Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért nincs lelke az állatoknak?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm keresztény, és beszélgettünk a vallásáról. Engem az állatok érdekelnek, hogy hogy tekintenek rájuk. Azt mondta, hogy alsóbbrendű lény, kevesebbet ér, mint egy ember. Megkérdeztem miért, hiszen az állat is ér és úgy tudtam, minden életet tisztelnek. Erre azt válaszolta, hogy az ember és az állat között az a különbség, hogy az embernek van lelke. Ezt sem értette, visszakérdeztem, hogy mitől van az embernek lelke és az állatnak mitől nincs? Hisz ugyan úgy tud érezni, boldog, szomorú, vagy dühös lenni, tud gondolkozni és életjelenségei is vannak. De erre már nem tudta a választ. Szóval, akkor ez hogy van?

2017. jún. 3. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésedre nem fogok válaszolni, mert a "hivatalos" vallásos nézőpont szerintem csak az emberi gőg egyértelmű megnyilvánulása, és a fától az erdőt nem látó hablaty.


A saját nemhivatalos álláspontomat írom le, mint hívő ember.


Isten megteremtette az élőlényeket, a szellemi lényeket, és a földieket, állatokat, növényeket és az embert.

Ezek közül a lények közül csak a bukott angyalok és az ember lázadt fel Isten ellen, és kezdte az akaratát arra használni, hogy az Isten által kijelölt feladata helyett a saját feje után menjen. A többi lény, a jó szellemi lények, a növények és az állatok megmaradtak Isten útján, ösztönösen alárendelve magukat az akaratának.


Minden élőlénynek egyformán van lelke, és valamilyem módon minden lélek és élet Istentől származik, habár autonóm, legalábbis ebben a világban.


Én azt gondolom, az állatoknak (és növényeknek) nem azért nincs mennyország és pokol, mert alsóbbrendűek az embernél, hanem éppen azért, mert felsőbbrendűek az engedelmesség által. És míg az emberi lélek az engedetlenség által való eltávolodás következtében a másik világban nem térhet vissza, nem "olvadhat bele" Istenbe, aki maga az Élő Létezés, hanem vagy vezekelnie kell Istentől távol, a pokolban, vagy legjobb esetben is csak Isten k ö z e l é b e kerülhet a mennyben, addig az állatok és növények lelke a túlvilágon akadály nélkül oldódhat fel B e n n e, magában a Létezésben, az isteni lélekben, visszaállítva a teremtés előtti állapotot, amikor csak Isten lelke létezett. Hiszen nincs akadály közük és a Teremtő Lélek között, mert nem lázadtak, és nem követtek el bűnöket.


Én így gondolom, mert így több az értelme a dolgoknak. Persze mindezt csak Isten tudja.

2017. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mármint, hogy tényleg így van-e.
2017. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Isten egyedül csak az emberbe teremtett lelket, így állatoknak nincs. Ezt elég világosan írja a Biblia, szóval sokat nem lehet belemagyarázni. Ha valaki keresztény vagy elfogadja a Szentírás szavait, vagy nem, de akkor nem keresztény.


Az állatoknak pedig nincs az emberekéhez hasonló érzelmeik. Ez viszont már nem hit kérdése, hanem puszta tudomány. Ugyan úgy ezt vallja egy ateista biológus, ahogy egy keresztény biológus is. Tehát Biblia mellett a tudomány is azt mondja, hogy az állatoknak nincs lelke.

2017. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia ilyet sehol nem ír. Az ember teremtését és az isteni Lélekből való "belelehelést" valóban jobban részletezi, mint a többi lény teremtését, de tekintve, hogy a Genezis embereknek és emberi közvetítéssel íródott, ez viszonylag logikus...
2017. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Mivel a Biblia kiemeli, hogy Isten az emberbe teremtett lelket és többször említi, hogy az ember áll testből és lélekből, ezért ebből következik, hogy az állat nem.

Ezért nem problémás például az állítok levágása. Ha lelkük lenne, akkor minden egyes alkalommal súlyos gyilkosságot követsz el, amikor rálépsz egy hangyára.

2017. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

mert keresztény

egy olyan könyv szerint éli az életét ami azt kirdeti egy keresztény minden és mindenki felett áll


nézd meg a buddhistákat, nekik még egy légy élete is szent

hinduistákat nekik egy tehén is szent


a kereszténység szemében mindenki lelketlen "állat" aki nem keresztény, kutya, macska, ateista, buddhista, stb csak azért mert nem keresztény


ne keress benne logikát mert nincs, csak simán a pökhendiségükből fakad hogy mindenki lelketlen ha nem keresztény

2017. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha te a teheneked imádod, az a te dolgod, felőlem hozzá is mehetsz egyhez. De olyat senki, egy keresztény sem állított, hogy az ateisták vagy más vallásúak állatok lennének vagy nem lenne lelkük. Ezt csak te írtad az imént. Ha így gondolod az is a te dolgod, de ne adj hazugságot a keresztények szájába.
2017. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 3. 12:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a keresztények közt is különbözőek az emberek, úgy az ateisták közt is. Például én keresztény vagyok, de sosem állítottam azokat, amiket tá rám is vonatkoztatsz.

De ateisták közt is vannak nagyon rendesek, akik tisztelik más vallását, nézetét és vannak olyan felfuvalkodottak is, mint például te. Hogy is írtad, had idézzelek, mint akik szájából "ömlik a fekália". :)

2017. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 imakommandós ***** válasza:

Kedves kérdező azért ekkora a káosz, mert a magyar szakrális nyelv kerüli a szellem szót, és azt is léleknek forditja, ami a Bibliában szellem.

Az ember azért felsőbbrendű az állatoknál, mert szellemi lény! Az ember - akárcsak Isten -, szellem. Csak nekünk van lelkünk és testben élünk, míg Isten, az Atya szellem. Krisztus az, aki emberhez hasonló lett és testben van a mennyben.

A kérdésre az a válasz, hogy természetesen van az állatoknak lelkük, tele van ezzel az ószövetség, csak olvasni kellene egyeseknek és értelmezni. Viszont az állatokat nem bele-lehelléssel teremtette Isten, hanem csak teremtő szóval, ezért nem tudnak soha Istennel egy családba kerülni. Az ember viszont igen.

2017. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!