Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Számodra mi hozta meg a...

Számodra mi hozta meg a spirituális megéléseket?

Figyelt kérdés
Milyen módszer, hozzáállás, élethelyzet, tanítás, könyv, stb...?
2020. szept. 29. 20:24
 1/8 Grimfox ***** válasza:
93%

Az elsőket rengeteg olvasás után néhány saját ötlet. Úgy százból tíz ötletet próbáltam csak ki, mert azokkal jutottam el odáig, hogy akár még lehet is értelme, és abból maximum egy volt sikeres, azaz adott valamilyen élményt.

Utána egy időben próbálkoztam egy ilyen beavatásos, gyógyítós módszerrel, de amit az adott, messze nem az volt, amit vártam volna tőle, és amit ígért. Utána a qigong (chikung) elég sok érdekes élménnyel gazdagított, főként az ülő meditációk. A mozgásosba sosem tudtam beleélni magam. Ezt is könyvből olvastam, de itt kivételesen nem a saját elképzeléseim szerint csűrtem-csavartam a dolgot, hanem követtem a leírást. Nem meglepő módon sokkal több sikert éltem át, mint a saját tákolmányaimmal.

2020. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Aki nem tudja a valóságot elfogadni, az kreál magának egy alternatív világot és spirituális lesz.
2020. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
76%
Hogy állapítod meg, hogy a spirituális egy kreált valóság, és nem a te látóköröd az, ami nem terjed ki valamire? Érted, és teljes egészében felfogod azt a valóságot, ami a te értelmezésed szerint lefedi a valóságot?
2020. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Úgy, hogy semmi bizonyíték nincs rá, illetve a legtöbb spirituális marhaság a tudományos ismereteink alapján kizárhatóak.
2020. szept. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 22:11-es válaszoló, don't feed the troll.


Kedves Kérdező! A legfőbb megéléseket a szenvedés hozta el az életemben. A megszokott kereteken (gondolkodási paradigmák, tudatlanság, egocentrizmus, tapasztalatnélküliség stb) felülemelkedés pedig segített túllépni a szenvedésen.

2020. szept. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Ha nincs útleveled, akkor a külföld nem is létezik, ugye?


Ülj le, egyes.

2020. szept. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grimfox ***** válasza:
93%

Ez olyasmi, amit én is mondhatnék. Attól, hogy a valóság egy részét nem ismered, nem jelenti, hogy nem létezik. Ha nincs megfelelő hajód, vagy őrültnek néznek, ha az ötlet felmerül benned, akkor nem fogsz kihajózni, hogy bizonyítsd, hogy a föld körbehajózható, és új földrészeket sem fogsz felfedezni.

Attól még, hogy te lenézel valakit, aki vélt, vagy valós tapasztalatokkal rendelkezik olyan témában, amit te nem hiszel el, még nem te leszel a felvilágosult, egyszerűen csak sértő leszel. Bár feltételezem ez az elsődleges cél, amennyiben lenézel valakit.

Ha téged kielégít a valóság azon része, amit ismersz, az jó dolog, akkor nem hiányzik semmi az életedből. De ez nem jelenti, hogy aki ennél többet akar megismerni, az hülye.

2020. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meditáció. Arra meditáltam, hogy mennyire nagyon és tisztán szeretek valakit, mindenkit aztán csak átalakult nemvárt formába, olyan mennyei alakra, mintha én és a szeretett cél megszünt volna létezni, és csak személyiségek lettünk volna.
2020. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!