Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miben/mikben vagytok szkeptiku...

Miben/mikben vagytok szkeptikusak? És miért?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból teszem fel a kérdést, nem azért, hogy vitát szítsak és az érvek háborúját olvassam (pls, fogadjuk el, hogy mindenkinek más a véleménye az adott témáról és azt ne próbáljuk már megcáfolni (itt legalábbis) és hozzászólásokat tenni:'D Köszi mindenkinek:) )
2020. jún. 13. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha ezotériáról van szó, kb. minden téren. Egyszerűen nem hiszek az ilyen természetfeletti dolgokban. De ez persze nem azt jelenti, hogy nem is érdekel. Szívesen olvasgatok pl. drágakövek jelentéséről, hogy melyik horoszkóphoz tartozik, milyen jellemre utal, és kifejezetten megfogott a Kabbala is. Emellett érdekel még a kínai asztrológia is, de mindez csak olvasgatás szinten.
2020. jún. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Második világháború

Ugye mivel állandóan a győztesek irják a történelem könyveket tovább a veszteseknek meg kuss.A győztesek sokszor olyan dolgokat is csinálnak és állittanak ami nem fair,egyszerűen hazugság és nem felel meg a valóságnak


Istenhit

Semmi bizonyiték nincs arra nézve,hogy Isten valóban létezne mégis több millióan hisznek benne a világon mindenhol.A kereszténység dettó: Jézus mint ember valószinűleg létezhetett de hogy mint Messiás ez már megint hihetetlen.Jézus el akart egy új igét kezdeni hirdetni ezért a zsidók megfeszitették a rómaiakkal ennyi és nem több lehetett a dolog


Steven Hawking

Azon kivűl, hogy már rég halottnak kellett volna lennie a betegségéből kifolyólag de elég szép kort élt meg halálos betegen nem értem miért sztárolták annyira.

Nem olvastam egy irását sem tehát ismét nem értem ha valaki annyira nagymenő zseni akkor miért nincs benne az újságban a menő zseni kijelentéseivel, hogy ő mivel is tudott többet mint a többi tudós társa

Csak annyit lehetett olvasni róla, hogy milyen csodálatos elme de az,hogy miért olyan csodálatos elme ezt már nem ecsetelték a továbbiakban

Nem tudhatott véleményem szerint többet mint bármelyik tudós, hiszen az űrkutatás még olyan gyerekcipőben jár, hogy egyenlőre még felfoghatatlan a világűr nagy része emberi ésszel, nagyrészt csak teóriák vannak a keletkezéséről és a létezéséről.Hawkingot pedig úgy kezelték mintha kész tényeket tett volna le az asztalra

2020. jún. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Steven Hawking zseni volt a saját szakterületén, és csak azért nem olvastál az újságokban " menő zseni kijelentéseket" töle, mert az annyira elvont matematika/fizika, hogy még sok ilyen szakon müködö ember sem fogja fel, nemhogy egy "újságolvasó", aki jó esetben az integrálszámítást még valamennyire megérti (vagy értette az iskolában, csak azóta elfelejtette) de az X dimenemziós terekkel foglalkozó elméleteket garantáltan nem.

Másrészt nem értem, miért kevered ide az ürkutatást, Hawking ezzel nem foglalkozott, csak elméleti teóriákat talált ki, de nem állította, hogy ezek úgy igazak, csak annyit, hogy akár igazak is lehetnek matematikai alapon.

A saját területén sokkal, de sokkal többet tudott, mint a többi tudós, más területeken viszont érthetö módon nem, mert mindenhez senki sem érthet.

2020. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

én elég sok minden szkeptikus vagyok

pl. nem hiszek a kacsacsőrű emlősben, mert szerintem csak a darwinista hitűek rakták össze, mert kellett nekik a hiányzó láncszem a madarak és emlősök között

és azt sem hiszem, hogy majomból lettünk, ezt csak a Dawkinsra Darwin messiásaként tekintők terjesztik, ha majomból lettünk, akkor miért vannak még mindig majmok?

a holdra szállás pedig egyértelműen színészekkel lett felvéve

2020. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkben. A szkeptikus józan gondolkodót jelent nagyvonalakban.
2020. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Az ufókban. Nem láttam még kézzel fogható bizonyítékot, hogy valóban léteznének.
2020. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A horoszkópban nem hiszek.

NEM az asztrológiában, hanem a bika kos oroszlán stb horoszkóp jellemrajzokban nem hiszek. Hogy a kos fejjel megy a falnak, a szűz visszahúzódó stb. Marhaság.

2020. jún. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Mindenben. Mert a tudás alapú felfogást éltetem.
2020. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Én sok mindenben hiszek, de alapjában szkeptikusan álok a dolgokhoz. Körül járom a témákat, több forrásból merítek és mérlegelek, majd magamhoz mérten értékelek.

Pl.: Hiszem, hogy nem vagyunk egyedül a galaxisban, de nem hiszem, hogy túl sok közünk lenne hozzájuk, hisz akkor a mai napig uralkodó fajként itt járnának.

"A szkepticizmus (a görög „σκέπτεσθαι”, szkepteszthai szóból, melynek jelentése körbenézni, megfontolni) szónak több, egymással rokon jelentése van:

A köznyelvi használat szerint a hitetlenkedés, kételkedés szinonimája;

Filozófiai szkepticizmus – filozófiai irányzat, amely kritikusan vizsgálja, hogy az érzékek által közvetített valóság és a szerzett tudás mennyiben feleltethető meg a valóságnak, illetve ismerheti-e bárki a tökéletes igazságot;

Tudományos szkepticizmus – tudományos vagy gyakorlati állásfoglalás, amelyben valaki az olyan állítások igazságtartalmát kérdőjelezi meg, amelyeket nem igazol a tudományos módszer."/wiki/


(Én a pontozást nem értem, máskor azt is fűzd bele. Mind jó és őszinte válasz) ;)

2020. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Minden választ felpontozok, hisz nekem ebben vannak újdonságok is, nem kötekedésből teszem. Így igaz, mind jó és őszinte válasz és én ennek örülök is és értékelem ezt:)
2020. jún. 24. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!