Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Szeretet lenne az Univerzum...

A Szeretet lenne az Univerzum kulcsa ?

Figyelt kérdés

Lehet, akkor jön el a Megváltó, amikor a Földön eluralodott a Szeretet?

Vagyis gyakorlatilag az emberiség saját magát váltja meg azzal, ha szeret?



2021. jan. 22. 16:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
24%
A szeretet az az elfogadás, szeretettel nem tudsz teremteni. A teremtéshez akarat kell. Az akarat ellentétes a szeretettel. Ettől bonyolult az ÉLET. Béke!!
2021. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
2021. jan. 23. 09:51
 13/13 anonim ***** válasza:
24%

hát oké, én szoktam alkotni, sőt szeretek is.

ha szeretnék csinálni valamit, valakinek azt azért teszem mert szeretem. Így lehet szerettettel teremreni.

Ha haragszom valakire és rosszindulat vezérel akkor olyat alkotok amivel sérülést okozhatok neki, (ilyen szerencsére csak gyerekként volt...botlóvermet "csabdát" készítettem), akkor pl teremtek/alkotok egy kést... erős példa, de valamilyen módon aláásnék. "megteremtem" számára a rosszhangulatot, a rosszkörnyezetet...

De aljas alávaló és megvetendőnek tartom mindet.

Ahogy #11 is írja az akaratnak van teremtő ereje, megakarom csinálni? Hogy a töltés milyen az nem igazán számít.


Hogy az Isten milyen szándékkal teremtette az Univerzumot nem tudhatjuk biztosan, szerintem önmaga szórakoztatására. Se jó se rossz szándék nélkül. Hisz ha csak a Szeretettel teremtett, akkor volna miért vannak háborúk, betegségek, járványok, öregedés és halál? ja meg a sátán?

direkt beleprogramozta volna a hiba lehetőségét vagy csak meghackkelték?

Vagy szimplán csak van. és minden történik ahogy történnie kell, minden vallási, spiri dologtól függetlenül.

Ha csinálsz egy poharat vagy bármit azt azért teszed mert szeretnéd csinálni, és ha már belefektetted az energiád és szép meg jó akkor szereted is azt, szeretettel alkottad, szertettel használod. De nem a szeretet az ami teremtésre késztetett hanem a pohár hiánya, a vágy, a gondolat és az akarat. S akkor szereted ha funkcionálisan működik is.

a katapult is ilyen cél és funkció. ha működik jó ha nem nem jó. S mégis pusztításra hozták létre. akkor az most jó? a Szeretet ereje hozta létre?

2021. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!