Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha próbálom...

Miért van az, hogy ha próbálom ellazítani a szemizmaimat, akkor kinyílnak?

Figyelt kérdés
Hiába lazítom el az egész testemet, folyton a szememre kell koncentrálnom, erőltetnem a szemizmaimat. Így nem tudok meditálni, mert amint elengedném, azonnal kinyílnak a szemeim.

2021. febr. 13. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem akkor nyilnak fel a szemeim maguktól mindog, mikor már tök mélyen vagyok, nem tudom mitől van bocsi, de engem is érdekelne.
2021. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha csak kicsit nyílnak ki, az nem gond. Próbálj meg lazán felfelé nézni meditáció közben. Úgy amúgy is valamivel könnyebb mélyre jutni(gondolom valamilyen idegrendszeri visszacsatolás miatt). Ha ki is nyílik a szemed egy kicsit, a szemhéjad akkor is takarni fogja a teljes látómeződet. Mindenkivel előfordul, hogy ha eléggé ellazul, akkor kinyílik a szeme. Vannak akik még így is alszanak. Csecsemők, kisgyerekek, akik még eléggé laza testi, idegi, és szellemi állapotban alszanak elég gyakran alszanak nyitott szemmel. Amikor visszavonulsz meditáció közben az érzékeléstől, akkor nem veszed majd észre hogy kinyílt a szemed. Addig pedig a felfelé fordított tekintet a szemhéj alatt kiküszöböli, hogy láss, ha kinyílna.

Másik lehetőség, hogy elkezdesz olyan megelőző gyakorlatot végezni, amivel hozzászoktatod magad, hogy ne nyíljon ki a szemed. A figyelmed középpontját felemeled az arc-szem magasságból a homlok magasságába. Egyszerűen oda koncentrálsz, és ott fixálod a koncentrációt. Ha nem a szemeden van a tudatosság központja, a tudatosság nem is fogja reflexszerűen megkísérelni a fő érzékszerv használatát.

2021. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!