Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Paranormális dolgokban hívő...

Paranormális dolgokban hívő emberek! Laboratóriumi körülmények között miért nem tudták még sosem bizonyítani a paranormális/ezotérikus jelenségeket, ha ezek léteznek?

Figyelt kérdés

Se a mágiát, se a varázslatos gyógyítást, a tárgyak mozgatását sem, semmit...

Igen, szkeptikus vagyok.

Ha ezek létező dolgok, és sokan ezt otthon is meg tudják csinálni, akkor laborban miért nem megy nekik?



2021. ápr. 29. 17:31
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

#17 Az az ember a legnagyobb hátráltatóerő, aki mindent vakon elhisz és nem kérdőjelezi meg. Tudom, hogy fáj az igazság, de attól még nem lesz igazad, hogy valótlanságokat állítassz. Halkan jegyzem meg, forrást azóta se kaptam, csak emberek neveit, illetve egy állítólagos kísérletet, amiről annyit tudunk, hogy a "mágus" orosz volt.


#20 Köszönöm, az első igazán hasznos válasz!:)

2021. ápr. 29. 22:01
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
21, EVP, hangfelvétel, hőkamera stb ezek is eléggé bizonyítanak. Persze lehet, hogy ezek a felvételek kamuk. De aki kíváncsi elmehet helyekre, amik paranormális szempontból aktívak, sőt akár tudós csapatoknak sem tilos elmenni vizsgálódni, ha van ilyen érdeklődésük.
2021. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módon lehetne tudományosan megerősíteni egy szellem létét?
2021. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Grimfox ***** válasza:
77%

Forrásként leírtam a kísérleteket végrehajtó személyek könyveit, amelyeket többek közt a kísérletek kivitelezésének módszereiről, és statisztikákról, valamint arról a kevés következtetésről írtak, amiket le lehetett vonni.


Amit 17 említett, az Nyina Kulagina volt. A KGB is vizsgálta, de a youtube-on fent lévő videók nagyon nagy eséllyel nem a KGB archívumából származnak. Ha jól emlékszem írtak róla könyvet, és valami olyasmi is dereng, hogy ő is írt könyvet. Nem olvastam ezeket a könyveket, nem tudok véleményt alkotni a hitelességéről.

2021. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sok olyan dolgot sikerült már bizonyítani, amit nem kötnek az orrunkra. :D
2021. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Grimfox ***** válasza:
Ha csak a tudományos életet nézzük, az ottani felfedezések, új elméletek nagy része se jut el a laikusokhoz. Mit tud kezdeni egy laikus olyan információkkal, mint például a tau lepton viselkedése abszolút nulla fok körüli hőmérsékleten? (csak egy hasraütés, lövésem sincs, van e ilyen kutatás)
2021. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Utolsó! Igen...plusz rengeteg titkosított/megsemmisített akta van és egy csomó olyan bázis, amiknek a létezését is titokban tartják.


A nácik is rengeteg mindennel kísérleteztek amit nem tártak a nyilvánosság elé, meg ugye ott van a Vatikáni Levéltár is...

2021. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
27 már elment egy kicsit a konteo irányába:D
2021. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Tudom, de valahol van egy arany középút a megszállott konteós és az igazság között. Legalább is én ezt hiszem. :D
2021. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Grimfox ***** válasza:
A vatikáni levéltárban valószínűbb, hogy az egyházat kompromittáló iratokat találnál, mint valódi, komoly titkokat. Meg olyan egyházi levelezéseket, döntéseket, rendelkezéseket, amiket nem nagyon akartak nyilvánossá tenni, például az inkvizíció jegyzőkönyveit, és hasonlókat. Az olyan titkok, amiknek az ismeretét is tiltja az egyház, nagy eséllyel inkább megsemmisítésre kerültek. Talán még információt régen eretneknek minősített csoportokról, de olyan titkokról szerintem keveset, amiből a köz is profitálna.
2021. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!