Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Paranormális dolgokban hívő...

Paranormális dolgokban hívő emberek! Laboratóriumi körülmények között miért nem tudták még sosem bizonyítani a paranormális/ezotérikus jelenségeket, ha ezek léteznek?

Figyelt kérdés

Se a mágiát, se a varázslatos gyógyítást, a tárgyak mozgatását sem, semmit...

Igen, szkeptikus vagyok.

Ha ezek létező dolgok, és sokan ezt otthon is meg tudják csinálni, akkor laborban miért nem megy nekik?



2021. ápr. 29. 17:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

a neten mondjuk fenn van az ektoplazma kísérletek. van is ahol videóban bizonyítanak.

az emberiség s az egyén életében iggen kevés százalékában vannak jelen ezek a dolgok. valamint nincs divatban s senki nemnagyon foglalkozik ilyesmikkel. sok esetben ahogy az ektoplazmás kísérletekben is, dúrva mesterséges módszerekkel váltják ki, amely az egyénre s még a kutatókra is veszélyes és etnikailag megkérdőjelezhető vagy legalábbis sokakat nyugtalanít.

2021. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Grimfox ***** válasza:
100%
A legtöbb kutató parapszichológia területén azon a véleményen van, hogy az ektoplazma átverés volt. Spiritiszta szeánszokon gyakran éltek a dologgal, de később már nem sikerült kutatni, mert ellenőrzöttebb körülmények között a transzmédiumok nem voltak képesek produkálni a jelenséget. Persze vannak leírások esetekről, amiknél nagyon nehéz elképzelni a csalást, és nem is sikerült leleplezni, így lehetnek valós ektoplazma jelenségek is. Csak eddig még nem sikerült olyan módszertant kialakítani, mint más pszichikus jelenségek vizsgálatánál.
2021. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
47%
nézz utánna a neten jobban. volt h mesterségesen generálták ki emberekből. bizonyos agyfrekvencia kiprodukálásával hozták ki néhány emberből.
2021. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Grimfox ***** válasza:
47%
Áh, lehet ezért nem hallottam az említett kísérletről. Az ilyesmit könyvekben szoktam keresni. Nem tudod, kik végezték a kísérletet? Vagy legalább azt, hogy hol? Megpróbálnék rákeresni.
2021. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
47%

húú...vagy 4 évvel ezelőtt olvasgattam ilyesmikről. neten s könyvekből. sajns magyarország gyér ebben is.

sajnos a net is olyan h az egyik évben sokmindent találsz s a kövi évben szinte semmit sem. volt h a link címeket is megőriztem, de hiába mert kövi évben már nem volt elérhető. könyveknél is az van h amit könnyen megtalálok azt később a föld elnyeli. de úgyis megosztok majd mindent amit találok. youtube csatornát indítgatok. csak sajnos betgeskedem. írtam is itt gyakazin h te is - Grimfox - csinálhatnál weboldalt v youtube csatornát. a csatorna jobb mert nem lopják el mások a dolgaidat s nem forgatják ki stb.

2021. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
47%
amúgy para dolgok is történnek nálam. de hiaba videóznák, úgysem hinnének nekem. barátaimnak levideózom, mer amikor voltak nálam akkor is történtek dolgok s tudják h nem kamuzgatok.
2021. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Grimfox ***** válasza:
100%

Egyfelől informatikai analfabéta vagyok, másfelől amit én tudok, azt bárki meg tudja találni interneten 5-30 percig terjedő keresgélés után. Erről saját weboldalt csinálni, vagy épp csatornát, eléggé fölösleges lenne.

Linkekkel én is jártam már úgy, hogy meghaltak, mire legközelebb kerestem volna őket. A tartalom jelentős részét persze megtaláltam máshol, csak sokat kellett keresni. Könyvekkel még könnyebb a helyzet. Ha nem is tudom letölteni őket, a címük alapján megkeresem máshol. Ha magyarul már nincs fent, vagy nem nyilvánosan van fent, akkor leszedem angolul. Az olyan tartalom, amit keresnek, nem tűnik el, csak átkerül máshová.

2021. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
46%
Én például elkészítettem az Egely- féle kerék olcsó, házikészítésű változatát. Elkezdtem fókuszálni, koncentrálni fejben, hogy forogjon és sikerült. Olyannyira, hogy egy idő után már a forgási irányt is tudtam befyásolni, illetve 2- vel is ment egyszerre, ellentétes irányokba forgatva. Mai napig értetlenül állok előtte, nem hiszek a ezo baromságokban, de ezt saját magam tapasztaltam, egyszer videóra is vettem. Később nem foglalkoztam vele, felvételt is töröltem. Egyszerűen az embernek vannak fontosabb dolgai is, mint laborban hencegni, hogy képes ilyen kis tárgyakat mozgatni. Na meg voltak napjaim, amikor meg se tudtam mozgatni egy kicsit sem! Egyébként én úgy tudom bárki képes megfelelő gyakorlas után. Nem tudom azóta rájöttek- e a kutatok, hogy pontosan mi van ezen jelenség mögött, de ez tény, hogy nem csalás, valamilyen erőhatás lehet szerintem. Regebben olvastam olyat, hogy hőhatastól kezd forogni. Igen ám, de én már távolabbrol fél- egy meterről is képes voltam mozgatni megfelelő koncentráció után. Most odasugároztam a hőt a gondolataimmal vagy mi?
2021. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Grimfox ***** válasza:
47%
Az a kerék a psywheel. Valójában még nem számít telekinézisnek, de állítólag az első gyakorlatok egyike, amivel lehet önbizalmat, meg bizonyosságot szerezni a dolog lehetőségéről. Videón láttam csak, szóval akár csalás is lehet, de vannak(a videón volt) olyan emberek, akik burával lefedett kereket is képesek úgy fél méter távolból megforgatni. A szabadon álló kerékre azt mondják, még nem telekinézis, amivel forog, ami le van fedve, el van szigetelve, azt már csak azzal lehet. A hitelességét nem ismerem, én is akkor találtam rá, amikor ezzel a kerékkel kísérleteztem.
2021. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
47%

Ilyenkor a legbölcsebb azt mondani, ez is egy energia, amit még nem ismerünk, de ez nem zárja ki a létezését és nem rá, hogy csalásnak minősítsük.

Lehetnek dolgok, amiknek a mibenlétére, működésére soha az életben nem fogunk rájönni és lehet, jobb is így, tekintve, hogy a felfedezéseket az ember azonnal képes a leggonoszabb célokra is fordítani.


A pszi kerékröl jutott eszembe saját érdekes eset.

Legalább háromszor előfordult már velem, hogy a hosszú időn át a kávéscsészében hagyott kanalam, nagy sebességgel körbefordult, mikor hirtelen ránéztem. Lehet, más tárgyakkal is történt ilyen a közelemben, csak nem vettem észre, de ennek ugye hangja van és elég feltűnő a megmozdulása is, tehát nehéz is lenne nem észrevenni. Miért mindig épp akkor fordult körbe, mikor ránéztem, ha addig órákig megvolt mozdulatlanul, senki nem ment a közelébe sem.

Mondjuk az a másik, hogy a közelemben igen gyakran kipurcannak elektromos eszközök, főleg, ha ideges vagyok, úgy, hogy nem is nyúlok hozzá, elég egy légtérben lenni vele. Néha már kicsit ciki :D

Az új melóhelyemen a kamera (amit gyűlölök), akkor kezdte feladni, mikor oda kerültem. Legalábbis kollégák elmondása alapján nemrég még semmi baj nem volt vele. Miután odakerültem, először behülyült a riasztórendszer, aztán a kamera is, ami végül totál kikészült, hehe. Szerelő nem érti, mi baja :D

Előző melóhelyemen az érzékelős világítás hülyült meg "tőlem", onnan sejtem az összefüggést, hogy többen is megjegyezték, nem értik mi a fene van vele, eddig normálisan működött és mindig délután, este vacakolt, mikor bent voltam :/ ők szerencsére nem hozták ezt összefüggésbe velem, de nekem már volt újdonság. Itthon mintha már némileg képes lennék kontrollálni, máshol meg inkább vicces...

Na de ez most csak úgy mellékesen eszembe jutott, hogy ez is csak valamiféle energia, nincs ebben semmi ezos hókuszpók. Csak nem értjük. Többet kellene vizsgálni ezeket a jelenségeket.

2021. máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!