Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan dolgokr...

Mit gondoltok az olyan dolgokról, amikben nem hisztek, de mégis megtapasztaljátok, megtörténik veletek?

Figyelt kérdés

Én nem hiszek a jóslásban, az ilyen médium meg látnoki dolgokban -ha rosszul fejeztem ki, akkor bocs-, de nem nézek rossz szemmel azokra, akik ebben hisznek, csak leírtam, hogy én nem.



Nem is tudom, hogy írjam le, már sokadszor fogalmazom újra a kérdést.

Megérzések. És nem arra gondolok, hogy na ma talán bejön a tippmix.

Komolyan néha már elgondolkozom, hogy mi történik.


Konkrét példa. Ma kaptam egy emailt, amiben volt egy olyan tény egy személyről, amire még csak a legapróbb utalás sem történt egyszer sem, de valahogyan kezdettől fogva tudtam.

Most nem ilyenre gondolok, hogy az illető a képein II. VH-s német egyenruhákban feszít és én meg: hmmmmm, talán lehet, hogy ő szélsőjobbos.

(Bocs mindenkitől, ha valakire nézve sértő.)


Több ilyen eset is volt már, előfordult, hogy események leforgását is "pontosan tudtam" -és megint nem egy olyan dologra értem, hogy mondjuk dolgozat előtt tudtam, hogy a név a bal felső sarokba kerül majd.


Számtalanszor pontosan tudom, hogy az emberek milyen szófordulattal fogják kifejezni magukat -és továbbra sem olyan kézenfekvő esetekre gondolok, hogy az egyik fél elkezdi, hogy "példának ...", én meg hozzáteszem, hogy okáért.


Nem emelem ki, hogy a tesómmal naponta 100 alkalommal is el tudnám játszani, hogy ugyanazt mondjuk egyszerre, mert ez tesók között kb normális, mert ismeritek egymást annyira, meg vagytok olyan jó viszonyban.

De vadidegen emberekkel is.



A másik ilyen, hogy meghal egy ismerősünk, rokonunk; másnap csörög a telefon a hírrel, hogy előző este hunyt el.

Hmmm, valóban? Milyen véletlen egybeesés, hogy előző este pont eszembe jutott az illető.



Ilyen egyszerűen nem lehet. Ez nem valami film, hogy Ouija táblával itt kopognak az asztalon. -Megint elnézést, nem leszólni akarom, akik ezt reálisnak tartják.



A kérdés egyfelől szól azoknak, akik hisznek a hasonló dolgokban, eseményekben. Kifejtenétek a véleményeteket? Számotokra mi a magyarázat?


Másfelől pedig azoknak, akik -hozzám hasonlóan- nem hisznek benne.

Ti hogyan látjátok, mivel magyarázzátok?



(Az én hitvilágomat tekintve, vallásom szerint katolikus vagyok, nem bigott meg semmi hasonló, illetve azt gondolom, muszáj, hogy valami legyen rajtunk túl is. Az sem létezhet, hogy mi csak úgy vagyunk, aztán kész. Nevezhetjük egy istennek (vallás szerint Isten, Allah, Zarathustra, bármi), karmának, bárminek, abban hiszek, hogy valami nagyobb dolog munkálkodik körülöttünk.


2020. nov. 24. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Eléggé furán írsz, és fura is vagy :D

Amúgy én sem hiszek a jóslásban, szerintem csak találgatnak, és ha tévednek akkor megmagyarázzák és adnak egy újabb jóslatot. Viszont velem szokott egy igazán fura dolog történni. Van hogy csinálok akármit és beugrig egy képkocka, amin tevékenység van, vagy érzések, beszéd, vagy mind a három egyszerre. Ezeket a következő pillanatra "el is felejtem". ÉS lehet hogy néhány nap vagy akár több év múlva történik meg. Igazából soha nem tudom. De amikor elkezdődik az esemény, de még nem ért ahhoz a ponthoz, amelyik pillanatban nekem volt a "képkockám", kapcsolok hogy most következik. És visszaemlékezek csupán egy pillanat alatt a képkockámra, amit korábban láttam, és azt is tudom hogy mikor láttam, akkor is ha több évi időtávlatban történt meg. ÉS a furcsa az, hogy ha megpróbálom akadályozni hogy ne úgy történjen, akkor pontosan úgy fog történni, ahogy megláttam. Szóval semmit sem tudok ellene csinálni, és megakadályozni sem tudom. ÉS csupán csak néhány pillanattal az esemény előtt fogom mindíg tudni hogy meg fog történni, ami egy picit bosszató. De amúgy jó érzés is egyben. Nem tudom hogy micsoda lehet ennek a neve, de nem dezsavű.

2020. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!