Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki szerint nincs lélek?

Ki szerint nincs lélek?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs lélek. Amit egyesek "léleknek" neveznek, az az agy érzelmekért felelős területe. És ha nekünk van lelkünk, a csimpánzoknak is van? Mert közös őstől származunk. Vagy isten 250000 évvel ezelőtt belénk csempészte a lelket? Mert amúgy mi is állatok vagyunk, csak értelmesebbek a többinél. Szerintem nincs lelkünk, csak az inteligenciával arányosan az érzelmi képességünk is nőtt(szar megfogalmazás tudom), annak érdekében, hogy együtt tudjunk élni egy társadalomban. Ki ért egyet a lélek nemlétével

2021. ápr. 28. 18:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha lelkesen ellenzem, akkor mi van?
2021. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"2-esnek! Szerinted azért számít,hogy más mit gondol, mert van lélek? És ha nem lenne lélek, akkor nem számítana más mit gondol?"


Nem szeretném megbántani az érzéseidet, de ha szeretnéd megérteni, amit kérdeztem - szerintem teljesen egyértelműen, érthetően megfogalmazva) - akkor nem biztos, hogy van értelme találgatni, feltételezéseket gyártani, megpróbálni gondolatolvasót játszani, vagy éppen nem létező mögöttes tartalmakat keresni ott, ahol nincsen, elég lenne simán csak figyelmesen elolvasni.

2021. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Figyelmesen elolvasva, az jön le abból amit kérdeztél, hogy véleményed szerint ha nincs lelkünk, akkor nem számit hogy mit gondolunk illetve cselekszünk. (Hogyha nem erre akartál célozni, akkor minden bizonnyal mégsem fogalmaztál elég értehetően, mivel én is így értelmeztem)


Ebböl kiíndulva pedig teljesen valid, a #8-as válaszoló visszakérdezése.

2021. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kérdező egyszerűen csak azt akarta megtudakolni, hogy szerintetek van-e emberi lélek.

Miért kell ebbe többet belegondolni?

Ő úgy értelmezi a lelket, mint az agy egyik, az érzelmekért felelős területéhez tartozó biokémia folyamatot.

Semmi másra nem irányult a kérdése csak arra, hogy szerintetek ezen feltételezése helyes-e.

Ergo, hogy talán még is csak van lelkünk?

Amikor egy ember ezt a kérdést teszi fel, akkor az szerintem azt is jelenti, hogy egy kicsit ő is szeretne abban hinni, hogy igen, van az embernek lelke, ami halhatatlan - ami a halálunk után tovább él.

Ez mondjuk maximum a tudat lehet, ami valójában a lélek.

De sajnos 99% az esély arra, hogy mivel biológiai lények vagyunk, így a halálunk után megsemmisülünk, öntudatlan állapotba kerülünk.

Na most viszont, ha a tudatunk elválasztható az emberi agy működésétől, akkor a halál után van úgymond élet.

Mostanság ezzel sokan foglalkoznak, hogy ez is egy lehetséges opció lehet.

Azt szokták mondani, hogy ha odaér mindenki, akkor majd megtudja.

Erre szerintem ember sosem fogja tudni a választ - mármint tudományosan és megcáfolhatatlanul.

Az biztos, hogy az élet, az ember, az állatok megannyi faja - hogy ezek miképpen jöhettek létre, és ennyire pontosan rendszerben élve egymással.

Mert mindenki tudja mi a dolga, és minden mindennel összefügg.

Talán ezért is lehet az, hogy ezt senki nem tervezte meg, hanem ahogyan a tehetség is, az élet is valamiképpen utat tört magának.

És, hogy ez létrejöhessen mindennek klappolnia kellett ezen a világon.

Az biztos, hogy irgalmatlanul titokzatos dolog ez az egész, és talán sosem tudjuk meg, hogy honnan származunk, miképpen jöttünk létre, hogy hogyan terjedt el az élet ezen a bolygón.

De az biztos, legalább is én így gondolom, hogy a kozmoszban lévő megannyi mindenség együttállásának kellett ezt létrehoznia.

2023. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!