Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik a "lélek"?

Szerintetek létezik a "lélek"?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor miért és hogyan írnátok körül?

Ha nem akkor miért?:D



2020. dec. 25. 20:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Egyszer hallottam olyat,hogy a lélek valamiféle energia amit az ember hagy maga után mikor meghal..de az eltűnik. Sokan ezt a valamit hihetik szellemnek,mert ezt érzik. De aztán ki tudja...erre nincsen reális magyarázat
2020. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Ha vallási szempontból érdekel, akkor légy szíves, a VALLÁS kategóriába tedd.

Önismereti szempontból olyan lélek létezik, amelyik az agyad működéséből következik.

2020. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Előbb definiáld a "lélek" kifejezést. Mit értesz alatta? Amíg nem tudjuk, TE mit értesz alatta, nem lehet megválaszolni.
2020. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Személy szerint a lelket valami "anyagtalannak"(nem atomokból épül fel) képzelem el aminek nincsen formája. Ami megmutatja a helyes utat(pl lelkiismeretfurdalás révén).
2020. dec. 25. 23:25
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Akkor ez nálad transzcendens téma.

Légy szíves, döntsd el, hogy ezt istennel, vagy isten nélkül képzeled el, és e szerint tegyed a vallás, vagy az ezotéria kategóriába.

Itt nem kaphatsz megfelelő választ a kérdésedre, ez nem az a fórum.

2020. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%

Szerintem meg se nem vallás, se nem ezotéria. Össze lehet mosni, lehet magyarázni, de semmi köze hozzá. Ha pl fáj az ember lelke, akkor mindjárt vallásos, vagy ezoterikus? Bár nyitott vagyok, tiszteletben tartom, ha valaki ezekben hisz, de én egyikben sem hiszek fanatikusan. A lélek egy megfoghatatlan, de létező valami, nem kell mindenáron kideríteni, hogy mi 😊.

De felőlem aki akarja, fejtegetheti tudományos okoskodással (mint mondtam nyitott és érdeklődő vagyok), csak sok mindenre nem tudja a tudomány sem a választ.

2020. dec. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 uyscuti válasza:
82%

Biztos , hogy létezik , csak az a kérdés , hogy pontosan mi értendő alatta. A Wikipédiában található ,,lélek" címszóhoz csatolt rengeteg információt összegezve kiderül , hogy a különféle vallási, filozófiai felfogások vagy kultúrkörök szerint két fő vélemény létezik ennek a szónak a jelentésével kapcsolatban:

1. maga az élőlény

2. egy élőlény anyagtalan része , ami túléli a test halálát

A magyar ,,lélek" szó etimológiáját tekintve- A magyar nyelv szótára szerint-(Czuczor Gergely - Fogarasi János) a ,leh' szógyökből származik ,és így a lehel , lehelet szavakkal rokon.

A Wiki utal a teremtéstörténetre is , ahol a héber ,,nefes"( lélek) szó jelentése egybevág a magyar lélek szó jelentésével , miszerint lélegző teremtményre vonatkozik. Azt is leírja igen korrekt módon , hogy a lélek halhatatlansága nem bibliai eredetű hipotézis. Szóval a kérdésedre a válasz : igen , létezik a lélek , de nem mint egy élőlény halhatatlan része , hanem mint maga az élőlény. Pl. mekkora lélekszámú egy település= mennyi lakosa van. Az élőket és nem a meghaltakat értjük alatta.

2020. dec. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

7 így már értem az egyes Buddhista elveket miszerint a szellem megy tovább,

s nem a lélek vándorol.

Én hiszek benne, hogy létezik a lélek, bár az idő folyásával a tudattal tudom összehasonlítani.

2020. dec. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

igen

de mit akarsz vele?

kezdjel valamit a lelkeddel gyurd le ezt a vilagot kis galacsinna

2020. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen, határozottan hiszem hogy van hallhatatlan részünk ami tanul és fejlődik az életek során.
2020. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!