Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan, miből lehet tudni ha...

Honnan, miből lehet tudni ha valaki valódi spirituális mester, vagy csak egy csaló álmester? Miben nyilvánul meg a különbség? Hogyan lehet a csalókat kiszűrni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 14:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
50%

"Mivel érdekel a spirituális út" Ez igen dicséretes, csak biztatni tudlak, kedves Kérdező!


És mi is az a spiritualitás? Megfogalmaznád?

2020. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es hozzászóló köszönöm a válaszokat!


Kedves 11-es hozzászóló, igen ezt nehéz megfogalmazni de talán azt mondanám hogy mindaz ami a valódi önvalónk és a valóság megismerésére, az önmegvalósítás elérésére irányuló szándékból végzett cselekedet, tevékenység mind spirituális tettnek mondható, ezáltal a spirituális úton való haladás.

De persze ez lehet túlságosan általános és pontatlan megfogalmazás.

2020. nov. 20. 21:26
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt tisztázni, hogy a spiritualitás kategórián belül is több féle mester létezik. Tehát először is döntsd el hogy minek a mesterét keresed!


Rejki mestert? Azzal Dunát lehet rekeszteni.



Meditáció mesterét? Akkor tisztázd le mi számodra a meditáció! Mert minden definícióra több százat találhatsz.


Kivéve talán a tradicionális valódi meditációra mert abból már kevesebb lesz.


Vagy a szeretet mesterét keresed? Mert az csalóka mivel van a gyomor és a sziv csakrás szeretet és nem biztos hogy meg tudod különböztetni.


Szerintem egy jó mester képes gyakorlati tudás átadására és kordában tudja tartani az általa indukált folyamatokat.


Tabu


De sokan végezték már dilihazban vagy koporsóban mert a mester kezei között elszabadultak a folyamatok.


Tehát először el kell döntened hogy mit akarsz és ahhoz keress mestert!


De most szólok hogy sok a dilettans és hihetetlenül felelőtlen ember!!!

2020. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Grimfox ***** válasza:
Egyes reiki mesterek pénzért akár három hónap alatt bárkit mesterré avatnak...nem kevés pénzért, de simán elvégzik a beavatásokat. A valóságban persze minimális spirituális tudást adnak át. Három hétvégéről van szó. Ennyi kell, hogy egyes mesterek keze alatt bárki mester lehessen. Az, hogy ez mit tesz a beavatottal testileg, és szellemileg, már nem igazán foglalkoztatja a beavató mestert. És sajnos nem csak reikiben van ilyen, hanem majdnem minden beavatós rendszer így működik. Amelyik nem ilyen gyorsan, az is ugyanígy csak a pénzért beavatásra megy, a spirituális útmutatás minimális. Tényleg sok a felelőtlen, dilettáns, és kapzsi ember.
2020. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi válaszokat is.


Leginkább a meditáció terén keresnék mestert. Több terület érdekel de nyilván ez olyan mint az egyetemi szakok nem nagyon érdemes egyszerre többe belevágni egy időben. Úgy gondolom ez itt is mérvadó. Jobb ha egyszerre csak 1 irányba indul el az ember, főleg amikor kezdő szinten van. Érdekel amúgy a reiki is, a szív csakrás szeretet is, de a harmadik szem kinyitására irányuló spirituális út is, és még lehet sok más is amiről még tudomásom sincs.

Úgyhogy egyelőre maradnék a meditációval foglalkozó mestereknél.

2020. nov. 20. 22:38
 16/40 anonim ***** válasza:

17:02-es vagyok


Köszönöm a kiegészítést.


Mit akarsz elérni a mditációs módszer gyakorlásával?

2020. nov. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
52%

Én a sötét oldalt képviselem.

Fekete mágiát gyakorlom.

Amit elértem, az mind az öncélú,önmagam szolgáló út miatt van.

Majdnem húsz év tanulmányozom a spiritizmust, okkultizmust mágiát, keleti filozófiákat, de már az elején tudtam a tudás amit megszerzek, csakis öncélú lesz.

Soha nem segítek senkinek, pedig rengeteg dolgot tudok, még ha egy vagyont kínálna akkor sem.

Amit tanultam és kipróbáltam megtartom magamnak ezt a tudást tovább viszem a többi életembe már.

2020. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a szolgálatodat sötét, hogy elmagyaráztad hogyan is működik egy öncélú filozófia 🙏
2020. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Sokan kérték hogy tudnának pénzt vagy vagyont szerezni ilyen tudással.

Meghallgattam őket, elmélkedtem amit kértek, de csak önmagam szolgálatára fordítom az energiáimat.

Elég fiatal vagyok még de amit az életben elértem, sokaknak egy egész élet nem lenne elég hozzá.

Amikor eléred ezt az utat, vagy a határát, az univerzum is szolgálatodba helyezi az erőket, amit eddig kerestél.

Mindegy hogy másokat vagy önmagad szolgálod, amikor ezt a kaput megnyitod az energia hozzád áramlik.

2020. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os válaszadó

A meditációval a gondolataim, az elmém, az érzéseim és vágyaim lecsendesítését, a mentális csend elérését, majd a mentális hajlamok és tendenciák végleges kioltását szeretném elérni.

Mások megsegítése fontos számomra úgy gondolom a meditáció magasabb szintre emelésével és a fentebb leírtak megvalósításával ezt is hatékonnyabbá tehetném.


Kedves 17-es válaszoló

Köszönöm a Te válaszodat is, én nem ezt az utat választom és választanám de ettől függetlenül tiszteletben tartom hogy Te ezt választottad. Ez mindenkinek a saját döntése és a döntéseinek, tetteinek a következményeivel is mindenkinek saját magának kell szembenéznie.

2020. nov. 21. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!