Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sok meditációval,gyakorlással...

Sok meditációval,gyakorlással el lehet érni spirituálisan arra a szintre hogy az ember egész élete meditációvá váljon?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Nekem volt egy LSD utazásom (11 éve) amiben volt egy megvilágosodásszerű élményem. Ezután elkezdtem egyedül zen meditációt gyakorolni - hogy elérjem azt az állapotot.

A következő években ugyan nem történ semmi, de súlyos drogfüggő lettem (más szerektől) és a meditáció segített abban hogy egyáltalán életben maradtam, csökkenteni tudtam a drogozás okozta károkat az életemben.

Most vagy egy évtizednyi meditálgatás után csak azért meditálok néha, hogy ne a bugyuta gondolataimat figyeljem. Már nem hiszem hogy sikerülhet elérnem bármit is.

Azt (ahogy a kérdésben is volt) hogy folyton figyelni, hogy ne vigyenek el a gondolatok, talán csak nagyon sok gyakorlás után lehet. Nekem ehhez több évnyi gyakorlás is kevés volt. (Ugyan én arra akartam használni hogy elengedjem az önpusztító, függőségbe húzó gondolataim.)

Talán van akinek sikerülhet. Az is lehet velem volt a baj, de az biztos hogy voltak nagyon inteznív részek is (amikor éjjel nappal gyakoroltam) és kb egy fél vagy 1 éve úgy feladtam.

Mondjuk lehet nálam más is volt a baj. Lehet valamit rosszul csináltam, vagy valami hiányzott. Szóval az én példám rossz.

De ha válaszolnom kéne azt mondanám el lehet. Szerintem kb 20-30 év intenzív gyakorlással.

2020. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolkodás a tudat függősége. Nem olyan egyszerű a függőségektől megszabadulni 😃
2020. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem lehet így megválaszolni. Sajnos él egy olyan téves elképzelés az emberek fejében, hogy a spirituális magasság az meditációval érhető el. Tévedés... Ahogy az első válaszoló példája mutatja, embere válogatja, hogy mit lehet elérni. Aki egy hiperaktív, állandóan szorongó elmélvel lett "megáldva", annak sok szerencsét kívánok abban, hogy meditációval egyedül elérje azt, hogy ne karattyoljon az agya neki állandóan. Lehet van akinek ez sikerült, de én ezt erősen kétlem. Ahogy az első leírta, egy pár microgramm LSD többet tesz ezért, bármikor.


Sajnos az a helyzet, hogy a meditáció csupán egy relaxációs technika, semmi több. Van millió ilyen, és talán érdemesebb ezeket kombinálni. Pszichiátrián sem véletlenül a meditációt tanítják, eleve nagyon nehéz (már a rendes). Ajánlatosabb egy izom relaxációval kezdeni, és azt gyakorolni. Aztán én javasolnám inkább azt, hogy egyszerűen békülj meg. Mit szeretnél, hogy ne jöjjenek kényszeresen gondolatok? Én hiperaktív vagyok, állandóan szorongtam. Próbáltam sok mindent, kábszikat, gyógyszereket, és 10éven keresztül minden nap meditáltam. Tudod mi hozta meg a sikert? Ahogy az első mondta... 350microgram LSD. Azóta mintha egész nap "meditálnék", a pillanatban élek. Nem kellenek gyógyszerek, nem kell semmi. Ez sajnos nem úgy működik, ahogy pár internetes spirituális "guru" előadja. Ajánlom, hogy hallgass Feldmár Andrást, ő azért otthon van a témában. A meditálós akárkik igazából kispályások. Jobban jársz, ha megbékélsz a helyzeteddel, és inkább tolódsz el egy összetettebb irányba, olvass pszichológiát például. Idővel megbékélsz majd az élettel, de ez nem pár jól irányzott lélegzettel fog menni, hanem, ha érted is, hogy mi zajlik.

2020. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz kell egy mester meg áldozat.

Az, hogy valaki letölt egy könyvet meg gyakorol napi fél órát, szart se ér.

Nem véletlenül van az, hogy sokan elvonulnak, próbálnak elszakadni ettől a világtól.

Hiperaktivitás se létezik, ott kezdődik a gond, hogy ma ha kell, ha nem kapja az ember a sok infót, tele van aggodalommal, félelemmel.

Nálam is akkor jött a nagy változás, amikor elmentem 3 hónap betegre és egész nap mást nem csináltam, csak egyedül meditáltam kint a semmi közepén.

2020. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4


Nem létezik hiperaktivitás? Ezt mégis mire alapozod? :D Szívesen megmutatom neked az fMRI képeket az agyamról, majd vitatkozol azzal. :D Bakker, miért kell minden "spiriituálisnak" teljesen ostobának lennie, ráadásul nagy mellénnyel ezekről a dolgokról? XD

2020. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy azt jelzi, mert ebbe éled bele magad.

Hidd el, hogy el lehet csendesedni.

Ez csak kifogás.

2020. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod azzal, hogy az egész életed egy meditációvá váljon? Mire lenne jó az?
2020. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Éberség,tudatosság kifejlesztése, a mostban, a jelenben való maradás céljából.
2020. aug. 1. 12:35
 9/16 anonim ***** válasza:

kérdező, ehhez nem meditálni kell.


Az, ami téged jobban tart a múlt\jövőben, az egy mentális probléma, nem feltétlenül meditáció a legeffektívebb válasz rá. Legtöbbször a depresszió\szorongás kettős felelős ezekért. Esetleg ezeket kellene oldani. Teljesen mindegy, hogy a klinikai mértéken túl, vagy azalatt van ez, minden ilyen probléma erre vezethető vissza. Ha jelentős a problémád ezzel kapcsolatban, akkor ezekkel kell valamit kezdened. Mi a probléma?

2020. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem szorongok és nem vagyok depressziós sem. Csupán az én gondolataim is gyakran a múltba vagy a jövőbe visznek, a jelen rovására. Az emberek többségénél megvan ez a probléma, hogy életük jelentős részében nem a jelenben, a mostban vannak hanem a gondolataikkal való azonosulásaik révén a múltba vagy a jövőbe terelődik a figyelmük.
2020. aug. 1. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!