Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegnap egy napra esett a...

Tegnap egy napra esett a halloween és a telihold. Tapasztaltatok ebből kifolyólag bármi szokatlant?

Figyelt kérdés
Úgy értem furcsa zajok, alakok, rendellenes jelenségek, ilyesmi. Volt bármi? Elég ritka hogy a Halloween és a telihold egy napra essen.

2020. nov. 1. 12:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

október 31. halloween

november 1. mindenszentek

november 2. halottak napja


ma már van aki tartja van aki nem. egy magyar ünnepnapot se sért a dátum. Amúgy is kelta hagyomány a gonosz lelkek elijesztésére.


"A sütőtök betakarításának ideje a fajtájától is függ. Általánosságban elmondható, hogy augusztus közepétől október végéig tart a sütőtök betakarítása."

okt. végéig (okt.31-ig) S a holtak ünnepe érdekes mód mindig ilyen tájra esik.

"A tök kifaragását a Brit-szigetekről származtatják, ahol még tarlórépát, takarmányrépát vagy céklát használtak erre a célra."

Szóval ha már úgyis tököt, tarlórépát, takarmányrépát vagy céklát esznek vagy teszik el jövő évre a vetendő magot. A gyermekek a héjából tudnak "játszani" farigcsálni. Mellette megünneplik a betakarítást és megemlékeznek az elhunyt ősökről.

Természeti szokás ami nem rossz, természetes, keleten is jelen kell lennie hasonlónak, s Európa környékén is.

(igaz az amcsi komédia nekem se nagyon szimpatikus a "csokit vagy csínyt".. bár ha nem is a csokiról hanem az adakozásról vagy átkozásról szól akkor talán esetleg...)

Az, hogy évente egyszer megemlékezünk az ősökről szép és jó, bár én többször szoktam, és a környeztetem is többször jár ki vagy emlékezik vissza.

2020. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!