Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretnem megkerdezni, hogy...

Szeretnem megkerdezni, hogy nektek mi a fontos ebben az eletben? Hisztek-e a boldogsagban es szamotokra mit jelent a boldogsag fogalma? Itt nem altalanos lexikalis valaszokra gondolok hanem a bennetek levo erzesekre.

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 05:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem boldogság alatt valami intenzív, hosszan tartó elragadtatott, euforikus állapotot értenek, ami egy rendkívül mérgező képzet. Folyamatosan azt az érzést kelti az emberben, hogy el kell érnie valamit, ami aztán örökké tart. De az élet nem így működik, mert mindannyiunknak vannak jobb és rosszabb napjaiés, tehát ebben a törekvésben szükségképpen mindannyian elbukunk, és végül önmagunkat hibáztatjuk, pláne, hogy az álságos, felszínes közösségi médiában folyamatosan azt hamis képet közvetíti mindenki felénk, hogy ők mennyire boldogok. Ha belekerülünk ebbe a spirálba, az egy élvhajhász, folyamatos programra éhes állapotot eredményez, aminek az a csapdája, hogy külső tényezők, "élmények" nélkül az egyén képtelen jól érezni magát, folyamatos és csillapíthatatlan hiányérzete van. Pedig a boldogságnak szerintem nincsenek ilyen előfeltételei.


Számomra az a boldogság, ha általában elégedettnek érzem magam, és tudom, hogy az előttem álló nehézségek nem haladják meg a lelki erőmet, illetve képes vagyok hálás lenni az életem apróbb dolgaiért is, és amikor rosszabb napom van, akkor tudom, hogy "igen, most nincs olyan jó kedvem, de ez csak átmeneti, és ezen is túljutok".

2020. júl. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ebben az életben a boldogság a fontos és az hogy célokat érjek el és hogy a szeretteim is ebben részesüljenek.

Szerintem ez is az élet értelme: a boldogság. Ha bele gondolsz szinte minden amit csinálsz közvetve vagy közvetlenül azért teszed hogy boldog legyél.

Ezt persze mindenki másképp tudja elérni. Van akinek család, van akinek karrier fontos stb..

2020. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!