Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Eckhart Tolle tanításait...

Eckhart Tolle tanításait olvasva, az ego egy "kisördög" bennünk, ami nem jó, hogy van. Miért él velünk születésünk óta a fejünkben, ha csak rossz gondolatokat generál nekünk? Miért van?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem, Ő az egot, egyfajta "gonosz dologként" tartja számon, mely az ember ellen "dolgozik", mert rossz gondolatokat generál. Bocsánat, ha furán fogalmazok, de nekem így jött át.

Szóval alapból lenne az emberben egy "kisördög", az ego, ami szándékosan rosszat akar a "gazdának"? Hogy kellene ezt az egészet elképzelni? A másik kérdésem hogy az ego, az maga a tudat és az elme? Illetve hogy az ego milyen összefüggésben van a lélekkel? Ez is nagyon érdekelne. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.



2020. nov. 23. 09:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sok dolog egyértelműbbé vált.:)

Az igazad megvallva nem azért kérdeztem ezeket, mert Tolle tanításait szeretném mindenáron követni, inkább válaszokat keresek a kérdéseimre, a létre, létezésünkre, és utat egy harmonikusabb, kiegyensúlyozottabb Élethez, melyhez Tolle gondolatai már sokakat elvezettek.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez lesz az én "utam", de nem adom fel, hogy megtaláljam.:)

Bala'zs említenél még pár könyvet, amiket olvastál, vagy olvasol és megfogott Téged? Előre is köszönöm szépen.

2020. nov. 25. 19:07
 12/15 anonim ***** válasza:

A Védákból, védikus irodalomból olvastam, de nem sokat, hamar meguntam... a legértékesebb közülük a Bhagavad-Gíta, bár azért a Brahma-szútrában is vannak érdekes részek, illetve az upanisadokban.

Olvastam még a klasszikus advaita védánta íróktól nagyjából mindent, ami magyarul megjelent. Ádi Sankara, Papaji (róla dokumentumfilm is készült), Nisargadatta Maharadzs, Ramana Maharsi.

Olyan írókat, mint Srí Rámakrisna, Krishnamurti, Eckhart Mester.

Nyugatí írók, pl. David Godman, Paul Brunton. Elolvastam még egypár könyvet a jógáról, a meditációról, de ezek nem különösebben érdekesek. Korábban olvastam chanellingeket, pl. Seth, Ábrahám, meg nem is tudom még, kik voltak...

Ami a témához tartozik és érdemes kiemelni, az leginkább Ramana Maharsi írásai, mint pl. az Oltalmazó útmutatás. Az ő írásait forgatom a leggyakrabban.

Illetve Youtube-on is vannak több-kevesebb követővel rendelkező, ma is aktív mesterek, "guruk". Őket is lehet nézegetni, persze azért megválogatva. Hozzám legközelebb Rupert Spira és Adyashanti áll a legközelebb.

2020. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2020. nov. 26. 10:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Szeretnék idemásolni egy verset, mert nagyon tetszik.


Azt, ami a tudatosság:

az érzékek nem érzékelik, az elme nem fogja fel.

Egyedül a Tudatosság van mindenütt,

és az énként jelenik meg benned.

Ez a nap ragyogása és a föld forgása.

Az elme nem képes megérinteni vagy felfogni,

és nem jár sikerrel, ha megpróbál rátalálni.

Ezek a kísérletek a nyugalmat elrejtő mozdulatok.

Egyedül Önmaga leli meg Önmagát, amikor az elme nem rezzen.

Csak egy pillanatig urald az elme minden mozdulatát,

csak egy pillanatra állíts le minden vágyat és gondolatot,

különösen az „én” első gondolatát, csak egy pillanatra,

és örökre túl vagy a születés és a halál körforgásán,

a szanszárán, mely saját képzeleted.

Te vagy ez a pillanat.

Ne kösd az elmédet semmilyen irányhoz!

Se gyakorláshoz, se múlthoz, se jövőhöz,

sőt még a szíved ürességéhez vagy a térhez se!

Ahhoz, hogy örökké szabad légy, járulj e pillanat elé!

Ez a pillanat mindig ez a pillanat, sohasem változó.

Ez a szabadság, mely szabad elmétől és fogalmaktól,

s veled született, alapvető jogod.

Úgy használod ki legjobban ezt a pillanatot,

ha elmerülsz benne.

Maradj csendes, és a legbelsejébe kerülsz.

Ne állapodj meg sehol, és ne tégy erőfeszítést!

Az erőfeszítés és a gyakorlás fogalma rabság.

Csak maradj csendes, bárhol légy is, maradj csendes!


/Srí H. V. L. Púndzsa - Szavak a végtelenből/

2020. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ott a pont, köszi szépen:)
2020. nov. 27. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!