Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Egyéni válaszra vagyok kiváncsi
2020. máj. 1. 16:04
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
#30 Pontosan ez a kérdés lényege. Az élet gonosz és értelmetlen, a legjobb, ha nem hozol be új alanyokat. Ennyi.
2020. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
hajajajajajaj "piros szemű nyulak, fekszünk az árokban"-ahogy azt egy versemben írtam
2020. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
#30 Leéled az életed anélkül, hogy behoznál egy utódot, akinek végig kell menni ezen a boldogsághajszoláson, és potenciális szenvedő alany legyen, vagy hogy ő okozzon szenvedést másoknak. Mi a gond ezzel?
2020. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 SZücsöm ***** válasza:
33 Nincs semmi baj azzal ha így érzel hisz jogod van hozzá és mindenki más. Az már más kérdés hogy nagyon gyenge jellemre utal mert nem úgy állsz hozzá hogy megpróbálod a legjobbat kihozni magadból stb hanem azt "mondod" hogy értelmetlen minden. A másik hogy a dolgoknak csak a rossz oldalát nézed sőt sok jó dolog mellett elsiklik a figyelmed. Szomorú hozzáállás.
2020. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Az élet nem egy értelem érdekében alakult ki.
2020. máj. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
#34: Nem csak a rossz oldalát nézem a dolgoknak, de tapasztalom és látom, hogy jelen vannak. Neked fogalmad sincs arról, hogy mennyien kívánják azt, hogy bárcsak meg se születtek volna. Én is így érzek. Te mit teszel azért, hogy segíts ezeken? Vagy felőled akár milliók is szenvedhetnek, neked csak az a lényeg, hogy Te jól érezd magad?
2020. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
#34: Neked csak az a fontos, hogy meglegyen a napi örömöd, és szerinted az a jó hozzáállás, ha csak ezekkel a "jó" dolgokkal foglalkozunk? Ez milyen hozzáállás?? Mi a helyzet azokkal, akiket beleszültek valamilyen szerencsétlen helyzetbe? Mit teszel értük??
2020. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
#34: Legfőképp meg mit értesz a "sok jó dolog" alatt, ami nyilván csak a te önző életednek jó, másoknak meg nem annyira?
2020. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 SZücsöm ***** válasza:
59%

36 Miért feltételezel rólam bármit is? Ezzel a hozzá állásoddal is csak azt bizonyítod hogy rettentően gyenge a jellemed.


"Tapasztalod a rosszat?" Na nem mondod Sherlock, minden ember tapasztalja a rosszat még az is aki a te hited szerint "tökéletes" életet él. És már megint a jó dolgok elsiklanak a tekinteted mellett.


"Neked fogalmad sincs arról, hogy mennyien kívánják azt, hogy bárcsak meg se születtek volna."


-Miért te szám szerint tudod hányan vannak? Mert én is tisztában vagyok azzal hogy léteznek ilyen emberek.De amúgy És akkor mi van? Ezeknek az embereknek a jó része szintén gyenge jellemű önsajnálatban lubickoló ember.

Igen sajnos előfordul hogy valaki teljesen kilátástalan helyzetbe születik és nem is olyan ritkán. De ennek az ellenkezője majdnem ugyan olyan gyakran fenn áll.


"Te mit teszel azért, hogy segíts ezeken?"

- Ki vagyok én hogy segítsek "ezeken"? Sajnos se elég intelligenciával se elég hatalommal nem rendelkezem hogy erre képes legyek. Amire én képes vagyok az az hogy megpróbálom kihozni magamból a legjobbat és helyes döntéseket hozni az életem során. (És nem azért mert egy képzeletbeli pokoltól/büntetéstől rettegek egész életemben.)


"Vagy felőled akár milliók is szenvedhetnek, neked csak az a lényeg, hogy Te jól érezd magad?"


-Erre is vonatkozik amit 1el feljebb írtam.



"Neked csak az a fontos, hogy meglegyen a napi örömöd, és szerinted az a jó hozzáállás, ha csak ezekkel a "jó" dolgokkal foglalkozunk? "


Pontosan milyen örömöm van nekem amivel te nem rendelkezhetsz? Konkrétan az átlag ember mintapéldája vagyok. Se kivételes tehetség se kivételes intelligencia se kivételes fizikum se kivételes külső se kivételes háttér (vagyon). Két dologért adhatok hálát a sorsnak. 1. Egészség 2. Hogy nem egy putriba születtem.(azaz se előnyel se hátránnyal nem rendelkezem)


És ki mondta hogy csak a jó dolgokkal kell foglalkozni? Pont te vagy az aki úgy picsog mint egy tizenéves emós "fiú" akinek megjött a havi baja.


Én azt írtam hogy a legjobbat kihozni a dologból/magadból.Ami magában foglalja azt hogy tisztában vagy a rossz dolgokkal de ettől függetlenül nem fekszel le a padlóra és nem adod meg magad mert ha az emberek így tesznek akkor soha nem is fog javulni semmi.


Mi a helyzet azokkal, akiket beleszültek valamilyen szerencsétlen helyzetbe? Mit teszel értük??


- Megint csak nem az én tisztem tenni értük hanem arra a szintre kéne eljutni amikor mindenki tesz a közös jóért azaz mindenki megpróbál helyesen cselekedni.

De amúgy ezt is megválaszoltam már. Vannak akik hátránnyal vannak akik előnnyel születnek. Vannak akik akkora hátránnyal pl végtag nélküli ember, amit soha az életben nem fog tudni kompenzálni/kijavítani stb. van aki akkora előnnyel pl: dollár milliárdos "fióka" szuper génekkel akik szinte bármit is csinálnak amíg az egészségük tart addig vidámparkként leélhetik az életüket.


Itt a lényeg hogy ne állj le egyik végleten se "kattogni" mert ezek ellen te semmit se tehetsz de ettől függetlenül megpróbálhatod azt hogy...megint csak kihozod magadból a legjobbat, megpróbálsz hasznos életet élni.



"Legfőképp meg mit értesz a "sok jó dolog" alatt, ami nyilván csak a te önző életednek jó, másoknak meg nem annyira?"


Már megint személyeskedsz (és picsogsz) úgy hogy nem is ismersz.


Például az olyan apróságok hogy: bármikor megehetek egy banánt mangót narancsot, amit az eberek itt Mo-n 100 éve kb nem is láttak. Azt hogy bármit kezdhetek magammal ha akarnám kiköltözhetnék bármelyik eu-s országba egy jobb élet reményében. Minden információ pár kattintásra van. Nem kell éheznem (és szinte senkinek nem is kéne ha a fejlődő országok eljutnának arra a szintre hogy a putrikba nem szülnek 8 gyereket.)

Nő a várható élettartam,egyre több dolgot fedezünk fel a világról/ban és rettentő sok mindent felsorolhatnék még amikből MINDEN EMBER HASZNOT HÚZ.


Tehát az írásaidból megint csak azt lehetett leszűrni hogy gyenge jellem vagy aki mindig a világban soha nem magában keresi a problémát, ismeretlen embereket fikázol úgy hogy magadat minimálisan se vagy hajlandó "megerőltetni" és megint csak a rosszat látod mindenben és ha a jót látod is azzal nem törődsz.

2020. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"mindenki tesz a közös jóért azaz mindenki megpróbál helyesen cselekedni"


Mi a helyes? Mit kell tenni a közös jóért? Azt látom, hogy magasról sz@rsz a szerencsétlenekre, sőt még újakat is világra hoznál, mert szerinted ez hú de jó. Szerintem meg ezt kell megakadályozni. De várom a javaslataidat a szép új boldog világra.

2020. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!