Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki szerint nincs lélek?

Ki szerint nincs lélek?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs lélek. Amit egyesek "léleknek" neveznek, az az agy érzelmekért felelős területe. És ha nekünk van lelkünk, a csimpánzoknak is van? Mert közös őstől származunk. Vagy isten 250000 évvel ezelőtt belénk csempészte a lelket? Mert amúgy mi is állatok vagyunk, csak értelmesebbek a többinél. Szerintem nincs lelkünk, csak az inteligenciával arányosan az érzelmi képességünk is nőtt(szar megfogalmazás tudom), annak érdekében, hogy együtt tudjunk élni egy társadalomban. Ki ért egyet a lélek nemlétével

2021. ápr. 28. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Közös ősöktől származunk a tölgyfákkal is, ez nem jelenti azt hogy ők is tudnak járni... szóval attól hogy ez a csimpánzzal is így van ez nem jelenti azt hogy nekik ugyanolyan minden mint az embernek.

Lélek azok szerint nincs akik a tudományt minden elé veszik - az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint nincs "lélek" nevű szervünk. A lélek nem egy szerv, az egy fogalom. Mindegy hogy azt gondolod hogy van-e vagy nincs igazából nem változtat semmin.

Ahogy te is mondtad, az agyad érzelmekért felelős területe létezik és ez adja a lélek fogalmát. Ez egy elméleti kérdés, szerintem felesleges ezen fennakadni.

2021. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Megkérdezhetem puszta kíváncsiságból, hogy ha szerinted nem létezik lélek, akkor neked miért számít, hogy más mit gondol?
2021. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 es mert akarom tudni hogy vannak e emberek akik egyetértenek velem
2021. ápr. 28. 19:56
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Semmi bizonyíték nincs a lélek létezésére. Az érzelmek, a lelkiismeret, vagy egyébként bármiféle morális érzék az agyunkban végbemenő biokémiai folyamatokból "erednek", és ezekből magyarázhatóak.
2021. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen egyetértek azzal, hogy amit eddig nem tapasztaltál meg, azt nem létezőnek tekinted.
2021. ápr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Mert te hogy tapasztaltad meg, és honnan tudtad 100%-osan levonni azt a következtetést hogy ez a lelked, és nem csak egy agyi folyamat?
2021. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
6 A testen kívüli élmények jó kiindulópont.
2021. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

2-esnek! Szerinted azért számít,hogy más mit gondol, mert van lélek? És ha nem lenne lélek, akkor nem számítana más mit gondol?


7-es ez maga volt a nagy semmitmondás. Ez nem ÉRV! Ennyi erővel bármit írhattál volna pl.: -Szerintem a kékszínlátás egy jó kiindulópont lehet, hogy van lélek. VAGY PL.: Szerintem a nap süt ezért kell, hogy legyen lélek


Mindenesetre objektíven nincs bizonyítva, hogy nincs de az sem, hogy van. Ez a kérdés még várat magára. Minden esetre én azt gondolom, hogy az a fajta meseszerű csodás elemekkel átszőtt testből távozó lélek, amit a lélek szó alatt ért a köznyelv (biblia egyéb vallási nyelv szerint) az nincsen a szószerinti formában. Viszont!Ha az agyunkban és természetesen égész testünkben történő biokémiai folyamatok összességét nevezzük léleknek amik nyilván a környezetünkkel együtt alakulnak ki valamint egészen apró atomi szinten végbeneő folyamatokat nevezünk Léleknek amely a "test halála" után fent tud maradni akkor azt tudom mondani, hogy az van. Valóban van. Mert atomi szinten nem pusztulunk el teljesen tehát quantum szinten történik fentmaradása a jelenlegi "testünknek". Tehát mondom még egyszer! Ha ezt nevezzük léleknek, akkor van lélek.

2021. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

minden élőnek van lelke. Én az élettel magával azonosítom így van.


ha nem hiszel benne akkor nem hiszel benne, nem függ az érzelmi értelmi inteligenciától.

a falkában, csordában, csoportban élő állatok kapásból megbuktatják azt az elméleted hogy csak az ember lehetne és csak a z együtt élés céljából alakult ki. mert kb ezt írtad. amire jogosan érzed, hogy téves.


De azt kifejthetnéd mivel vagyunk értelmesebbek a többi fajnál? Mert ami nekik ösztönös az nálunk már ezo kategória és tanulni kell... háh felébredtem, vagy jé végre rendeltetés szerin használom a testem és kezdek tisztában lenni az emberi ösztön rétegeivel.

kincsi vagyok, a válaszodra. már előre látom a "lepontozó démon" közelettét...

2021. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

"Ki ért egyet a lélek nemlétével"


Azt szeretnéd, hogy csak olyan írjon, aki egyetért veled ebben a kérdésben?

2021. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!