Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ember lelke meglett cáfolva...

Az ember lelke meglett cáfolva? Emberi agy olyan mint 1 kifejlődött túl okos szerv. Ha leáll, minden leáll, és nincs tovább, ahogy az állatoknál sem. Ha az okos robotok is fejlődni fognak, akkor lesz lelkük? NEM. Akkor miért lenne más az embernél?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 13:48
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, hogy Jézus szava valóban valóságos, és tényleg lesz feltámadás az alvás után. Mindenki feltámad akit megítél Isten, mert Krisztus is feltámadt!
2020. okt. 21. 01:03
 32/48 anonim ***** válasza:
ők is ugyanazért élnek, mint mi. Vallással nem foglalkozom.
2020. okt. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Becslések szerint az univerzum és az élet együtt fog megsemmisülni, és senkisem fog ránk emlékezni. Mind a kettő semmi. Te is olyan semmi van, mint egy atom, ami előjön-eltűnik. Mi számít az, hogy éltünk?
2020. okt. 21. 01:17
 34/48 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít. Elmegyek felajánlom a májam egy alkoholistának:)
2020. okt. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Egy ateista is élhet jó életet. Csak ha nincs lélek se Isten, és örök élet, akkor az élet értelmetlen, nincs objektív értéke, se célja sem. Mert ahogy írtam, a fizikai élet örökre megfog semmisülni a világgal együtt. Erre mit lépsz öcsi?
2020. okt. 21. 02:21
 36/48 anonim ***** válasza:
Az ertelmet mi adjuk. Sajat eletcelokat kell krealni, nem pedig bizni egy felso hatalomban, aki patyolgat minket.
2020. okt. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Amit mondtál ez is önálmítás, ahogy a vallás. Csak azért írsz ide, mert unatkozol, és azért dolgozol! hogy ne halj éhen, azért jársz suliba, hogy legyen munkád, hogy ne halj meg. Elfelejteni egy kicsit a halált, ahogy a hívőknél, és ateistáknál. Azért is jársz oviba, hogy tanulj meg önállóan dolgozni, ahogy aztán családot rendezz, és vége legyen mindennek...
2020. okt. 21. 02:31
 38/48 anonim ***** válasza:
Udv a valosagban!
2020. okt. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Nem vagyok öcsi. Neked értelmetlen az élet, akinek plusz kell ahhoz, hogy úgy érezd fontos vagy. Én a plusz nélkül is tudom, hogy fontos vagyok és persze, hogy hiszek egy csomó dologban, csak pont istenben nem. Pont az ateizmus létezése a legjobb bizonyítéka annak, hogy valszeg tényleg nem létezik isten, merthogy elvannak isten nélkül is.

Gondolj bele, hogy amikor a lelket összekevered istennel, az mekkora butaság már. Én ateistaként pl tudom, hogy a lélek létezik. De ehhez semmi köze nincs istennek és a lélek meghal a test halálával. Ha célt keresel az életben és az mondjuk isten meg az örök élet, az a te dolgod. Szerintem meg nem az isten meg az örök élet az élet értelme vagy célja, ez meg az én dolgom. Egy csomó értelmes dolgot lehet csinálni úgy is, hogy tudod, hogy a világ megsemmisül és az isten nem létezik:)

2020. okt. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
De létezik Isten.
2020. okt. 21. 11:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!