Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelentenek a pókok a...

Mit jelentenek a pókok a babonák szerint?

Figyelt kérdés

Egy kicsi, világosabb színű pókocska szőtt hálót a bejárati ajtónk külső jobb oldalának sarkába és tegnap óta ott csücsül a háló közepén. Ennek ellentétjére viszont láttam tegnap reggel egy nagyobb pókot az erkély ajtónk belső bal felső sarkában, a szúnyoghálón. Illetve tegnap előtt is láttam egy kb 0,5-1centis pókot. A kanapén ültünk és elkezdett leereszkedni elénk a plafonról a földre, onnan meg mivel nem piszkáltuk, eltűnt. Az azt megelőző napon a TVn volt egy kisebb pók.

A nagymamám régebben mindig azt mondta, hogy nem szabad őket bántani (bár az, amelyik hálót szőtt az ajtónkhoz, eléggé haloween feelinget ad) és hogy valaminek mindig az előhírnökei. Nagyon babonás volt ő is. És légyszi kíméljetek meg a takarítós válaszokkal, miden házban vannak pókok! Ha azt hiszed, hogy nálad nincsenek, mert maximalistaként takarítasz, ak nézz be a szekrényed mögé vagy alá😜



2020. júl. 6. 08:27
 1/2 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy szerencsét hoz. Anyukám mindig ezt mondja legalábbis :)
2020. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A pókok nem kártékonyak az ember szempontjából, mert megeszik az embert idegesítő rovarokat.

Ha zavar, akkor szedd össze őket és engedd el mindet valahol kinn.


A babona szerintem úgy van, ha megölöd, akkor az balszerencse.

2020. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!