Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a családállí...

Mi a véleményetek a családállításról? Én adtam neki esélyt, de abszolút nem segített, inkább csak ártott...

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is humbug, nekem sem segített.
2021. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kettőn voltam, az elsőn csak megfigyelőként, ott volt aha-élményem, aztán amikor nekem állítottak (másnál voltam),az semmit se ért,tökre lenézve éreztem magam,nagyon gáz volt az egész helyzet.

Szóval nem tudom,simán lehet hogy nem ér semmit,de nekem az az első alkalom nagyon érdekes volt.

2021. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként én is kettőn voltam. Amúgy nagyon nyitottan mentem el rá, csomó pozotív visszajelzést elolvasva, ehhez képest nekem hatalmas csalódás volt az egész utólag. Valahol dühít is. Sablon szövegeket mondattak el mindenkivel, akkor is, ha az illető jelezte, hogy köszöni, de ő ezeket a dolgokat abszolút nem érzi...
2021. febr. 18. 23:12
 4/17 A kérdező kommentje:
*pozitív
2021. febr. 18. 23:12
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem a recept hibája, ha rossz a szakács.


Nem mindegy kihez mész, hisz ez is, mint minden, hígul. Szerintem a legjobb Miskolcon van.

2021. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én sokak által ajánlott emberhez mentem, aki nem ma kezdte ez az egészet.
2021. febr. 18. 23:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Két dologra tudok gondolni:


1. Rossz, nem valós tudású terapeuta.


Vagy


2. Te magad nem tudod elfogadni a saját odavitt problémád valós megoldását. Például mikor gyerekként bele akarunk szólni a szülők párkapcsolatába, pedig nincs jogunk, hisz nem a mi szintünk.


Ha állításod szerint az oldómondatokat annyiban hagyta terapeuta, pedig nem érezték a képviselők valós tartalmúnak őket, akkor a terapeutával van a baj.

2021. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem működtek az oldómondatok, nem azért, mert nem tudtam elfogadni, hanem egyszerűen nem tükrözték az én valós érzelmeimet. De más is jelezte a mondatok után, hogy ő ezzel nem tud érzelmileg azonosulni, egyszerűen nem érzi és gondolja így. A terapeuta erre flegmán odamondta neki, hogy na nem baj, majd később fogja... Szerintem ez végtelenül lekezelő és a másik érzelmeinek gaslighting-olása (bocs, tényleg nem tudom erre a jelenségre a magyar szót).


Sok mindent valóban messze nem úgy látok, ahogy ez a módszer állít, sőt, de ettől függetlenül a pozitív visszajelzések alapján őszintén reménykedtem, és nagyon lelkesen álltam hozzá. Nálam határozottan ártott, és egy ezobelemagyarázásnak vélem az egészet. Szintén akadt még 1-2 ismerősöm, akik voltak, náluk sem ért semmit sem.


A legnagyobb probléma ezzel a módszerrel az, hogy minden problémára van egy sablonja, és azt akarja ráerőltetni mindenkire (és minden családra), nemigen tesz különbséget az esetek közt. Állítja, hogy x problémára ez a megoldás, ez ezért van és kész, fogadd el akkor is, ha zsigerileg érzed, hogy az nem az igazság. Az pedig végképp bizonyíték, hogy nemhogy nem javult, még rosszabb is lett a kapcsolatom az anyámmal, amire a terapeuta már tényleg kriminális stílusban reagált, mikor ezt jeleztem neki később. Én arról nem tehetek, hogy nem azokat a dolgokat éreztem, amiket ő szentül állít, hogy de, az minden ember esetében úgy van és kész.

2021. febr. 19. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. hasonlókat tapasztaltam én is, kérdező. Az pedig abszolút nonszensz, hogy nem dönthetjük el a szüleink esetében, hogy amit tettek, az jó volt-e vagy rossz. Igenis vannak egyértelműen jó és rossz dolgok, nekünk meg nem kell mindent zokszó nélkül elfogadni a felmenőinktől. Az ember sosem tanul, ha nem vonja le a megfelelő konzekvenciákat!
2021. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a módszer nem akar csinálni önmagában senkivel semmit, főképp nem erőszakot tenni. :) Hogy a "kriminális stílus" mit takar azt jómagam nem tudom, talán erőszakkal fenyegetett, ez jut eszembe a kriminális szó hallatán, esetleg megvert.


Én kitartok azon nézetem mellett, hogy nem a metódussal van a baj, csupán olyan emberhez kerültél aki nem tudja maradéktalanul jól használni. Nyilván, mint minden egyéb munkaterületen, ahol valaki valamilyen módszertan által kiképződött, itt is vannak, akiknek jobb lenne nem tevékenykedniük az adott területen, mert egyszerűen nem tudják mit csinálnak.


Mivel magát az esetet konkrétumaiban nem ismerem, így nem tudok érdemben többet hozzáfűzni. Én magam 8 éve járok, mondhatni gyakorlott Hellingeres vagyok, és már jobbára csak segítőként veszek részt az alkalmakon, hogy megismerjek más sorsokat, tanuljak belőlük. Nekem óriási előrelépést hozott, viszont érdemes szem előtt tartani, hogy önmagában ez sem csodamódszer, és a személyes megélésem szerint kulcsfontosságú a terapeuta személyiségfejlettségi szintje. Akihez én járok például, ő egyébként pszichológus is egyben, nem csak az utcáról a felhígult családállítóképzés rostáján átpasszírozott "ezós" végtermék. Ha kicsit jártas vagy a témában, akkor tudhatod, hogy manapság már féléves családállító képzések is vannak. Nevetséges...


A módszer legnagyobb erőssége bizonyos törvényszerűségek felismerése, és elismerése, "sablonok" nélkül. Ugyanis vannak bizonyos megkerülhetetlen igazságok, amikkel dolgozik. Egyszerűsített példa egy megkerülhetetlen igazságra, hogy ha elzáródik a légcsövem, előbb, vagy utóbb, de megfulladok. Ez egy tapasztalati úton megfigyelt ok-okozati rendszer, ezért nagyon hatásos, ha a terapeuta érti a dolgát.


Egyébként szívesen olvasnám tőled az eset konkrét leírását, hogy milyen problémával mentél oda, mi az ami az állításban történt, stb. :)

2021. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!