Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szerelem,...

Debremart kérdése:

Miért van az, hogy a szerelem, a társadalmi életem, a munkám, a pénzügyi dolgaim minden egyes alkalommal pont ugyanúgy megbukik?

Figyelt kérdés
Én mindig is nem voltam szerencsés az életemben, ovis koromban is már kiközösítettek, az óvónők folyton büntettek sokat álltam a sarokban, nagyon sokszor nem én voltam a hibás, az általános iskola ugyanez volt, vékony voltam nagyon, nem öltöztettek úgy a szüleim mint a többieket divatosan és ez miatt állandóan betaláltak engem, csúfoltak, kiközösítettek, idegesítettek, és nagyon sokszor én húztam a rövidebbet a tanárok szemében is, apámtól is kaptam az ívet, nagyon gyakran ordítozott velem, elhordott mindenféle kis ...nak, bármiben kellett segíteni kivette a kezemből, hogy majd inkább ő csinálja, semmit sem hagyott véghez vinni (pl egy lyukfúrás fúróval), leckénél ha valamit nem értettem meg amit magyaráz pl matekból akkor azt volt hogy pofonnal jutalmazta (ha anyu magyarázta azt megértettem) szóval a suliba is kaptam az ívet meg otthon is. Középsuliban is ki voltam közösítve, bár ott nem volt konfliktus egyszerűen csak nem voltam oda való. Elkezdtem dolgozni, semmit nem mertem csinálni, nem mertem egy flexet megfogni nehogy kivegyék a kezemből ahogy azt annak idején apám is tette. (Ez egy kis ízelítő volt a múltamból) A lényeg hogy ezt a munkamizzériát sikerült leküzdenem. Igaz nem teljesen mert kihat a munkámra, lassú vagyok, nem tudok koncentrálni, jól végzem a dolgom csak nagyon lassan mert félek nehogy rosszul csináljak valamit vagy tönkretegyek valamit a kapkodásra valószínű ez is apámra vetíthető vissza. A szerelemben két kezemen nem tudom meg számolni hogy hány barátnőm volt már de mindegyik csak kihasznált valamilyen uton módon. Tökmindegy hogy nézett ki milyen személyiségű volt, hogyan öltözködött mindegyik egy kis ribizli volt akik mindenben hazudtak nekem. Általában mindig ugyanugy van valaki más is a képben esetleg többen is vannak. Ez valamilyen modon mindig kiderül legutobbi esetben pl nagyon rosszul hazudott, bár ő is volt, amivel át tudott verni. A társadalmi életem az egy nulla, van olyan dolog amiből ki tudnék indulni barátszerzés terén mint pl én nagyon szeretem az autókat, van is egy nem olyan rossz megcsinálgatott autóm, motorozni is nagyon szeretek de ezekhez a dolgokhoz pénz kell. Ennél a pontnál érkezik a pénzügyi dolgaim amihez kapcsolodik a munkahelyi problémám. Mindig olyan munkahelyet találok ahol kidolgozom a lelkemet is és nem nagyon keresek vele semmit. Nos én elkezdtem egy szakmát amivel jól kereshetek és szeretném is csinálni, érdekel is. Találtam egy céget ahol azt ígérték hogy jó fizetés mellett megtanítanak a szakmára. De majd csak később mert nincs még szezon és ők alapvetően épületgépészettel foglalkoznak és csak néha mennek végezni azt a tevékenységet amit én szeretnék végezni, de mehetek dolgozni x összegért ami nem avval a szakmával kapcsolatos. Ami szintén nem rossz pénz. Nagyon nagyon sokat dolgoztam volt hogy a hétvégéim is rámentek, de a pénzből elég keveset látok, mondván, hogy nem tudnak fizetni amíg őket sem fizetik ki. Már majdnem 4 hónapja vagyok ott és mindössze 2x voltunk olyan tevékenységet csinálni amit szeretek is. Ebben amit nem szeretek csinálni szintén az a baj, hogy én lassú vagyok, csapatban kell dolgozni, ergo visszajön a társadalmi problémám, nem illek bele a képbe. Folyamatosan álmos vagyok, nem tudom kipihenni magam, lehet ennek is köszönhetem a lassúságom sőt több mint valószínű, elég gyakran álmodom azt, hogy zuhanok, mint ma éjszaka is. Ez tudom hogy azért van mert kicsúszik a kezemből az irányítás, kicsúszik állandóan a lábam alól a talaj. Akárhányszor rendbe jönnék anyagilag mindig történik valami amitől újra elfogy a pénzem és a semmire megy el, szóval az sem hogy nőnének az igényeim. A vírus is most nagyon betett nekem, ugyanis én köhögök hurutosan már a vírus elött is jóval köhögtem és még is nehezteltek rám odabent miatta a többiek. Ezért nem engednek dolgozni nehogy ne menjenek miattam a többiek de valószínű valami összefogás van ellenem a háttérben és elfogom vesziteni az állásom, na ez már megtörtént velem szintén hogy kiturtak máshonnan is olyan emberek akik nem is ismertek tulajdonképpen. Hol fogok munkát találni a vírus idején? Sehol. Ezzel a szakmával amit csinálok saját vállalkozást fogok tudni csinálni de a vírus miatt ez is huzodik... Szóval egyszerűen annyira nem szerencsés az életem minden téren, és állandóan ismétlődik minden. Szokták mondani hogy a tapasztalatok alapján lehet ebből kikerülni, de mindig máshogy ismétlődnek meg ezek a dolgok, más köntösben és mindig ugyanott találom magam. Ezeket egyszerűen fel sem tudom ismerni ugyanis a lányok a szemembe hazudnak, ha esetleg kiderül valami hazugsàggal bizonyítják be, azt hogy nem hazudnak, a társadalmi élet az csak egy dolog, hogy nem vagyok társasági ember mert ahova beillenék csak ritkán érem el azt a szintet és nagyon rövid ideig mert utánna kezdődik minden elölröl, egy újabb lány, úgy hogy nem nagyon van pénzem, mert nem pénz terén használnak ki, utánna megromlik a munkahelyi viszonyom is, új munkahely, jol hangzik amit ígérnek meg mondanak, feljebb jutok egy szintet pénz terén is és ez nem azt jelenti hogy lesz pénzem csupán azt hogy tudom rendezni a az anyagi dolgaim, utánna kiderülnek a titkok a lányról, átvert leszek, szintén sokat dolgozok, utánna kevesebbet és kezdődik elölről, megismerek egy újabb lányt. Szóval nekem elég alaposan feladta az élet a leckét és egyszerűen nem találok belőle kiútat, távozni az élők közül még nem jött el az időm, hiszen több olyan helyzet is volt ahol meghalhattam volna. Álmomban miután a zuhanás után felkelek rossz érzés, szomorúság tölt el amiért felébredtem. Ebből van kíút szerintetek, vagy erre vagyok ítéltetve ebben az életben??
2020. ápr. 18. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Azta mindenit!

Ezt még végigolvasni sem bírom...

Hát valamit kezdj magaddal!

Mondjuk ne keseregj azon ami elmúlt.

Engem is használták ki csajok.

Fontos megérteni, hogy ez általános dolog!

Mikor még fiatalabbak a nők nem tudják mihez kezdjenek magukkal...

Van kivétel persze nem szabadna általánosítani de!!!

Volt 3 lány az életemben aki megcsalt holott látszólag minden rendben volt mind3 egy idősebb pasival ugrott meg...

Bármelyikkel el tudtam volna képzelni az életem.....

Szóval ja ez egy cumi amit mindőnk benyelünk.

Mint írtam van kivétel!

A munkáddal amiért lassabb vagy ne vezess apádra hát már nem áll ott mögötted az csak is a te hibád!

Nem mindenkinek való mindenféle munka ennyivel könyvelés el és kész.

Én sem tervezek hidakat...

A múlt csak arra jó, hogy kislemeze mit kéne másképp csinálnod a jövőben.

Sopánkodni elfecsérelt erő-idő.

2020. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hm. viszont nagyon jó írsz.. valami miatt hibás köröket futsz - ebből kellene egy radikális lépéssel kitörni. Privben küldök néhány könyvet, amennyiben kéred. Hogy most beteg vagy- ne hidd, hogy ki akarnak rakni, most nagyon be vannak zsongatva az emberek. Gyógyulj mielőbb!
2020. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ugyan úgy csinálsz mindent akkor, folyamatosan ugyan ott fogsz elbukni. Mégis így milyen változást szeretnél?

Így látatlanban megmondom hogy te az az ember vagy aki rohadt nehezen lép ki a komfortzónájából ha egyáltalán ki tud belőle lépni.

Biztos megvan a "Just do it!" reklám.

Ne gondolkodj csak csináld. Hibázni nyilván fogsz mint mindenki más, de ha állandóan csak filózol hogy mit meg hogy kellene, soha nem jutsz sehová.

2020. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy más megközelítés kellene a dolgoknak.
2020. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos kommenteket!!! :) Mindegyik az és sokat segítettek. De az, hogy mindig mindent ugyanugy csinálok az nem éppen így van, az élet mindig belekényszerít valamilyen úton-módon úgy, hogy azt észre se veszem. A munkával kaocsolatba meg amit szeretek csinálni azt gyorsan tudom végezni magabiztosan csak valahogy sose úgy alakulnak a dolgok hogy tudjam azt csinálni. Az viszont tuti hogy nehezen lépek ki a komfortzonámból.
2020. ápr. 18. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!