Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a spirituális oka az...

Mi lehet a spirituális oka az Allzheimer-kórnak?

Figyelt kérdés

Hogy valaki él, de nem tudja ellátni magát, fel se fogja teljesen, hogy mi történik körülötte.

És így él még évekig.

Mi lehet az oka?


2020. dec. 21. 22:17
 1/5 Grimfox ***** válasza:
64%

Nem biztos, hogy az oka spirituális. Mivel a szellem, és a test összhangját szakítja meg, ezért akár lehetne spirituális is, de a fizikai, testi oldalról teszi ezt. Hasonló történhet a szellemi oldalról is, amikor nem a testből indul ki a probléma, és éri a szellemet, hanem a szellemből indul ki, és teszi tönkre a testet. Nem mondom biztosra, mert konkrétan a betegségekhez annyira nem értek, de előfordulhat, hogy ennek az oka a test irányából érkezik.

Ha szellemi oka van, akkor lehet például a test elutasítása a szellem részéről. Nem tudatosan, természetesen. Esetleg a tudatos élettel járó terhek elől való menekülés a feledésbe, vegetálásba, amíg a test végül fel nem adja.

2020. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Tehát a nagymamám, aki lassan 20 éve egyedül él, és 3 éve állapítottak meg nála Allzeimer kórt, valószínű, hogy nem bírta az egyedüllétet és inkább szellemileg “elmenekült”?

Apám és a tesója régebben 1-2 hetente jártak fel hozzá, az unokatesóim 1-2 hetente. Én sajnos csak félévent 1x max 2x tudtam, mert külföldön élek. Mostmár napi gondozásra lenne szüksége, de makacs és nem hajlandó idősek otthonába menni. Kommunikálni is nagyon nehezen tud, tegnap beszéltem vele és szegénykém csak annyit tudott mondani, hogy gyere gyere babám, meg ha kérdeztem valamit akkor mondta hogy igen igen :’(

2020. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
74%

Sajnos az alzheimer kóroban szenvedőknél gyakori ez, hogy megmakacsolják magukat. Hiába tudnak a betegségükről, nehezen tudják felfogni a valóságát. Annyit éreznek, hogy egyre nehezebben mennek a legegyszerűbb feladatok is, de egy idő után már nem is tudják, miért. Ez persze dühítő, van aki megmakacsolja magát, van akinek dühkitörései vannak. Ez egy olyan betegség, amitől nem csak a beteg szenved, hanem mindenki, akinek végig kell néznie, hogy akit szeret, hogyan enyészik el szellemileg, és testileg.


Nem mondom, hogy szellemileg elmenekül. Csak mint lehetőség írtam. Erre tudok gondolni. Nálam hozzáértőbbek(nem az orvosok, ők egyértelműen hozzáértőbbek) biztosan jobb magyarázattal tudnának szolgálni rá. Esetleg a valós magyarázattal is.

2020. dec. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is kiválthatja ezt a betegséget, ha valaki egy bizonyos kor elérése után sem képes elindulni a spirituális fejlődés útján.


Nem tesz fel magának kérdéseket az élet valódi céljával kapcsolatban és komoly megértések sem születne benne, így az erre a korra gyakorta jellemző bölcsességet sem tudja magáévá tenni. Ilyenkor a személyiségfejlődés is megreked, - jó példák erre azok a (gyakran már nyugdíjas korú) bácsik, akiknek minden idejét a szomszéd özvegyasszony szoknyája utáni kajtatás és az élet egyéb élvezeteinek hajszolása tölti ki. Persze, vidám személyiségek és adott esetben kellemes társaságot is jelenthetnek számunkra, de sajnos az életük igazi célját (a tudati fejlődés fontosságát) nem értették meg.


A "teremtés" ilyenkor elkezdi leépíteni a tudatot, mert az illető nem, illetve nem rendeltetésszerűen használja azt.

2020. dec. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom haladt-e a kutatás a néhány évvel ezelőttihez képest, de akkoriban az Alzheimert azonosították a 3. típusú cukorbetegséggel, mert az inzulinreceptorok károsodása miatt alakul ki. Eszerint nem nagyon lehet lelki oka, hanem nagyonis testi.
2021. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!