Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi okozza az álmokat? Vagy mi...

Mi okozza az álmokat? Vagy mi az amitől nincs álmod egy éjszaka? (amire emlékszel)

Figyelt kérdés

Én sajnos havonta 2-3x álmodom. Ezek mind jó álmok, teljesen természetesek, semmi furcsa dolog. Minden valóságbeli.

Mitől van az, hogy a többi 27 napon nem álmodok semmit? Tehát reggel úgy kelek fel, hogy nem volt semmi amire emlékeznék.


Nagyon szeretek álmodni, számomra az álom kikapcsolódás. Olyankor jobban is alszom, hosszabbnak tűnik az alvás így kipihentebb vagyok.


Nem vettem észre semmi rendszerességet. Mindig ugyanakkor fekszem, kelek...


Most nyáron és karantén alatt ha álmodtam sokkal korábban kelek és kipihentebb vagyok. Tehát álmodok valamit, hogy a szülőházamban vagyok, ott dolgozgatok, játszok a kisgyerekkori játékaimmal, ki-be járkálok a házból, aztán felébredek. És akkor éjszaka aludtam vagy 5 órát a normális 12 helyett.. Na.. ennyi a különbség.

Ha nem álmodok akkor 23-kor fekszem és 12-kor kelek. Rosszabb esetben. de az a 80%-a


2020. aug. 14. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha az ezotéria rovatban kérdezed, biztosan kapsz majd olyan válaszokat, hogy akkor álmodsz, amikor az univerzum üzenni akar neked. Valójában persze nem így van. Mindig álmodsz, csak nem mindig emlékszel rá. Vagy azért, mert az alvás olyan szakaszában ébredsz fel, amikor nem álmodsz, vagy azért, mert nem áll össze olyan sztorivá az álom, ami megmaradna benned. Biztos veled is előfordult már, hogy ébredés után nem emlékeztél, de aztán 1-2 órával később beugrott, hogy álmodtál valamit, csak nem emlékszel egy-egy mozzanaton kívül másra.

Bővebben -> Google: álom

[link]

2020. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az álom úgy tudom, hogy az, amikor az agy feldolgozza azokat a dolgokat, amik foglalkoztatnak napközben, amiken agyalsz régóta. Erre egyfajta válasz. Újabban én ha hajnalban felébredek, lejegyzem a telefonomba, hogy mit álmodtam, hogy ne felejtsem el.Nem mindíg emlékszem én sem máskülönben rájuk.
2020. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
REM fázis, olvasgass egy kicsit ebben a témakörben. Hosszú lenne itt elmagyarázni.
2020. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!