Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van olyan ember akit különösen...

Van olyan ember akit különösen érdekel/foglalkoztat a "halál"?

Figyelt kérdés

Tudom, ez mindenkit érdekel, vagy azért mert fél tőle, vagy azért mert kíváncsi, érdekli az ismeretlen.

Utóbbiba sorolnám magam, én rengeteget foglalkozok vele, gondolok rá, érdekel mindenféle tudományosnak mondott, és kitalált írás/film is ezzel kapcsolatban.

Nagyon szeretek a erről a témáról beszélni, minden elméletben látok logikát, hogy mi lesz velünk a halálunk után.

Szeretem mert nem lehet hülyeséget kitalálni, hisz minden elmélet hülyeség vagy minden elmélet jó.

Ugyanakkor szinte senkivel sem lehet erről beszélni, mert a legtöbb ember furcsán néz, hogy miért beszélünk erről, vagy azt gondolják, hogy más miatt érdekel a téma.

Miközben én szeretek élni, és nem is szeretnék meghalni, nem vagyok depressziós, szó sincs semmi ilyenről.

Persze elképesztően érdekel, hogy a halálom után mi történik, de még nincs itt annak az ideje.



2021. ápr. 22. 19:23
 1/9 Mojjo ***** válasza:
29%

Nem igazán értem a tudomány címszót a megadott címszavak között, úgy, hogy az ezotériába raktad a kérdést.

Tudományosan egyrészt nem vizsgálható a dolog, mert akármilyen vad fantazmagóriát kitalálhatunk, ami falszifikálhatatlan. Ugyanakkor tudományos szempontból annyit el lehet mondani, hogy semmi nem utal arra, hogy lenne bármi is a halál után. Semmi okunk valamiféle halál utáni életet feltételezni. Így aztán a halálodkor sem tudod meg, mi van utána, azt sem, hogy nincs semmi.

2021. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régen érdekelt már annyira nem
2021. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudod, olyan furák az emberek.

Nem értik a halál fogalmát, mégis ösztönösen félnek tőle.

Jómagam nem félek a haláltól de nem is vágyok Rá.

Tehát igazándiból felesleges ez után kutatni. Én így gondolom.

2021. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van a Kilimandzsárón egy 6007 méter magas hegycsúcs. A Maszájok Isten házának nevezik a nyugati csúcsát. Ennek a közelében találták meg egy leopárd aszott, jégbe fagyott tetemét. Mi oka lehetett ilyen magasra mászni? Erre senki nem tudott választ adni.

Ez a "Kilimandzsáró hava" című novellában szerepel.

Ha a halálomra gondolok ez a leopárd jut eszembe. Miért mászott fel a hegy csúcsára?

Mi vonzotta oda? Vajon eltévedt volna vadászot közben, és nem találta meg a lefelé vezető utat? Vagy egyre feljebb és feljebb hajtotta Őt valami, míg ki nem merült, és ereje fogytán összeesett.

Milyen lehet a teteme? Vajon már lefelé tartott? Vagy a csúcs felé fordult, mintha mégis tovább akarna menni?

Akárhogy is, nyílván tudta, hogy soha nem fog már lejutni.


#3 Hármas voltam. Remélem tudtam nyújtani érdemleges írományt. Aki megérti a sztorim annak köszönöm.

Szép napot mindenkinek!

2021. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jut eszembe. 5985 méter a Kilimandzsáró. Tehát ez a történet csak az Én kreálmányom. Senki ne ebből informálódjon Afrika földrajzát illetően.

De a válaszom cseppet sem kétes.

#3

2021. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre igaz rám, hogy kíváncsi vagyok, és az is, hogy félek tőle. Talán az utóbbi miatt, de kifejezetten érdekel a halál megszemélyesítése, akár Azrael, a halál angyala az iszlám vallásban és a zsidó folklórban, akár kánaánita halálisten Mot (Maweth), akár a fakó lovas, a Halál, aki az Apokalipszis negyedik lovasa a kereszténység szerint, akár San La Muerte (Szent Halál) a mexikói és dél-amerikai népi katolicizmusban, akár a Halál kártya a Taróban, stb.
2021. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En a buddhista ujra megtestesulesben hiszek. Ez nem egeszen az mint a hindu reinkarnacio. Ebbe nagyon is belefer a genetika, a szuloktol orokolt tulajdonsagok is. Egy jo peldazat erre a gyertyalang elmelet. Van ket gyertya. Az egyik eg, meggyujtod vele a masik gyertyat, aztan elalszik. Vajon a masodik gyertya langja ugyanaz mint az elsoe?
2021. ápr. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen érdekelt, fizikailag és az az utáni is, de azt rájöttem hogy addig tehetsz meg bármit míg élsz utána úgy is lesz ami lesz.
2021. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem vész el csak átalakul! Ha sokat foglalkotol a halállal, akkor nem jut időd az életre! Mindennek eljön a maga ideje! Egyszer majd személyesen átéled ës megtudod. Addig csak találgatások vannak hogy milyen lehet, és hogy mi van utána.
2021. ápr. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!