Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem gondolkodom, akkor...

Ha nem gondolkodom, akkor arra az időre elértem a megvilágosodást?

Figyelt kérdés
A gondolkodás van csak útjában a felébredésnek? Tehát ha felfüggesztem a gondolkodást - akkor arra az időre egy szinten lehetek Buddhával?

2020. okt. 8. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Így van. Viszont ha nagyon rágyúrsz a nem gondolkodásra, akkor a megsötétedést fogod elérni.
2020. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A megvilágosodás maradandó és végleges állapot, azt nem lehet csak ideiglenesen elérni. Az ideiglenesen elért tudatállapotok különböző fokozatainak megvannak a különböző nevei, mint pl. vászaná-ksaja, manónása, manólája, szavikalpa szamádhi, kévala nirvikalpa szamádhi, szahadzsa nirvikalpa szamádhi...

Vallástól és kultúrális közegtől függően más és más megnevezéseket használnak.

2020. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy súlyos problémáim vannak az élettel. Sajnos bezártam magam saját börtönömbe, és lenyeltem a kulcsot.. Egyáltalán nem érzem már itt jól magam. Kitörni, változtatni azonban nem tudok. Viszont szerintem főleg a vágyak okozzák a szenvedést. Ha meditálok és elengedem a gondolkodást, akkor arra az időre nem kell a saját tehetetlenségem mocsarában vergődnöm. Ugyan nem oldódik meg semmi, de az egyszerű jenlétben, ürességben el tudok bújni saját magam elöl. Viszont ez szerintem egy menekülés.

Ha nem oldok meg semmit az életben, és igyekszem minél többet az "ürességben" maradni akkor valamikor lesz valami áttörés? Miért érzem azt hogy körbe-körbe járok?

2020. okt. 8. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt szűrtem le a tanítók szavaiból, hogy ha tényleg vágysz rá, akkor elérheted azt az állapotot, de ehhez az első helyre kell tenned az életedben. Ahogy mondani szokták, nem tudod felajánlani magad istennek csak félig, vagy teljes egészében odaadod neki mindened, vagy hagyod a francba az egészet.

A meditáció nagyon jótékony tud lenni, de kevés. Amellett szükséges az is, hogy amennyire csak lehetséges, minden egyes pillanatban erre koncentrálj!

Ez nem azt jelenti, hogy fel kell adnod világi cselekvéseidet, de azt igen, hogy érzelmileg semmi máshoz nem kötődhetsz, nem ragaszkodhatsz, csak ehhez. A megvilágosodást lehet úgy is tekinteni, mint a világ elengedése. Ha elengeded a világot, elengeded vele a gondolatokat is, illetve a kétségeket, az agggódást, a félelmeket...

Kételkedni sem szabad egy pillanatig sem. El kell engedned azt a gondolatot is, hogy ez csak menekülés.

Persze én nem vagyok guru, csak olvasott a témában :)

2020. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy érzem túl sok Csillagkaput nézett itt mindenki.
2020. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. A megvilágosodottság ebben az értelemben egy szellemi tudás, mondhatni tudatalatti érzés, miszerint csak a jóságnak van értelme, csak azt érdemes szolgálni.

Valamint emberként nem lehet elérni, hogy ne gondolj, valamit így is úgy is fogsz vibrálni.

2020. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Buddhának a szellemi négyszer fejlettebb volt, mint a tiéd. Míg te kezdő vagy, addig ő 99%on volt.
2020. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De Buddha is ezzel szórakozott. Addig ült a fa alatt, és próbált nem gondolkodni - amíg egyszer csak történt valami. Igaz ő télleg pro volt, mert addig nyomatta hogy végül is majdnem bele is halt.

Viszont ja, nem érdemes rajta túl sokat gondolkodni :)

2020. okt. 8. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Kedves Kérdező, Te igenis gondolkodsz és 'köpködöd' ki azt a kulcsot. Nincs itt miről beszélni.
2020. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
Buddha egyfajta jógagyakorlatot végzett, aminek csak a kezdő lépése volt a gondolatok száműzése. Ha nem gondolsz semmire, és a testedet sem érzékeled, akkor egy mély relaxált állapotban vagy, ami szükséges a fenti jógagyakorlatok megkezdéséhez, de ugyanolyan messze áll a megvilágosodástól, mint mondjuk a mélyalvás.
2020. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!