Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a vonzás törvénye működik,...

Ha a vonzás törvénye működik, miért nem tapasztalom?

Figyelt kérdés

Annyi ismerősöm van, aki pozitív. Szeretnek élni, kedvesek, szép életet élnek. Az erő, és a titok könyvet olvasva, próbáltam én is ilyen életet élni. És nagyszerűen vagyok azóta, mert ugyan ott vagyok, még is teljesen máshol.

De nem értem, hogy mi történt most.

Amikor a szakmámat letettem 2 éve, akkor állandóan azt mondtam hogy ez biztos nem fog sikerülni, béna vagyok, stb. És sikerült.

Az életszemlélet váltás óta érettségiztem (most) és biztos voltam benne, hogy sikerül, könnyű volt.

De valamiért mégsem sikerült, mégpedig nem a tanulás az oka.

Ha a vonzás törvénye úgy működik, hogy bevonzod a gondolataiddal a dolgokat, akkor miért nem az érettségim sikerült, és miért a szakmám? Elvileg ha biztos vagy benne, sikerül. Ha kétségeid vannak, azt vonzod be hogy nem sikerül.

Hiszek továbbra is benne, mert gyökeresen változott meg vele az életem, szinte egészségesebbnek érzem magam, és ez csak egy könyv.

A másik példa, amikor valaki azt hiszi "na ez egyes lesz" és jó az eredmény. "Na ez 5-ös lesz" és rossz az eredmény...Mégis miért?


2020. jún. 10. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%

Működik nagyon is.


Csak egyvalamit nem értesz.

Az univerzum N a gondolataidat reagál, hanem az érzéseire.


Itt nincs olyan, hogy NEM.


Amit érzel azt kapod.


Jól, és sikeresnek erzed magad, akkor az is leszel.

Ezt elő is lehet segíteni olyan dolgokkal pl, hogy úgy viselkedsz.

Otthon is.

Nem veszel fel szakadt hipos otthoni cuccokat.


Úgy beszélsz.


De egyvalamiről nem írtál.

A vizializalasrol.

Elképzelted,ahogy a bizonyítványokat atveszed?

Kinyitod és benne van 3-as?

Vagy amit akarsz?


Sokkal egyszerűbb, kiszámíthatóbb és 100,,%os, ha az agykontrollt használod.

Végül is, az is a vonzás torvenyen alapul, csak az érzéseket segíti elő.

Ennyi

2020. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%
Isten törvényében a vonzás egy kis fejezet. Van még mellette sok más erő is.
2020. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Például?
2020. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Azok az emberek, akik bátran állítják, hogy nem létezik,mert náluk nem működik, tudják "szakmailag" bizonyítani.

No,de akiknek működik, arra is van "szakmai" magyarázat.Érdekes,nem?Most akkor melyik tábornak higgyünk? Istenről se tudjuk,hogy létezik-e,nem jelent meg senkinek,mégis sokan hisznek benne! Szerintem nem illik senkinek a hitét megbolygatni.


Én azt vettem észre, hogyha nem "görcsölök" rajta és lefosom, akkor történnek meg a dolgok.

Nem lehet, hogy az érettségid fontosabb volt számodra tudat alatt, mint a szakmád, be voltál rá feszülve? Hogy a szakmát már eleve elkönyvelted, hogy áh, úgyse sikerül, nem idegeskedtél rajta annyira, az érettségi meg ennél jobban foglalkoztatott?


Sajnos konkrétumokkal én sem tudok neked segíteni, csak a saját életemből példát meríteni.

Pl. a vírus kapcsán home office-ban vagyok itthon,felmerült,hogy a fél banda visszamegy dolgozni pár hete,mire én viccelődtem a kollégámnak, hogy akkor adhatnának több pénzt,mert miért jó az,ha én bemegyek,költök benzinre,ott gubbasztok bent,míg a másik meg otthon van a jó világában? Nem feszültem rajta tényleg,maradtam végül itthon és jött az e-mail,hogy a cafeteriát megemelték.Nem konkrétan több pénz,de mégis plusz,mert így még kevesebbet költök kajára.Pláne így a vírus alatt ki számított rá,hogy sok munkahely megszűnt,csökkentek a fizetések.


Akkor volt olyan is, hogy viccből mondtam a barátnőmnek, hogy feldobhatná a tinder az exem (2 éve nem beszéltünk), másnap matcheltünk és írt is, pedig nem az a kezdeményező típus.Már jóideje használtam a tindert,szóval nem számítottam rá.Na nem lett a dologból sajnos semmi,de megtörtént.


Dolgoztam anno egy nagyon rossz gyárban nettó 80.000 Ft-ért!!! Rossz, buta közösség stb,utáltam,de minden nap úgy mentem be,hogy tudtam,nem ide való vagyok,ennél többre hivatott.De nem éreztem a negatívat, igazából elfogadtam, hogy ideiglenes,nem voltam ideges,próbáltam a dolgok jó oldalát nézni,és hogy legalább van munkám, többet költhetek magamra is. (Kisváros,sajnos annó diákmunka is protekciós volt). Munka közben elképzeltem,hogy szeretek mindenkit,irodában ülök,kijárok ebédelni,ráérek 9-re bemenni,stb.Ebben a gyárban nekem nem hosszabbítottak szerződés, emlékszem sírtam a kocsiban,hogy munkanélküli vagyok,mit kezdek magammal, átkényszerültem egy másik gyárba,ahol legalább az emberek kedvesebbek voltak.Itt már én mondtam fel,mert jött az irodai lehetőség. Elsőként csak asszisztensi pozíció, majd kaptam saját projekteket,végül másik helyen magasabb pozícióba kerültem, most egy új területen vagyok jóval több pénzért és kedvezőbb feltételekkel. De mikor idejöttem sokan távolságtartóak és furák voltak,nem volt csapatmunka,nem ezt tapasztaltam az előző helyeken.Idővel észrevettem én is,hogy a főnök gerjeszti a csapaton belüli feszkókat,mindig hibást keresett,nem megoldást, nem csoda, hogy senki nem volt senkinek a barátja, mert egy hiba esetén már ment a mutogatás.Csak egyszer mondtam,hogy bárcsak a rosszindulatú emberek elmennének. Nekem a főnökkel nem volt bajom,velem normális volt,még próbaidős is voltam, na de még a főnök is felmondott, utána sorban azok az emberek is,szinte az egész társaság kicserélődött fél év alatt.Ma már olyan a légkör,hogy a barátaimhoz megyek be,kijárunk 1 órára együtt ebédelni,kávézni(a home office előtt,illetve majd után is),szeretem a munkát,amit csinálok,nem áll mögöttem a főnök,hogy mikor mit csinálunk,rugalmas a munkaidőnk,jól keresek,rengeteg csapatépítő programunk van.Több pénzt még mindig el tudnék képzelni,de imádom ezt,ami most van.Ami 7 éve csak egy kósza gondolat volt.És nem,én nem tettem érte semmit,az első gyárból pl.kirúgtak,nem az volt, hogy eszeveszetten állást kerestem és interjúkra jártam,elmentem egy másikba.Utána az asszisztensi lehetőség véletlenül jött, üzifalon láttam megosztva. Innen már könnyebb volt egy jól felépített önéletrajzzal boldogulni ( hr asszisztens voltam, majd ennél a cégnél kaptam saját projekteket, a következő munkahelyemen már magasabb poziban,hr generalistaként). A többi is kvázi sodródás felfelé.Egyszerűen csak éreztem,hogy majd úgyis alakul,ne görcsöljek,munka van,pénz ha kevés is,de van.


Akkor volt olyan is, hogy eszembe jutott egy lány, hogy de rég beszéltem vele,vajon mi lehet vele, majd valamikor írok neki. 10 éve nem beszéltünk, volt osztálytársam,és pár nappal később írt.


De, amit nagyon szeretnék, pl párkapcsolat, azt nem sikerül bevonzani, valószínű a mögötte lévő görcs és akarás miatt, amit még nem tudom hogy kell elengedni. Vagyis, sikerült egy olyan srácot, ami a felírt listám minden pontját teljesítette, pedig kb lehetetlen dolgokat is írtam, és azokat is pipálhattam, csak 2 fontos tényezőt hagytam ki, ami miatt végül nemet mondtam erre. (nem volt kémia, és jó kommunikáció élőben, csak írásban :( ) Na ő is pont akkor jött, amikor egyáltalán nem akartam ismerkedni, mert padlón voltam valaki miatt.


Érdekes dolgok ezek, és én ezeket nem véletleneknek hívom. Ha csak humbug lenne, nem lenne róla ennyi feltevés már korábbi századokról sem.

Tudatosan sose tudom igazából alkalmazni.

Rengeteg angol videóban az van " just let it go ", ezeket ugye azért sikerült,amiket sikerült,mert tényleg elengedtem.

Nyilván pénz nem volt úgymond hiány,mert munkám volt,könnyű volt elengedni és nem görcsölni.Lehet,ha gyár sem lett volna,csak otthon vergődök,nem így jöttek volna össze.Sajnos én nem mentem egyetemre, nem volt tudatos karrier felépítésem,nem igazán tudtam akkor,hogy mi érdekel, ellenben most. És végre van is pénzem kifizetni, illetve olyan munkabeosztásom arra a képzésre, ami 5 éve foglalkoztat, a jelenlegi munkám mellett fogom tudni csinálni.

De kapcsolatom sajnos nincs,annak érzem most a hiányát,valószínű ezért sem jön össze:D

2020. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Utolsó vagyok: ha tudsz angolul érdemes youtube-on erről videókat nézni, nagyon sokaknak a scripting műküdik ( jelen időben írnak naplót arról, amit szeretnének, pl. itt és itt élek, gazdag vagyok,stb.. ).

Vannak meditációk is, bár én ezekben annyira nem hiszek, illetve van, aki normálisan el is magyarázza az egészet. Fogalmazd meg, mit szeretnél, érezz hálát, légy pozitív, másokkal kedves, mert azt kapod, amit adsz, engedd el, ne görcsölj, hagyd, hogy megtörténjen. Azzal magyarázzák, hogyha rendelsz valamit is idő, míg megérkezik. Ahogy nézem, ott abban a pillanatban könnyűnek és egyszerűnek tűnik, aztán elmúlik :D


Azok a dolgok, amik pl nem jöttek össze, hidd el okkal és érted történnek! Mint amikor nekem az első legszarabb munkámnál nem hosszabbítottak, ha nem így lett volna, akkor nem kerülök át máshova, ahol nem találkoztam volna az akkori párommal, aki nem küldte volna el nekem az üzifalon látott asszisztensi munkát, stb stb. Hidd el, valahogy körbeérnek a szálak, ha kicsit is belegondolsz. De ugyanígy a rossz dolgokról is elmondhatók ezek, én sem voltam mindig és mindenkivel kedves, hát vissza kaptam azokat is :)

2020. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!