Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Egyéni válaszra vagyok kiváncsi
2020. máj. 1. 16:04
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

"Igen sajnos előfordul hogy valaki teljesen kilátástalan helyzetbe születik és nem is olyan ritkán. De ennek az ellenkezője majdnem ugyan olyan gyakran fenn áll."


Ha beismered, hogy 50-50%-ban szenvedés az élet, akkor miért erőltetnéd ezt másokra utódnemzéssel, miért vetsz dobókockát, és hozol be valakit, hogy hátha jó lesz neki?

2020. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

#39

Te aztán egy ritka megkeseredett ember lehetsz és örülök, hogy körülöttem nincsenek ilyen emberek. Van különbség realista és pesszimista közt te maximálisan az utolsó vagy. Én is régen azok közé tartoztam akik azt kívánták bárcsak ne élnének de aztán felnőttem neked is azt kéne és nem verned a mellkasod arra, hogy az aki tőled eltérően gondolkodik az gyenge jellem. Inkább te vagy gyenge jellem aki meg se próbálja akár a kis dolgokban is meglátni a jót hanem elbújsz a megkeseredettségbe és a gyülöletbe. Na ez a gyengeség.

2020. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 SZücsöm ***** válasza:

Még mindig csak picsogsz és vádaskodsz.


Azt se tudod hány éves vagyok, mi a nemem, szűz vagyok e még sőt egyáltalán termékeny e, mi az álláspontom a gyermeknemzésről de már beskatulyáztál a reprodukciós szándékaimat illetően is (főleg hogy pont benne szerepelt az írásomban hogy véleményem szerint mennyire káros bizonyos élethelyzetekben "túl sok" gyereket vállalni.)


Már nem elégszel meg azzal hogy csak annyit állítasz hogy érdektelen vagyok a világ sorsát illetően ami szintén nevetséges hisz pont te vagy az aki (az írásodból ez jön le) fúl közömbös és cinikus hisz szerinted semmi értelme az életnek nincs esély a fejlődésre és bármit teszünk a dolgok csak romlani fognak.


Mi a helyes? MI A HELYES? MINDEN EGÉSZSÉGES ELMÉVEL RENDELKEZŐ SZEMÉLY TISZTÁBAN VELE MI A HELYES.


Az a helyes amikor nem dobod el a kib*szott szemetet az utcán hanem elviszed a legközelebbi kukáig.


Az a helyes amikor ahelyett hogy egész nap csak a gép előtt ülnél fordítasz arra is időt hogy átmozgasd a testedet/sportolj.


Az a helyes amikor tisztában vagy azzal hogy mi egészséges és mi nem és megpróbálsz minél inkább egészséges életmódot folytatni.


Az a helyes ha nem lopsz,sikkasztasz.


Az a helyes ha nem folyamodsz erőszakhoz csak végszükség esetén.


Az a helyes ha nem hagyod az agyadat teljesen lezsibbadni. Azaz képzed magad,talán találsz egy hobbit vagy akár olvasol stb.


Az a helyes ha mérlegre rakjuk a köz és a saját érdekünket és nem engedjük egyik oldalra se túlságosan elbillenni a mérleget. Tehát nem kell se mártírrá se egy szociopata törtető patkánnyá válni.


És ezt is folytathatnám a "végtelenségig".


Tehát MINDENKI TUDJA MI A HELYES. Nem senki sem képes mindig helyesen cselekedni hisz nem vagyunk tökéletesek. De ha már a próbálkozással is felhagyunk akkor olyanok leszünk mint TE. Az árral sodródó szerencsétlenségek akik csak a világban látják a problémát és nem jönnek rá hogy bennük is ép ugyan annyi van.

Csak 1 a különbség. Magadon bármikor változtathatsz.

2020. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 SZücsöm ***** válasza:

Lemaradt hogy a 40 esnek írtam.


42 es szerintem a 40 esre gondoltál. Én vagyok a 39 es aki azt "prédikálja" hogy próbáljuk a legjobbat kihozni magunkból. :D

2020. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 SZücsöm ***** válasza:

41. Továbbá nem nem ismerek be semmit hisz fogalmam sincs hányan szenvednek és hányan nem. Lehet akár 40-60% 30-70% is bármelyik oldalra tökmindegy.


Már megint csak picsogsz és sajnáltatod magad.

Nem azt kell nézni hányan szenvednek hanem azt hogy emberek vagyunk és az emberiség egyik fő célja a fejlődés. Minden szempontból. Ha minden embert tudatosan fejlődni akarna és tenne is érte akkor nem csak ők de a környezetük azaz az életmódjuk is fejlődne ezáltal.


A kis emberek csak kis változtatásokra képesek viszont sok kicsi sokra megy. A nagy emberek nagy változtatásra is képesek egymagukban csak az akaratnak kell meglennie.


Tehát ismételten nem pityeregni kell hanem beállni a sorba és kihozni magadból a legjobbat és reménykedni hogy minél többen így fognak tenni. A világ fejlődik lassan. Van hogy úgy érződik hogy egyes dolgok visszafele fejlődnek(talán igaz is) de ha ezért magába roskad az ember azzal nem megy semmire sőt csak ront a helyzeten.

2020. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
#44 bocsánat :D
2020. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ.
2020. máj. 2. 14:15
 48/52 anonim ***** válasza:

Igazából nincsen semmilyen elme szintjén meghatározható értelme (célja) az életnek. Pusztán azért van, mert van. Azért van, hogy legyen. Ennyi. Tehát vagy azt mondjuk, hogy nincs értelme az életnek, vagy pedig azt, hogy minden az értelme. Tehát mindig az, amit épp csinálsz. Ha épp a szemetet viszed ki, akkor épp az az élet értelme.

Az Univerzumtól elkülönülően nincs semmilyen célja az életnek, mivel az Univerzumon kívül nincs idő, amiben a cél elkezdődhetne és befejeződhetne.

Nincs tehát lelki fejlődés. A lélek már eleve tökéletes, halhatatlan.

Ami fejlődik, az az emberi tudatállapot.

2020. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

#48

A céltalanság és időtlenség állapotát az elme amúgy képtelen felfogni, szóval ne is gondolkozzatok azon, amit írtam. Bármit is gondoltok róla, az már meghamisítása annak, amit írtam. Jobb mielőbb megszabadulni az elmétől.

2020. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

#42-45

A válaszod fele az én jellememről szól. Így elég nehéz kibogarászni a releváns dolgokat.

Nem tudom, min húzod fel magad, hogy ennyire terjedelmesen csapongsz, de itt ezt már nem folytatom. Sziasztok. :)

2020. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!