Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A mérnök szerint fogalmunk...

A mérnök szerint fogalmunk sincs hogyan építették Baalbek,más ősi építményeket. Ma sem tudnánk ilyeneket létrehozni. Elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

A Jupíter templom alapzatát 1100 tonnás kövekből építették fel Baalbekben. dr.Egyely György beszél róla, hogy hidegzuhanyként érte amikor látta Balbek köveit, ezt ma sem tudnánk megépíteni, megemelni. Mivel ő volt a legjobb a BME mérnök szakán, így hajlok igazat adni neki, mert jobban tudja mindannyiunknál. Kérdezgette róla tanárait hogyan építették, akik a vállukat vonogatták, hogy fogalmuk sincs. Elődeink messze a mi civilizációnk előtt jártak tudásban. Hogyan lehet ez?


A MÉRNÖK MEGSZÓLAL : 1:36-nál mondja kik építették szerinte a piramisokat. Azt mondja a mérnök, hogy ma sem tudunk hasonló építményeket készíteni. Ma sem tudunk olyan maszív gránitból készült építményeket készíteni, amivel tele van az egész Föld. érdemes meghallgatni amit mond. Mivel Egely doktorátust szerzett a BME gépészmérnök szakán, így mint hiteles szakértőnek elhiszem, amit mond. Hogyan építették akkor? Kik? Az oktatás színvonaláról is beszél. https://www.youtube.com/watch?v=2aeoC3mhGlY


* * *


A RÉGÉSZEK SEM TUDJÁK : Utánaolvastam és elképesztő dolgokat láttam. [link]


Amit viszont a régészek sem tudnak megmondani, hogy a fennsík elegyengetése, és a templomok alapzatául szolgáló terasz lekövezése ezekkel a túlméretes kövekkel mikor történt. A rómaiak már a több ezer éve kész alapokra építkeztek. Ekkora monolitot még kibányászni sem egyszerű nemhogy a kép bal oldalán lévő romváros távolságába szállítani és ott hézagmentesen egymás mellé helyezni. Rejtély ez a kő miért maradt itt, félúton a bánya és a cél közt. Egy ekkora darabnál még azt sem lehet mondani, kicsúszott valamelyik figyelmetlen munkás kezéből.

Ezek a kőtömbök egyedülállóak a világon, súlyukat tekintve túltesznek a piramisok kőtömbjein, méretüket mi sem szemlélteti jobban, mint hogy a legnagyobbak ezer tonnát is nyomnak, melyekből több mint 500 darabot fektettek egymás mellé mértani pontossággal.


Mivel tudományos oldalakon nem dicsekednek az építménnyel el, így összeszedetten innen tudsz olvasni hiteles leírást [link]



2020. aug. 29. 12:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%

A tudósok IGENIS TUDJÁK, hogy készültek a régi építmények és ma is meg lehetne csinálni minden probléma nélkül.


Ne ettöl az elmebeteg társulattól próbálj infókat szerezni, van rengeteg hiteles oldal, ezektöl csak hülyeségeket hallasz!

2020. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%

Egely hőerőgépész.

Annyi köze van Baalbekhez, vagy a piramisokhoz mint a nagyanyámnak.

2020. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1 "Egely egy IDIÓTA,"


-Az BME doktorvégzettek idióták. Értem. Te okosabb vagy ?



"Ne konteós, ezós oldalakról tájékozódj, hanem hiteles forrásokból."


-Ha egy gépészmérnök, aki tanult a BME-én emelő és szállítógépekből vizsgázott nem hiteles, akkor ki ? Te?



#2 "Egely az ezoteria kategoriaba valo, mikor tanulod mar meg?"


-Én azt értem, hogy ha pár kommentelő számára az nem tudomány, hogyan lehet építeni piramisokat, hanem ezotéria. Vágom, de ettől még ez nem lesz fikció. Ott vannak az ősi építmények. Hogy csinálták meg?



#3 "A tudósok IGENIS TUDJÁK, hogy készültek a régi építmények és ma is meg lehetne csinálni minden probléma nélkül."


-Bizonyítás nélkül mindenki tud hülyeségeket beszélni. Ott vannak a több ezer tonnás kövek. Hogyan emelték meg és vitték hajszálpontosan ahelyükre több ezer éve, ha ezt ma sem tudnánk megcsinálni ?


#4 "Egely hőerőgépész.

Annyi köze van Baalbekhez, vagy a piramisokhoz mint a nagyanyámnak."


-Hazugság! Egely doktori címmel rendelkező gépészmérnök. Tanult emelőszerkezetekről, vizsgázott. Utána specializálódott hőerőgépekre, de mint gépészmérnök. Ha mint egy gépészmérnök nem tudja hogyan tudnánk ma elszállítani, megemelni ezeket a több ezer tonnás(sic!) köveket, akkor ez igenis hiteles. Te/ti sem mondtaok semmi érvet ami előbbre vinne

2020. aug. 29. 13:42
 4/36 anonim ***** válasza:
73%

Ühümm:


"1974-ben diplomáztam a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karának hőerőgépész szakán. Itt hőátadással és általában energiaátadással foglalkoztunk, ezt folytattam első munkahelyemen is, a Központi Fizikai Kutatóintézet Atomenergiakutató Intézetében (1974-1990). Itt elsősorban az atomerőművek lehetséges baleseteinél lejátszódó energiaátadási folyamatokat tanulmányoztuk.


1982-ben kaptam műszaki doktori címet a Budapesti Műszaki Egyetemen műszaki hőtanból.


1980-81-ben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség ösztöndíjával az Egyesült Államokba kerültem Másfél évig dolgoztam a Brookhaven National Laboratory-ban atomerőművek áramlástechnikájával kapcsolatos kutatásban"


Tehát nincs köze a témához.


Én is tanultam fizikát, de attól még nem vagyok fizikus, és nem is szakértek a témában.

Amúgy ha az ókori építészeti technikák szakértője lenne, akkor is tévedhetne. Állításainak igazát elsősorban kollégái, vagy a téma szakértőinek konszenzusa dönti el. Eldönthetjük itt mi ketten is, de abból csak annyi fog kijönni, hogy neked hiteles nekem meg nem. És megy mindenki csendben a dolgára.

2020. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
47%

De egyik válaszoló se tudja hogyan építették.


Ez a vicces a szkeptikusokban. Még annyira se értenek hozzá mint ez az öregember.


De azt 100%-ig biztosan tudják hogy bármit mond, az hülyeség.


Ma is meg lehet építeni?


Tessék végre itt a megoldás a több ezer éves rejtélyre. Egy névtelen gyk szkeptikus fényt derít az igazságra:


"Akárhogyan is építették, az biztos hogy nem úgy."


Ezt a hatalmas bölcsességet kőbe kellene vésni.


"A tudósok IGENIS TUDJÁK, hogy készültek a régi építmények és ma is meg lehetne csinálni minden probléma nélkül."


Link? Én meg szerintem a tudósok tudják hogy lehet teleportálni. Akkor az úgy is van, igaz?

2020. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
39%
Ezeket az építményeket hangrezgések felhasználásával építették, emelték, de a kőtömböket nem tudom, hogyan formázták meg. A szállításra nincsen tippem. De mindenképpen olyan technológiákat alkalmaztak, amiket ma elhallgatnak, vagy nem ismernek. Kiiktatták, semlegesítették a gravitációt. Olyat is olvastam, hogy óriások építették ezeket valamilyen módon.
2020. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudjuk hogy csinálták meg de megcsinálták és ez tény. És ki a franc állítja hogy ma sem tudnánk megépíteni pl. egy piramist? Ember, te körbenéztél már a világban hogy mennyire brutálisan összetett épületeket csináltak az emberek? Gondolj bele csak a sok kilométeres hosszúságú hidakra vagy az iszonyatmagas felhőkarcolókra. Szerinted ha ilyeneket képes az ember megépíteni akkor nem képes kőtömböget egymásra halmozni?

És miért lett volna lehetetlen régen ilyeneket építeni? Simán megtették. Persze nem voltak munkagépeik meg számítógépeik, de nem is pár év alatt épültek fel ezek az épületek hanem több évtized alatt.

A másik meg az hogy azért mert valamit pl. a te agyad nem képes felfogni és megérteni attól még az nem azt jelenti hogy "hát az biztos lehetetlen".

És még egy gondolat: csak azért mert valakinek doktorija van nem feltétlenül jelenti hogy inteligens módon gondolkodik. Lehet valaki baromi jó tanuló és végig bemagol mindent ameddig meg nem szerzi a doktorit de amúgy meg logikusan nem tud gondolkodni. Tehát a diploma nem feltétlenül ad okot arra hogy valakinek hiteles legyen a szava

2020. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
32%

Ember, te körbenéztél már a világban hogy mennyire brutálisan összetett épületeket csináltak az emberek"


Nem érted a különbséget

2020. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%

Értem a különbséget az egyiket manapság építették a másikat több ezer éve.

Ettől még nincs értelme annak az állításnak hogy ma sem tudnának olyan épületeket építeni. Pont ez az hogy sokkal bonyolultabbakra is képesek ma már.

2020. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
49%
Van olyan több ezer tonnás cucc amit nehézkes lenne megmozdítani vagy szállítani.
2020. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!