Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a spirituális...

Mi a különbség a spirituális sátánizmus és a LaVey-féle sátánizmus között?

Figyelt kérdés
Nem kell szidni a sátánizmust, arra nem vagyok kíváncsi.

2013. dec. 15. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

egyik sem neked való...

hanem fekete körmöt viselő tinikre, akik vagdossák magukat, mert ő nekik világfájdalmuk van, és senki sem érti meg őket, aztán meg 2 sörtől neki bátorodva elindulnak és a temetőben kiélik a kisebbségi komplexusaikat, azzal, h egy tehetetlen követ egy sírról ledöntenek, meggyalázzák, összetörik.

2013. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első egy elvakított ostoba, inkább neki vam világfájdalma.

A LaVey féle sátánizmus azért sátánista vallás, mert sokban pont az ábrahámita vallások ellentétét hirdetik. Nem hisznek istenekben, az ő nézetük szerint minden ember egy isten aki saját sorsának kovácsa, mindennél fontosabbnak tartják az életet, az egyént, a földi örömöket és az erkölcsöt. Ateistaként többre tartom őket, mint a képmutató keresztyén egyházat.

A spirituális sátánizmusnak három fajtája van, nem tudom a nevüket ezért számokkal jelölöm

1. Akik abban hisznek, hogy Lucifer képviseli a jót, Isten pedig az általa teremtett gonoszságot, ezért Sátánt követik

2. Akik abban hisznek, hogy Lucifer és Isten egyenrangúak, de Lucifert követik

3. Akik egyetértenek azzal, hogy Lucifer a gonoszság ura, és őt követik, hogy elhozzák a szenvedést és a pusztulást, na ezekkel már baj van, tartsd magad távol tőlük.

2013. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ejh, kend minő marhaságot vésett ide az oldalra...?
2013. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat :)
2013. dec. 16. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:

A Laveyi sátánizmus gyakorlatilag ateista világszemléletet magába foglaló liberális ideológia, a sátánista elemek csak polgárpukkasztás célját szolgálják.


A spirituális sátánizmus egy gyüjtőnév az emberiség eredeti pogány vallásaira.

2013. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Elöttem lévő --> jó a szó!

LaVey csak egy kopasz zsidó volt aki ki találta, miből tud nagy hasznot húzni. Kreált hát egy vallást.

2017. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lanius válasza:

A spirituális sátánizmust ördögimádatnak is szokás csúfolni. Az ördögimádók egy része abban hisz, hogy az az isten (nevezzük Jehovának), akit a keresztény egyházak tisztelnek, valójában egy gonosz szellem, aki valamiképp letaszította a trónról Sátánt, a világ igazi urát, de az Apokalipszis alkalmával a rend heéyre fog állni. Tehát afféle fordított kereszténység. Vannak változatai is, amelyek a gnoszticizmussal rokon vallást jelentenek, például hogy valójában két istenség van, az egyik jó, a másik gonosz, és mivel a világ jelenleg nyilvánvalóan rossz, ezért a gonosz istenség uralkodik.


Szóval a spirituális sátánizmus afféle gyerekes "ti vallásosak mindent rosszul tudtok, pont fordítva van, ahogy hiszitek, ezért én tök okos kölyök vagyok"-féle megközelítés.


A LeVey-féle sátánizmus ebből csak az idézőjelezett mentalitást vette át, de az ördögimádatra jellemző vallásos hit nélkül. A LeVey-sátánizmus inkább egy urbánus életfilozófia és valláspótlék, amely az individualizmuson és egoizmuson (nem feltétlenül rossz értelemben véve) alapul.

2020. júl. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!