Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az öngyilkosokra...

Szerintetek az öngyilkosokra tényleg kárhozat/szörnyű sors vár a másvilágon?

Figyelt kérdés

#öngyilkosság #a halál után
2020. ápr. 24. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
80%

Nem hiszem (hogyha egyáltalán létezik túlvilág és olyan ember aki elbírálja, hova menjünk ) hogy azokat a halottakat/lelkeket jobban büntetné, mint azokat akik valakit az öngyilkosságba kergetnek. Szóval kérdésedre válaszolva: nem az számít, hogy hogyan meg miben haltál meg, hanem, hogy milyen életet éltél. ;)

Mivel én nem hiszek a túlvilágban ezért számomra a pokol inkább azt jelenti, hogy hogyan hagyod itt a világot, tehát ha tele vagy megbánással utolsó perceidben is, az szerintem rosszabb, mintha "örökké a pokol bugyraiban sínylődnél" :D

2020. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Miss Endzsi ***** válasza:
73%
Ilyen nem létezik, kitalálták megfélemlítés céljából, hogy jó szolgákká váljunk.
2020. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Attól független, hogy én hiszek valamilyen szinten benne.

#1 és #2 válaszával egyet értek.

#2 ahogy mondod az is közre játszik/játszhat, viszont sok embernek reményt is ad....

2020. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
nincs "másvilág".
2020. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Az öngyilkosság is isten találmánya. Ha nem az lenne, akkor egyszerűen nem létezne.
2020. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Csipkebokor ***** válasza:
72%

Katolikus vagyok. Hitem szerint van túlvilág, Isten ítéli el -elvileg- az éppen meghalót. De valójában aki meghal, az ítéli el magát: szerette Istent, hitt benne: üdvözül (esetleg tisztítótűz után). Ha elutasítja Istent, akkor nem üdvözülhet, nem lehet Istennel, és ez a pokol.

Aki öngyilkos, az elvileg elutasítja Istent, hiszen nem várja segítségét, maga dönti el halála idejét és módját. De lehet, hogy utolsó pillanataiban meggondolja magát, mégsem akar meghalni, de már késő - ő lehet, hogy Istent választja, és nem jut a kárhozatra.

2020. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#6

Isten nem ítél el/meg senkit.

2020. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#6

Amúgy soha senki nem akar meghalni, még az sem, aki megöli magát.

Az öngyilkos a szenvedés hatására végez magával, nem azért, mert meg akar halni. Azért teszi, mert meg akar szabadulni a fájdalomtól. Nem az életétől, a fájdalomtól.

Nem tudja, hogy a fájdalom elengedéséhez nem kell megölnie magát, mert az emberi civilizáció spirituális értelemben a béka segge alatt van.

2020. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Ha belegondoltok, ezek csak döntések, te eldöntheted, hogy Istenhez közel állsz-e, tehát szeretetteljesen élsz, ennek nem a pokol az ellentéte, a tüzes, vasas verzióban, hanem aki szeretet nélkül él, lélektelenül, az a valódi pokol, mert akkor csak több és több kell, önmagába harapó kígyóként élni nem élet. Isten nem ítéli ezt el, hisz, ahol van fény, ott árnyék is keletkezhet. Ha ezt az egészet valóban megkreálta egy ilyen magas dimenziójú lény, nyilván tisztában volt ezzel. Igazságtalan lenne ez alapján sorozatgyilkosokat büntetni, hisz az igazi bűnösök azok, akik megteremtették őket, médiával, feszültség generálással, megvezetéssel, és még ők sem igazán bűnösek, de lehetnek Istentől távol, ez csak egy döntés, ami a szemükben jó vagy rosszként ítélődik, de ez sem létezik, a dualizmust csak mi fogjuk fel így, hisz ebben nőttünk fel, el sem tudjuk képzelni másként a világot.
2020. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
érdekes kérdés, mit jelent öngyilkosnak lenni? ha azért oltod ki az életed hogy ezzel másokat ments meg??? az öngyilkosság? ahogy mások is írták ha már elviselhetetlen a fájdalom?? ok értem én legyen hited és kérd Istent és igen hiszem hogy Isten mindenható de mi annyira esendőek vagyunk :( nem beszélve arról, hogy vannak azok a kis hangok is akik erősítik, hogy nem méltó az életre valaki stb. mert ha hiszünk Istenben akkor el kell fogadnunk hogy más erők is vannak a mi világunkban akik a mi bukásunkat akarják.
2020. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!