Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a legtöbbet...

SZücsöm kérdése:

Hogyan lehetne a legtöbbet kihozni a meditációból?

Figyelt kérdés

Lényegében az lenne a kérdésem hogy céltól függően hogy lehetne a legtöbbet kihozni a meditációból?(testtartás,lélegzetvétel,külső behatások,zene,gondolatban/elmében megjelenítő képek/gondolatok stb.)


-Hogy lehetne a leghatásosabban edzeni a koncentrációs/képalkotó képességedet?(+ Hogyan lehet ezt kamatoztatni?)


-Hogy lehet más tudatállapotba kerülni meditáció által, vagy megtapasztalni valamit?


- Egyáltalán miket lehet megtapasztalni (állítólag) meditáció által? És tapasztalt e valaki valamit ? És ha igen akkor mit?


- Milyen hatással vannak a különböző meditációs módok a chakrára,chire stb-re?



2020. dec. 19. 21:02
 1/8 anonim válasza:
100%
szia! Nekem apukám lassan 10 éves meditál és mostanában én is szoktam vele. Ez nagyon összetett dolog. Mi a célod a meditációval?💖
2020. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Minden attól függ, mit akarsz elérni a meditációval. A célhoz választasz meditációt. Követed a meditáció módszerét, és gyakorolsz. Amíg el nem éred az első valódi meditatív állapotot, addig akár minden nap. Utána annyiszor, ahányszor javasolt az a fajta meditáció.

A zene, füstölő, és bármi más külső tényező elvonja a figyelmed, ezért hanyagolni kell őket.

A legtöbbet minden meditációból elsajátítással, gyakorlással lehet kihozni. Ez módszerenként eltérhet.

A meditáció alapvetően más tudatállapotba juttat. Ha betartod a módszer utasításait, a meditációs módszerre jellemző tudatállapotba kerülsz.

Vannak olyan meditációs módszerek, amik a chakrákat célozzák, azok tudatosítására céloznak. Vannak, amik a chi irányítását célozzák. Vannak, amiknek semmi köze ezekhez, és minimális/semmilyen hatással nincsenek ezekre.

Dönts, mit akarsz elérni, és utána már tudni fogod, milyen meditációt érdemes végezned. Ha tudod, milyen meditációt kell végezned, tudod, hogyan lehet a legtöbbet kihozni belőle(gyakorlod, és betartod a módszer előírásait)

2020. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nehéz erre a kérdésre pontos választ adnom, mivel nem tudom pontosan mit lehet vele elérni és hogyan. Sok erős állítás létezik a testen kívüli élménytől- a reinkarnációs emlékekig stb.


Lényegében amire a legkíváncsibb vagyok hogy van e valaki aki érzékelt valami hasonló jelenséget és ha igen milyen módszer vezetett el odáig.


Grimfox és Koborlo1 tanácsait követve pl sikerült is valamit megtapasztalnom amit ők chi-nek neveznek (jelenleg ezt próbálom aktívan kideríteni hogy tényleg nem csak 1 "fantomérzet"-e. Lényegében egy psi wheelt próbálok megmozgatni ezzel az energia érzettel.)


Belőlük kiindulva gondoltam hogy mások is lehetnek (vagy akár megint ők) akik tapasztaltak már valamit és hajlandóak is megosztani valamely útmutatást az észlelésig.


Lényegében úgy értelmeztem sok írásból hogy a minőségi meditáció végzése alappillérként szolgál minden ilyesfajta érzékelésnél/tapasztalásnál.

+ Már Nobel díj is járt egy kutatásért ami mellékesen bizonyította hogy akik rendszeresen minőségi meditációt végeznek azok egészségesebb életet élnek és lassabban öregszenek.(tehát amúgy se árt egy kis meditáció)


Én jelenleg amikor meditálok az abból áll hogy:törökülésben háttal a falhoz dőlve orron át levegőt véve megpróbálok csak az egyenletes hosszú levegővételekre koncentrálni. + Mostanában azon gondolkozom hogy ezt még megspékelem egy kis hanganyaggal pl. egyenletes eső hangja, vagy ohm "mantra" hallgatása.


De ha jól értelmezem ez a fajta meditáció "csak" arra jó hogy erősítse a koncentrációs készséget. (ami valóban erősödik is)


Viszont tudom hogy van agykontrollos (ahol hanganyagot követve kell különböző történéseket/cselekvéseket elképzelni/érezni) és egyéb általam nem ismert meditációs formák és nem tudom hogy ezek milyen téren fejlesztenek és hogy lenne őket a legcélszerűbb használni.

2020. dec. 19. 23:17
 4/8 Grimfox ***** válasza:

A qigong Nei Dan gyakorlatai mind meditációnak számítanak. Ha elolvasod a Kínai Qiogng gyökere című könyvet, pontos leírást kapsz arról, mi az a nei dan, és milyen meditációk végezhetők vele. A nei dan belső elixírt jelent, azaz belső gyakorlatokat. Általában meditációt.

A külső hangok elterelik a figyelmed a meditációról. Ne hallgass semmit, amíg ülő meditációt folytatsz. Füstölőt se használj. Igazából semmit, ami eltereli a figyelmed. Ha ezen a vonalon keresel meditációt, akkor az említett könyvben találsz. Kezdő gyakorlatoktól, amik hozzászoktatnak a dologhoz egészen a haladó szint alapkövetelményéig.

2020. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Grimfox hát mivel én még csak ott tartok hogy a bizonyosságot keresem és mivel állítólag a chi-t már érzékelem, arra keresek bármiféle +-t hogy sikerüljön körbemozgatnom mind 2 irányba 1 psi wheelt.


És én úgy értelmeztem (lehet hogy rosszul) hogy a meditáció az 1 alap gyakorlat amit ha jól végzel (és jó fajtát) segíthet az eredményed elérésében.


Zenére nem is gondoltam csak eső hangra vagy ohm "mantrára" ezekre is azért mert elnyomnák a külső hanghatásokat + úgy gondoltam hogy ezek olyan nyugtató és "vontatott" hanganyagok amik talán segíthetnek a koncentrációban.


Tehát lényegében meg is szeretném ismerni a különböző meditációs módszereket és hogy melyik mit fejleszt.


De amire most fókuszálok az a psi wheel mozgatása búra nélkül. Ha az sikerül akkor pedig burával. Ha az is akkor kézlevétellel ha az is akkor burával + kézlevétellel.


Ja igen és milyen az a más tudat állapot? Én még csak olyat érzékeltem hogy (nem tudom jobban megfogalmazni) könnyebb lesz a fejem/elmém amikor nem erőlködök de sikeresen "koncentrálok" arra hogy ne legyenek gondolataim.

2020. dec. 19. 23:33
 6/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom, hogy a könyvben haladj szép sorban a javasolt meditációkkal. Felépítesz egy biztos módszert ez által. Mivel a chi mozgatása ezen meditációk célja, ezért alkalmas lesz arra, amire éppen most használni akarod.

A külső hangok minden formája eltereli a figyelmed. Mindegy, hogy eső hangja, vagy mantrázás. Meditálni akarsz, és nem vallási meditációt folytatsz, amihez mantrák is kellenek. Minél jobban kizárod a külvilág ingereit, annál hatásosabb lesz amit elérsz.

Ha többféle módszert is meg akarsz ismerni, akkor utána kell olvasnod, mert három számjegyű a tényleg hatásos meditációs módszerek száma, ha nem négy számjegyű. Több száz, ha nem több ezer módszer létezik. Vannak amik ugyanarra a célra, csak más nép, vagy más időszak termékei, és vannak eltérő célúak. Az interneten is sok típusról találsz leírást, hogy mire valók.

Ha elérted ezt a "könnyű fej" állapotot, az már egy megváltozott tudatállapot. Az ellazult koncentráció állapota előnyös. Ha meg tudod állítani vele a gondolatfolyamot, akkor képes vagy arra is, hogy egyetlen gondolatot tarts meg az elmédben. Például hogy egy bizonyos ponton gyűlik össze a chi, vagy éppen az, hogy az egész testedet átjárja, és feltölti. Vagy sok más egyéb. Másik tudatállapot az, ami olyan, mint amit közvetlen elalvás előtt érzel. Az elme sokféle állapotot képes felvenni. Amit elértél, az például egy sokféleképpen használható állapot.

2020. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz többet kihozni belőle - ha nem gondolkodsz róla. Csak csinálod.
2020. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akkor hallgatok zenét meditáció közben, ha körülöttem zavaró zaj van, pl. beszélgetés, és nem tudok csendet teremteni. Akkor beteszek a fülembe valami mély, monoton, szigorúan instrumentális zenét, mert ez még mindig jobb, mint a beszélgetésfoszlányok. Aztán ha az ember eléggé benne van már a meditációban, ki tudja zárni a zenét. Persze legjobb a csend.
2020. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!