Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint Honnan...

A keresztények szerint Honnan jpn a lélek, ha nincs lélek vándorlás?

Figyelt kérdés
2020. márc. 16. 02:42
1 2
 1/14 Maria del ore ***** válasza:
12%

Ahhoz hogy megértsük, tudnunk kell, hogy a "lélek" kifejezés mit jelent. A lélek jelentése: élőlény.

A Bibliában a lélek kifejezést egyes forditásokban az élet szóval forditják. A lélek szó jelentése= élő, élőlény

A lélek maga az élő ember, vagy állat egésze, ebben nics különbség a Földi életforma szerint.

(1Mózes 2:7) . . .megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő emberré.

Ahogy olvashatjuk az embert amikor létrehozta, életet lehelt abba, igy lett élő az ember, S nem egy másik életformát helyezett egy földi testbe, amitől él.

(3Mózes 17:11) 11 Mert az élőlények élete a vérben van, . . .

Angyaloknak pedig nem a vér az élete, mert más életforma.

Ez a Földön élőkre vonatkozik akár állat akár emberi faj legyen az.

Ennél fogva a lélek, vagy is az élet, ami a vérben van, és Isten ereje tartja életben, nem vándorol.

Ez nem Bibliai tanitás,

2020. márc. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Isten teremti az emberbe, amikor megfogan.
2020. márc. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Maria del ore ***** válasza:
0%
A "lélekvándorlást", épen ezért akkor mondhatjuk, amikor vérátömlesztést alkalmaznak, vagy esznek. Ezért tiltotta és tiltja a Teremtő a vér használatát. Minden élőtől számonkéri majd, a saját életét. Az élet szent, és Isten szentnek tekinti, amit nem lehet "vándoroltatni."
2020. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Maria del ore ***** válasza:
0%

"Isten teremti a megfoganáskor"

(3Mózes 17:14) 14 Ugyanis mindenféle élőlény élete az ő vére, mert az élet a vérben van. . . .

Isten kijelenti, hogy a Földön élők élete a vérben van.

(1Korintusz 15:47) 47 Az első ember a földből való volt, és a porból alkották. A második ember az égből való.


Az emberek nem az égből Jöttek, egyedül Jézus mondhatja el, hogy már élt azelőtt az Atyja mellett,

Az embereknek nincs múltjuk, az van amit itt él, az adott idő alatt.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Maga Jézus sem tanitotta, hogy az ember az égből származik. Még is sokan ezt tanitják, és azt, hogy a halál után oda mennek.

2020. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Lélek az Isten, és akik Őt imádják, Lélekben és Igazságban kell imádják Őt! Jn.4.24


A lelkünket az Isten a saját maga Lelkéből teremtette meg, ez jelenti, hogy "saját arcképére teremtette az embert".

Csak a mi emberi lelkünk a szellemi bukásunk következtében már nagyon "besötétült", mert megszakítottuk a kapcsolatunkat az Atyával, és messzi vidékre költöztünk Tőle, egészen az anyagi világokig. Lk. 15.11-32.

Vissza már az igazi otthonunkba, az Isten Országába már ezért csak újjászületéssel tudunk kerülni, legalábbis Jézus ezt tanította. Jn.3.


A lelkünk már az előtt és élt és létezett mielőtt testünk megszületett volna. A lelkünk az emberi testbe reinkarnálódik, nem pedig "vándorol". Az ui téves, hogy az emberi lélek növényekbe, ásványokba vagy állatokba vándorol.


Az, hogy a keresztények jelentős többsége a reinkarnációt nem fogadja el, az annak a következménye, hogy nagyobbra tartják Pált, mint Jézus Krisztust, ezért nem tudnak rangsorolni a Bibliában. A Bibliában mindent azonos súlyúnak vesznek, azt is amit Jézus mondott, és azt is amit Pál, annak megfelelően, hogy az éppen aktuális hatalmi érdekeik mit kívánnak.



"Ezért most Én, a te Jézusod az átlagnál kicsit bővebb választ adok kérdéseidre. Teremtéseddel kell kezdenem.


Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18). Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni! A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek! "

Jézus; A HANG - könyv 4505

2020. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"A keresztények szerint Honnan jpn a lélek, ha nincs lélek vándorlás?"

Talán Istentől?:)

Szerintem te nem tudod pontosan, mi a lélekvándorlás definíciója. Az, hogy Isten belénk lehelte a lelkünk, az nem lélekvándorlás

2020. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
A kérdés a keresztényekhez szólt, nem a jehovásokhoz!
2020. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Maria del ore ***** válasza:
34%

Nem vagyok Jehovás, ezenfelűl Krisztust fogadom el megváltó királyomnak, és Krisztus tanitása szerint élem az életemet.

Isten szavának pedig a Biblia teljes egészét fogadom el.

Ennél fogva Jehova Tanúi keresztények, más néven Krisztust követők.

A Biblia Isten szava az ami igaz, és ezt leirtam.

Ennek ellenére, mások mást mondanak és tanitanak, még is keresztényeknek nevezik magukat.

Ha Tetszik neked, ha nem, Keresztény vagyok annak is vallom magam.

2020. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Isten nem az égből, hanem a semmiből teremti az emberi lelket, ami nem pusztán önálló (szellemi), azaz halhatatlan, de informatív is, azaz a testtel lényegi (szubsztanciális) egységben van. Ezt az V. lateráni zsinat is megerősíti.


Ahogy a Szentháromságot és a krisztológiát, úgy a keresztény lélekfogalmat sem képesek felfogni azok szemmel láthatóan, akik tagadják azt.

2020. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tehát véleményetek szerint az isten teremti folyamatosan a lelkeket,nem csak egyszer ádámot? Ez szerepel a bibliátokban?
2020. márc. 16. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!