Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Egyéni válaszra vagyok kiváncsi
2020. máj. 1. 16:04
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
#20, Úgy érted, ha elnyomom vagy megszüntetem az érzéseimet, akkor megszűnik a szenvedés? Egyetértek.
2020. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Még ha kényszerítene is rá az élet hogyy a boldogságra törekedj, az olyan nagy baj lenne?
2020. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

#21

Egyáltalán nem elnyomásról van szó. Sőt, történetesen az elnyomás hozza létre a tudatalattit, és az egót. Amit elnyomsz, az megragad benned.

Nem elnyomással, hanem az önátadással, önmegadással, vagy ha úgy jobban tetszik, "keresztre feszüléssel" lehet megszüntetni az elmével való azonosulást.

2020. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

#21

Az önátadás révén megváltoznak az érzéseid, és tökéletesen jól fogod érezni magad anélkül, hogy bármit megszereznél.

2020. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
71%
#22, Anno a rabszolgatartók is nagyon boldogok voltak. A ragadozók is örülnek, ha élve szétmarcangolhatnak egy őzet. Minden életforma egy másik kárára élhet boldogan. Ne hidd, hogy a vacsorád miatt nem szenvedett senki és semmi.
2020. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
78%
#23-24, Nekem ezek rébuszok, van valami logikus érved az élet mellett?
2020. máj. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

#22 Az tény hogy nem egy jó dolog rabszolgát tartani stb. de az már más téma. De őket sem kényszerítette az élet hogy rabszolgát tartsanak, ezt ők választották.

És nem csak úgy lehet boldog az ember ha másnak árt vele. Én akkor vagyok boldog mikor a párommal lehetek, videojátékozhatok, barátaimmal lehetek, ilyesmik. Ezekkel pl. senkinek sem ártok

2020. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim válasza:

#15 Akkor ilyen alapon holnap kollektíven megölhetné magát mindenki...de nem fogjuk, az életösztön valamiért meg az olyan embereket is hajtja, akiknek aztán tényleg nincs miért élni(már az én nézetembem)Több országot fel tudnék sorolni, ahol én a lakosság 90 százalékának a helyében mar reg nem lennék itt.

Másrészt ez embereknek öntudata van, ezért sokunk képtelen nem gondolkozni ilyesmin.

2020. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
75%

#27 "Ezekkel pl. senkinek sem ártok"

Már hogy ne ártanál? Hiszen fenntartasz egy rendszert, amiben sok millióan szenvednek globálisan. Része vagy egy olyan rendszernek, ami tömegesen termeli ki a szenvedőket!

2020. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
#29 ez már csak kötöszködés. Ennyi erővel ne csinálj semmit csak ülj a földön és lélegezz. Vagy bocs azt se mert elszívod a levegőt mások elől tehát ártasz nekik
2020. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!