Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek csak most lettek...

Az emberek csak most lettek olyanok, hogy csak azt hiszik el, ami be van bizonyítva?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm nem hisz se az energiába, se Istenbe, se semmi. Ateista barátom azt mondja akkor hiszi el hogy van Isten, ha le jőn és tesz valami csodát, akkor elhiszi. Szóval csak a tudományosan bizonyított dolgokban hisz. És egyre több ilyen emberrel találkozom. Az emberek csak most lett ilyenek, hogy csak azt kell elhinni, ami bizonyítva van?
2010. aug. 14. 22:50
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
65%
Az ember csak azt tudja letagadni amiről tudja hogy létezik.
2010. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos egyre több a szkeptikus...
2010. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
64%

Igen, jól gondolod.

Ezt úgy hívják, hogy racionális gondolkodás.

Ez régen nem volt jellemző, hiszen vajnyi keveset tudtak a világról és annak működéséről, ellenben ma a tudomány fejlettségével egyre jobban megértjük a körülöttünk lévő dolgokat.

Még mindig jópáran hisznek a szellemekben, vámpírokban, télapóban, hupikék törpikékben, de szerencsére ők már egyre kevesebben vannak.

2010. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
28%
Már a Daniken is bebizonyította hogy incs olyan isten, amiről a biblia szól, hanem földönkívüli értelmes lények voltak.
2010. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó! Mikulás az létezik....:D
2010. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Ezt mondja ismerősöm, hogy "csodát" de, ő pont h nem hisz az ilyesmikbe, és ha tényleg tőrténne valami "csoda" akkor is azt mondaná, hogy ilyen nincs, biztos van rá magyarázat...stb.
2010. aug. 14. 23:12
 7/39 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hiszek az ilyen ezoterikus dolgokban.


A tarotkártya, a jóslás, az asztrológia, az energiasíkok meg az efféle dolgok számomra egyszerű zagyvaságnak tűnnek. A művelői össze-vissza belekapnak mindenféle mitológiákba, megpróbálnak összeollózni valami koherens egészet, de amennyire én látom, két asztrológus valahogy sose tudja ugyanazt mondani ugyanarról a dologról. Vannak hasonló beállítottságú ismerőseim, többször kértem őket, hogy mutassanak csak egyetlen valamiféle jelét annak, hogy ezek a dolgok léteznek, hogy bármiféle értelmük van, és nem csak arra jók, hogy az emberek zsebéből kihúzzák a pénzt.


Én műszaki beállítottságú ember vagyok. A tudomány minden nap letesz valami újat az asztalra, ember számára látható és láthatatlan, de mindig MÉRHETŐ dolgokat. Néha téved, de folyamatosan finomítja a rendelkezésre álló tudást, az emberiség profitál belőle.


Az ezoterikus dolgok ezzel szemben semmi magyarázatot nem adnak, hogy mit és miért tesznek úgy, ahogy. Gyakorlatilag minden követője random állítja össze a saját hitrendszerét, egyik fényképeket éget a jósláshoz, másik kávézaccot használ, de igazából erősen kétlem, hogy ha az ország 10 legjobb asztrológusának megadnám ugyanazt a születési időt, ugyanazt hoznák-e ki eredménynek.


A másik, ami számomra komolytalanná teszi az egészet, hogy ezen ezotéria-hívők gyakran mindenféle urban legendet komolyan vesznek. Az állandó világvége-jóslataikkal (lásd Y2K vagy most a 2012-es baromság) néha már tényleg az őrületbe kergetik az embert, főleg akkor, ha az ember megpróbálja elmagyarázni nekik a maja naptár működését, és hogy mennyire semmi köze nincs a világvégéhez - még a maják szerint sem. Akárhányszor tudományos beállítottságú emberrel vitázok egy témáról, mindig tudunk érveket és ellenérveket felhozni, ezzel szemben az ezotéria-hívők nem rendelkeznek semmilyen érvvel vagy bizonyítékkal.


Na, lehet lepontozni.

2010. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
34%
a barátodnak teljesen igaza van,csak te nem gondolsz bele...szerintem te nagyonsok tudományos ténnyel nemvagy tisztába,de ha pár napot a tv előtt töltenél a natgeo előtt,már akkor belátnád,hogy hülyeség,amiben hiszel
2010. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%
utolsó előttinek mondom,hogy teljesen rokonlelkek vagyunk,ugyanígy gondolom,és én felpontozlak:P
2010. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
15%
Nem baj, az a sok szkeptikus nem sokára nem lesz olyan szkeptikus. :) Néhány év múlva földönkívüli űrhajók százai, ezrei fogják beborítani az eget...
2010. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!