Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért történhetett? Nagyon furcsa

Miért történhetett? Nagyon furcsa

Figyelt kérdés

A mai nap során egy nagyon szokatlan esemény történt velem.

Egy masszív üvegpoharat töltöttem meg vízzel, mikor a számhoz emeltem, a pohár alja hirtelen ,,leesett" csak úgy magától. Ott álltam a pohár felső részével a kezemben, előttem a kiömlött víz és a pohár alja :D A poháron nem volt sérülés, sem repedés, semmi. Valaki tud erre bármi magyarázatot adni, mit jelenthet, miért történt, mi történt? Itt a kép róla: [link]



2020. júl. 30. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Megadta magát az anyag. Van ilyen. Valószínű hogy a hőmérséklet ingadozás játszott közre. Lehet hogy fel volt melegedve a pohár és mikor hideg vizet engedtél bele akkor megadta magát az anyag. Ez elő szokott fordulni sok pohárral hogy látszólag alig érsz hozzá vagy csinálsz vele valamit és széttörik. Nálunk a mosogatóban szokott néha széttörni 1-2 pohár amikor a forró vizet ráengedjük aztán meg elmosás után hideg vízzel leöblítjük
2020. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen így volna ésszerű, ám szobahőmérsékletű pohárba szobahőmérsékletű folyadék került. Mikor kézbe vettem, még egyben volt, majd szempillantás alatt levált róla az alja :D Nem tudtam, hogy annyira gyakori ez a dolog :D Mondjuk mosogatógépben persze, hő hatására. Ez után, pár percre rá, a telefonom képernyője törött sz*rrá.
2020. júl. 30. 23:39
 3/11 anonim válasza:
24%
Az igeeeeen
2020. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én a literes jénai teás kancsommal jártam ugyanúgy. Elfáradt az üveg, ennyi a magyarázat.
2020. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül kell neki nagy hőmérséklet változás. Az 'élete' során sokszor átmegy ezen a folyamaton és egy idő után eléggé meggyengül az anyag annyira hogy elég legyen bármilyen apró hatás ahhoz hogy széttörjön
2020. júl. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Azért jellemző, hogy ez is az ezotéria és nem mondjuk a tudomány kategóriában lett kiírva...
2020. júl. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Az üvegben gyűlnek a sérülések, hajszálrepedések. Ezek mind öszeadódnak és a végén akármilyen apró behatásra "betelik a pohár".
2020. júl. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy jártam,hogy pakoltam ki a mosogatógépből,kitettem egy coca-colas poharat a pultra és szétpattant.

Van ez így,elfárad az anyag.

2020. júl. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Az üveg nem bírja a vizet.

A víz hatására hajszálrepedések keletkeznek benne, amelyek folyamatosan nőnek, soha nem hagyják abba.

Csak a kialakítástól és a használattól függ, hogy előbb dobod-e ki, mint ahogy széttörne a használattól.

A hideg/meleg váltakozás ezt felgyorsíthatja.


Kb. hasonló a helyzet, mint a kőtörésnél: egy kőre mondjuk 100-at kell ütni, hogy összetörjön. A századik ütés semmivel sem erősebb a többinél - de erre válik szét a kő két darabra.

Üvegnél ezt ütés nélkül megcsinálja a víz is.

2020. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi természetfeletti, hidd el, én régen vastag söröskorsóból ittam a vizet, és egyik nap egész nap meg se lett mozdítva és mikor este felemeltem, hogy engedek bele vizet csakúgy szétrobbant a kezemben.
2020. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!