Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felébreszteni a...

Hogyan lehet felébreszteni a Kundalinit?

Figyelt kérdés
Valamint ha sikerül, akkor milyen hatással van az emberre?

2021. ápr. 17. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

A gerinc tövénél lakik -és szunnyad- a három és félszer feltekeredett kundalini kígyó, szóval adja magát, hogy kávés beöntéssel kell!😉


Ne ébresztgesd....hagyd aludni 🙂

2021. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
kundalini jóga. óvatosan, mert veszélyes
2021. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Kundalini jógával, ahogy a második hozzászóló írja. Sok éves gyakorlás, és felkészülés szükséges a sikerhez.

Ha piszkálod, mert véletlen megtalálod, részben, vagy egészben felébred. Ilyenkor nem irányítottan tör fel, hanem elemi erővel, mint amikor átszakad a folyó gátja. Mivel tüzes jellegű erő, ezért végigperzseli ami az útjába kerül. Maga a folyamat állítólag az egyik legfájdalmasabb dolog, amit ember tapasztalhat, de ezt ugye tapasztalat nélkül nehéz biztosra mondani. A fájdalom a kisebbik baj. A felkészületlen test, és elme szó szerint kiég, és amikor a kundalini eléri a fejtetőt, és "távozik", akkor egy testileg, és szellemileg megrokkant ember marad hátra. A kudarcot teljessé teszi, hogy ilyen esetben soha többé nem ébresztheti fel az illető a kundalinit. Ez olyan módszer, ahol csak egyszer hibázhat az ember. Ennél is van rosszabb. Ha "lefelé, és befelé" fordulva halad a kundalini. Ekkor az ember sötét, és alantas természetét járja végig, és erősíti fel. Ez nem azt jelenti, hogy sötét hatalomra tesz szert. Azt jelenti, hogy minden hibát, alantas érzelmet, és gondolatot felerősít az illetőben. Félelmeket, függést, szenvedélyeket, agressziót, bármit, amit az emberben talál. A végeredmény olyasmi lesz, amit nem lehet embernek nevezni.

A kundalini alaptulajdonsága, hogy amivel kapcsolatba lép, azt felerősíti. Ha az adott dolog nincs erre felkészülve, és nem képes elviselni a kundalinit, akkor kiég. Ha képes elviselni, akkor felerősödik. Ha megfelelő felkészülés után ébreszti fel valaki a kundalinit, akkor a jó tulajdonságai, a testi, és szellemi ereje, értelmi képességei mind ugrásszerűen megnövekednek. Mivel veszélyes, nagyon hosszú a felkészülés, és alacsony a siker valószínűsége, kevesen foglalkoznak a valódi kundalini felébresztéssel. A többség a gerinc külső részén, a bőr, és a gerinc közötti csatornán feláramló életerőt(prana, chi) téveszti össze a kundalinivel. Ezt az áramlást nagyon könnyű érezni, és irányítás alá vonni, ezért sokan vannak, akik úgy hiszik, felébredt a kundalinijük. Amíg ebben a hitben vannak, legalább nem piszkálják az eredetit.

2021. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
8%

Meglehet idézni.


Félmeztelenül kell dobolni egy sámán-dobon a szomszéd háza (vagy lakása) előtt, közben azt kell mondogatni, hogy UWU UWU UWU meg UFTI-GUFTI természetesen hangosan. Garantáltan működik.

2021. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 SZücsöm ***** válasza:
100%
Grimfox mekkora véletlen . Pont ma gondoltam egyet hogy a hasamba meditáció közben ha koncentrálok + "daoista légzést" végzek már tök könnyen érzem az energiát ezért kipróbálom a gerincemnél és ott is működött. Erre 3 órával később olvasom ezt az írásodat.
2021. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha ez megy, akkor elvileg a "kis energia körforgásnak" is mennie kéne, SZücsöm. Azt az áramlást szokták összetéveszteni a kundalini mozgásával. Az az első nagy állomás a gyakorlásban.
2021. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 SZücsöm ***** válasza:

Az biztos hogy a psi wheel még mindig nem akar körbeforogni. Annyi változott január óta hogy az elején semmit nem mozgott és ez szép lassan felfejlődött addig hogy most már az a ritka hogy ne mozogjon de körbeforogni nem akar csak remegni.


De már olyan érdekes dolgot tud csinálni ez az érzés hogy pl ha valamiért alul vagyok öltözve a hidegben (azaz fázok) akkor ha rákoncentrálok a helyes légzésre és a lower dantian-ra akkor úgy érzem mintha a gyomrom elkezdene "felforrósodni". Nem tudom hogy változik is e valahogy a belső hőmérsékletem de az érzés elég erős ahhoz hogy egyértelmű legyen hogy nem csak fantáziálok.

2021. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%
Nem létezik, kitaláció az egész kundalini téma
2021. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha daoista légzéssel felemeled az alsó dantian-ból az energiát, amit érzel a gyomrod, illetve a solar plexus környékére, és ott megtartod, elvileg növekszik a hőérzet. Akkor is, ha a kis energia körforgást csinálod, csak nem meditációban, hanem éber állapotban.
2021. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 SZücsöm ***** válasza:

Ha nem ilyen kellemetlenül hideg környezetben próbálkozom inkább csak feszülő nyomó érzést szoktam érezni mint hőt.


+ Van egy olyan furcsa érzés hogy a gyomromnál,ágyék környékénél ha szabadon hagyom meditáció közben a bőrt (+ szokásos koncentráció stb.) mintha egy szellő cirógatná minden kilégzésnél (és nem a lélegzetem mert akkor is érzem amikor eltakarom az orrom)


A második chi-s könyvben utólag olvastam hogy a daoisták szerint az a végső légzés amikor már a bőrödön át is lélegzel (tenyerek közepe,köldök környéke) szerintem ők is ebből az érzésből következtethettek erre.


Viszont ma amikor a gerincemnél próbálkoztam inkább éreztem hűvösnek mint melegnek + talán ezt a "szellőt" is éreztem(azért talán mert ez még nem volt olyan erőteljes mint a hasamnál).

2021. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!