Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan, miből lehet tudni ha...

Honnan, miből lehet tudni ha valaki valódi spirituális mester, vagy csak egy csaló álmester? Miben nyilvánul meg a különbség? Hogyan lehet a csalókat kiszűrni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 14:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Szerény, tudja hogy nem tévedhetetlen és tökéletes. Tisztában van azzal hogy több út is létezik nem csak egy. A tiszta szeretetet érzed minden esetben ha a közelében vagy, senki és semmi nem tudja kizökkenteni ebből a szeretetteljes állapotból.
2020. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. nov. 20. 14:32
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcséről ismerszik meg a fa.
2020. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, amit a 3-as ír. Ismerek olyat, aki rohadt jól tudja hozni az 1-es által leírt jellemzőket. Egy szemfényvesztő manipulátor. Mégis, volt alkalmam beszélni olyanokkal, akik nála megfordultak, anélkül, hogy bármit mondtam, vagy kérdeztem róla, ők meséltek. Ezekből pedig leszűrhető volt, hogy nagyobb káoszban jöttek ki tőle, mint ahogy odamentek.

Hagyatkozz a belső megérzésedre! Személyesen találkozz vele, beszélgess, nézd meg a szemét, figyelj arra, mit érzel a közelében!

Jahh, és nem a pénzért csinálja, amit csinál. Lehet, hogy kér töled pénzt, de messze nem százezreket, meg toronyórát lánccal.

2020. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
65%

:(


Tegnap még tudtam vele beszélni, ma már nem.

Hát leginkább onnan, hogy nem koppintja az információit. Vagy onnan hogy látszik az ereje, amig az aktiv. (legalábbis egy kicsit)

Vagy onnan hogy örömöt tud okozni különböző mértékben. (mindez úgy elfelejtődik hogy szinte elemi erővel)

Kivel beszéltem? Hát röviden azzal aki a videot szerethetővé tette, anyai szemszögböl. (nekem a hangja is kedves)

De ez nálam úgy van hogy én beszélek vele, elmagyaráztam neki valamit, meghitten beszélgettünk. (bizalmas)

Mire géphez ültem már elfelejtettem:(

Tehát álomban, tegnapelött délelött, este, aztán tegnap még napközben, aztán elment. (különleges hangjáról felismerem, gondolom elviszi messzi helyre)

Volt 2 szeretett tábornokom, akik a kataklizma után bajba kerültek. Az egyik ellenséges területen harcolt egyedül, én magam mentem el érte hogy kihozzam.

A másik megsérült, neki bekötöztem a sebeit. Ezt ő mindkettőt megdicsérte, igy hallottam a hangját, jelenlétét.

Nem hiszem egyébként hogy van olyan, akinek minden dolga jol menne, ez egy ilyen korszak (nagyon nehéz és vannak jobb korszakok)

Joo ezt tudom nem hiszi el senki, de le kell élni ezt az életet, elvileg a kövi élet lesz nagyon könnyü és gyümölcsöző.

Nekem is sz*r és ilyenkor feladom, nem érd*kel.

Nem sokban különbözik a skizotol/pszichozistol, csak itt nem zaklatnak (csak nagyon ritkán) és mindig pozitiv. De lesznek, akik azt hiszik rolad, főleg ha nem tagadod meg (ez is vica versa)

Ha nem aktiv, akkor meg nincs semmi, rossz dolgok nem (max egy pici szégyen) csak hétköznapi dolgok.

A hallgatókkal is tudsz beszélni:$ (de ne mondjuk ezt már el nem dicsekvésre való)

Éva Baukót szeretem, egy ölelést küldök neki:)

Sziasztok

2020. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Sajnos még nincs mesterem, épp ezért kérdezem hogy hogyan lehet kiszűrni a csalókat ha esetleg úgy adódna hogy találkoznék eggyel. Mivel érdekel a spirituális út, szeretnék is járni rajta de úgy tűnik egyedül még nem nagyon megy mivel a mentális hajlamok és tendenciák túl erősek bennem még, lehet emiatt sem találkoztam még mesterrel nem jött el az ideje, nem vagyok még elég érett arra a szintre hogy mondjuk egy spirituális mester utat mutasson.

2020. nov. 20. 15:46
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, a legbiztosabb ha önmagad mesterérvé válsz. Legyél nyitott, befogadó de legyen benned egy egészséges szkeptikusság is. Ismerkedj meg több irányzattal hogy legyen viszonyítási alapod. Egy idő után meglátod a kapcsolódási pontokat az egyes vallási és filozófiai irányzatok között.
2020. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

...és hemzsegnek az önjelölt tanítók, bármerre is nézünk...jaja, nem egyszerű 🙄

Egy idő után szerintem levágni hogy valaki nem hiteles...

Olyan irányzatot-iskolát kell választani, aminek van egy hiteles filozófiája, élő mestervonala, hangsúlyt fektet az emberi értékekre, úgymint erkölcs, becsületesség, őszinteség, stb., nem a "hozz pézzzzt, még több pééézzzzt" az elv, és a nulláról a megvilágosodásig kínál útmutatást.

Csak javaslat, de ha nincs még konkrét irányod, akkor tanulj meditálni...a Zen buddhista vonal (Chong an sunim, Youtube), vagy a vipassana vonal megtanítja az alapokat...esetleg a Tan kapuja buddhista főiskola, vagy Balogh Béla, és iskolája, de nem jut eszembe kik ők (White Eagle páholy?! 🤔 )

2020. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 7-es és 8-as hozzászólónak is a válaszait.
2020. nov. 20. 16:25
 10/40 Grimfox ***** válasza:
100%

Aki pénzért hirdeti magát, az már eleve kilőve. Aki tömeges tanfolyamokat tart, szintén. A szellemi tudás nem mérhető pénzben. Aki pénzt kér érte, annak nincs birtokában ilyen tudás. Ha lenne, nem kérne pénzt érte. Nem is nagyon hirdetné, csak megélné a tudást.

Aki bárkinek tanfolyamokat, beavatásokat tart, az is kilőve. Nem mindenki alkalmas, vagy áll készen arra, amit egy mester mond. Aki bárkit tanít pénzért, vagy csak azért, hogy elismerésre tegyen szert, az nem valódi mester. Gyakran még nagy kárt is okoz ezzel azoknak, akik követik.

Az egyes hozzászóló szerintem jót írt. Nem tudom, hogy teljes e, amit írt, de szerintem amit írt, az jó.

2020. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!