Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet-e valaki igazi spirituál...

Lehet-e valaki igazi spirituális tanító, ha drága tanfolyamokat tart, és az ott elhangzottakat jogilag nagyon szigorúan levédeti?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy spirituális iskola (nem írom le a nevét, privátban elmondom), amely nagyon jól felépített önfejlesztő tanfolyamokat tart. Elolvastam a könyvüket, és megvettem az első online képzést, azonban a másodikra való jelentkezéshez nagyon szigorú nyilatkozatot kell aláírni.


Nagyon le van védve az egész, egymillió forintra is büntethetik a kiszivárogtatást. Szigorú titoktartást kell fogadni, és nem is olcsó. Egyre inkább biznisznek látom az egészet. Az egyetlen, amiért belekezdtem anno, az hogy sok spiriuális irányzattal foglalkoztam már, de ez tényleg nagyon jól felépítettnek és összeszedettnek tűnt.


De én is gyanakvó vagyok, mert könnyű szektába kerülni, és úgy tartom, egy igazi tanító önzetlenül ad, mint pl. Gunagriha, stb.


Nektek mi a véleményetek?



2020. szept. 4. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Jobb ebből kimaradni, ez csak üzlet
Megéri vállalni a kockázatokat, mert lehet hasznos
34 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Persze hogy csak üzlet az egész. Minden ilyen spirituális dolog (horoszkóp, jóslás, kötések stb.) arra megy ki hogy a buta naiv embereket lehúzzák pénzzel. Valóság alapja meg egyiknek sincs
2020. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 D-Mano ***** válasza:
71%

Nem ellenzem az ezo-spirituális képzéseket. De, amit te írsz, habár nem tudom, melyik iskoláról van szó, az még akkor is veszélyes lehet, ha éppen tényleg működik, amit tanítanak.


Ezt a képzést én nem folytatnám a helyedben.

2020. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Ő csak spirituális taszító lehet!
2020. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Grimfox ***** válasza:
52%

Az ilyesmi sajnos minden esetben hamis. Vannak spirituális iskolák, amik valódi tanokra építenek, de pénzre cserélték a valódi oktatást. Mások eleve hazugságként indultak. Sajnos hiteles spirituális tanítást csak ott kaphatsz, ahonnan a tanítás származik, és csak olyan mestertől, aki nem pénzért árulja a tudást, hanem elköteleződést, és elhivatottságot vár a tanítványtól. Ez általában azt jelenti, hogy a mesterrel, és a többi tanítvánnyal kell élned, és tanulnod, amíg el nem éred azt a szintet, ahonnan már önállóan is tudsz fejlődni. Ez évtizedeket vehet igénybe.

Ha itthon akarsz szellemi fejlődést elérni, azt nagy körültekintéssel, önképzőleg tudod csak elérni, és rengeteget kell hozzá tanulnod. Sajnos van, amit itthon elkezdeni sem tudsz, másokat csak könyvekből tudsz megalapozni. Nem fogsz elérni olyan eredményeket, mint ha valódi mesterek tanítanának, de még mindig jobb, mint ha hazugságokat, vagy veszélyes tanításokat sajátítanál el.

Ha mágia, és alkímia a fő célja, és eszköze a spirituális fejlődésnek, akkor szerencsésebb vagy, mert ezekhez valamivel könnyebb többé-kevésbé hiteles forrásokat szerezni, és 20-30 év alatt egyedül is elég komoly eredményekre lehet velük jutni.

2020. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%
Jobban jársz egy agykontroll tanfolyammal.
2020. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy professzionálisan működtetik az iskolát, számomra még lehet hiteles. Nem ezen múlik!
2020. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Több olyan előadást, tanfolyamot, végigültem már, amely a spirituális ismeretekről szólt. Kismillió könyvet is elolvastam a témában.... mind, mind a szeretetről, az egységről, a közösségről, a mindenségről, szól, és nem az elkülönülésről, a titkolózásról, a megfélemlítésről, a büntetésről... milyen spirituális tanító az, aki már eleve megtorlással fenyegeti a fejlődni kívánókat, ha tovább adják az ismereteket embertársaiknak?? Ez egy önjelölt guru, és nem sok köze van a valódi spirituális tudáshoz.
2020. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"milyenspirituális tanító az, aki már eleve megtorlással fenyegeti a fejlődni kívánókat, ha tovább adják az ismereteket embertársaiknak??"


Igen, ugyanezt gondolom én is. Sok tanító mondta már: "Arról lehet felismerni az igazi mestert, hogy önzetlenül ad."


Furcsa volt ez nekem is már az elején, de gondoltam, adok neki egy esélyt. Gyanakvó vagyok én is, elolvasok mindent, ahogy most ezt is és rájöttem, hogy ezzel sincs értelme foglalkozni.

2020. szept. 4. 21:45
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

4-es nagyon jol osszefoglalta. Teljesen egyetertek vele. Az igazi mester nem penzert tanit. Lényegében neked magadnak kell rajonni a lenyegre, nem pedig a szadba ragni, megtanitani a megoldast.

Erre van egy nagyon jo gondolat: "Aki tudja, csinálja, aki nem, az tanítja. "

2020. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Ezt a kérdést objektíven akkor lehetne megítélni, ha ismernénk, mit tanít az illető.


Az hogy a te fejedben (és a hozzászólók nagy részének fejében) milyen kép él az ideális mesterről, az irreváns ebben a helyzetben.


Mit tanít az illető?

2020. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!