mennyi emberiség ellenes bűnt követtek el a kitervelők ? Azok akik hagyták, de nem tettek semmit ? Smasszerok, börtönőrök, szakácsok, katonák, logisztikai management ? Ők most Isten kegyelméből itt vezekelhetik depresszióban az életük. Jobb, mintha bénán születtél volna

2020. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Bármi értelme lehet, amire most még nem is gondol.

Lehet holnap megment egy emberéletet, mert bele sem gondol, csak ösztönösen félrelöki egy kocsi elől, ami kisodródik, vagy bármi.

Szeretni is lehet bárkit. Sokszor egyes művészek emberként nagyon gonoszak is romlottak, mégis ír egyik másik egy verset pl. ami megváltja egy másik ember életét és onnantól hálával tartozik neki.

2020. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de nem hiszem, hogy én idéztem volna elő a holokausztot... Magamról tettem fel kérdést, ugyanis azt mondták nekem, hogy én lelki betegként nem vagyok szerethető és ja, testi betegségem is van, amitől majdnem béna és inkontinens lettem egy életre.
2020. ápr. 11. 18:57
 14/16 anonim ***** válasza:

Én általánosságban írtam, hogy ha úgy van elrendelve, mondjuk a Sors által, akkor bárki létezése lehet pozitív és szeretetteljes is. Nem is úgy fogalmaztam, hogy konkrét személyre vonatkoztattam. Azt hittem, világos amit írok: ha még rossz embereknek is van helye és a létének értelme itt, a nem rosszaknak végképp van. Mindenkinek van.

Egyes embernek én nem tudok tanácsot adni, mert nem vagyok sem szakember, sem túl bölcs, de nincs olyan, hogy "valaki életének ne lehetne értelme a Földön". Meg kell találni azt az értelmet.

És azt is tartom, hogy mindenkit lehet szeretni. És bárkit szerethetnek. Mindenkiben megtalálhatja valaki, akár több valaki is, hogy számára mi a szerethető.

2020. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De továbbra is: én filozofálni próbáltam, általánosságban. Ha valaki nem rossz ember, végképp hinnie kell, hogy megérdemli a szeretetet, ha arra vágyik, mert ez így igazságos. Fontos, hogy higgy valamiben, Istenben, a Sorsban, bármiben. Nem megnyugatatásképpen, hanem azért, mert az embernek rá kell jönnie, hogy a létezés nem csak úgy van, annak oka van. És tényleg van oka. Az ember nem csak biológiai, hanem szellemi lény, és számtalanszor kiderült már, hogy ez több, mint "csak úgy lenni", mint bármi a természetben.
2020. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom mire gondoltál. Az Auswitz-os válaszoló nem én voltam.
2020. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!