Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy tudhatnám meg, hogy mely...

Hogy tudhatnám meg, hogy mely csakráim vannak alulműködve?

Figyelt kérdés

Régóta nézegetek ilyen csakrás oldalakat és látom, hogy egy csakránál lehet alulműködés meg túlműködés is. Viszont nem tudom, hogy nekem vannak e olyan csakráim amik harmonikusan működnek e mert mostanában nagyon szétszórt lettem.

Sokszor döntésképtelen vagyok, nem tudok néha egyedül meghozni egy fontos döntést, félek mások véleményétől ha rólam van szó, másoknak próbálok megfelelni magam helyett, csendes és félős természetű vagyok, túl sok valóságtalan álmot dédelgetek, nem értem, hogy valahova tartoznék csak sodrok az árral, céltalan vagyok, állandóan kimerült vagyok, önbizalomhiány, megbízhatatlanság, sokszor hazudok hogy nekem legyen jó de bűntudatom is van bőven. Több betegséget is tapasztaltam magamon rövid időn belül, kényszerességre hajlam.

E jellemzőkből aki ért a csakrákhoz tudna felállítani egy vázlatot, hogy szerinte mely csakrák nem működnek rendesen vagy bármit ezzel kapcsolatban mint csakrák gyógyítása stb?

(Csak olyan válaszoljon aki ért a csakrákhoz és szívesen válaszolna is!)



2021. máj. 3. 18:05
1 2
 1/12 Grimfox ***** válasza:
85%

Alapvetően ezzel az összeset lefedted. Mind a hetet.

Kimerültség-gyömércsakra

Bármi, amihez akaraterő kellene-második csakra

Önbizalomhiány, más vélemények elfogadásának nehézsége-napfonat

Az érzelmi problémáid-szívcsakra

Kommunikációs problémáid-torokcsakra. A hazugság is ide tartozik

Álmodozás, és a szellemi éberség hiánya-harmadik szem(6. csakra)

Ha ezek mind problémásak, akkor a koronacsakra is biztosan az lesz, bár annak a hatáskörét nehéz körülírni hitelesen. De ha az alatta lévő csakrák problémásak, akkor az is az.

Azt fontos tudni, hogy a problémáid nem fognak megoldódni attól, ha "kiegyensúlyozod a csakráidat" meg ha elég energiát juttatsz beléjük, és hasonlók. Ha a fent leírt hibákat, problémákat tudatosan, szándékosan megoldod, akkor a hozzájuk kapcsolódó csakra is rendeződni fog. Ha a csakrát piszkálod, nem fognak megoldódni a problémáid. Ha most még energiával el is árasztod, akkor csak az kap energiát, ami jelenleg "benne van". Azaz a problémák.

2021. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm! :)

pont ilyen választ vártam és még többet is megtudtam,

igen sejtettem hogy attól hogy megpiszkálom a csakrát, az nem fog önmagában hatni de akkor azon leszek hogy tudatosan oldjam meg ezeket a problémákat :).Mert rengeteg van, de van olyan is amivel régóta küzdök mégsem sikerül kibújni belőle.

2021. máj. 3. 18:26
 3/12 Grimfox ***** válasza:
91%
Sok probléma csak a felszín, a gyökere nem is biztos, hogy tudatos probléma. Hiába kaparod le a tetejéről azt, amit látsz, ami alatta van, új problémákat okoz, vagy ugyanazt a problémát fenntartja. Elmélkedő meditációval esetleg meg lehet próbálni az egyes problémákra megoldást keresni, és a mélyükre ásni. De mielőtt ezzel próbálkozol, mindenképpen alaposan sajátítsd el a megfelelő relaxációt, és a meditációs technikát is, amit használni akarsz. Akkor sikeres leszel, és elkerülheted a kellemetlenségeket, amiket a problémáid kutatása okozhat.
2021. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek Grimfox-szal, az összes csakrával gondod lehet. Talán annyit tennék hozzá, hogy lehet foglalkozni a csakrákkal is, igaz csak azokkal nem elegendő. A meditáció mellett légző- és egyszerűbb jógagyakorlatokkal is lehet segíteni a kiegyensúlyozásukat.
2021. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Csakrá-nézel,oszt láccik az
2021. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.hát ez nagyon szellemes volt :)

köszönöm.

amúgy többieknek köszi a válaszokat!

sejtettem hogy több csakrával gond lehet de kérdés az is hogy melyikkel meg melyiket érdemes jobban kezelni meg ilyesmik :)

2021. máj. 4. 00:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Együtt kell foglalkozni minddel. Tudsz meditálni?
2021. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
76%
Ahogy 7. mondja. Csak akkor érsz el eredményt, ha az összképet javítod, még ha csak egyszerre kis lépésekben is. Összefüggő rendszerként a munkád nagyjából egyenlő mértékben fog kihatni mindenre. Ha nem egyszerre foglalkozol mindegyikkel, akkor azok a területek, amikkel nem, vagy kevéssé foglalkozol, visszahúzzák a haladást azon a területen, amivel foglalkozol.
2021. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én csak 3-4-et látok a többi magától helyreáll.Az egész személyiség alulról felfelé építkezik a gyökércsakra alulműködése pedig kihat az összes többire,nálad pedig ez a fő probléma.Minden csakrához életterületek és különböző archetípusok is tartoznak pozitív-negatív amit itt tudsz megnézni,vagy a könyvet valahonnan beszerzed:


[link]


...a gyökér a fizikai erőnlét,önmagadról való szeretetteljes gondoskodás,valódi igények felismerése és tettre váltása,megélhetés,kreativitás és az energiák anyagi létbe fordítása..itt születik meg az akarat és a határozott döntésképesség..

" A leföldelés egyik alapelve: Szállj ki a gondolataidból és költözz bele a testedbe. Csak a test élete révén vagyunk képesek megtapasztalni az örömöt és a fájdalmat, s összekapcsolódni az érzelmeinkkel. A hétköznapi élet során felgyülemlett érzelmi energiákat csak egy fizikai testünkkel való közvetlen és tudatos kapcsolat során tudjuk kiüríteni. Energiáink valamilyen önkifejezési módon keresztüli leföldelése nélkül érzelmeink tespedtté és beakadttá válnak, minek következtében helyzetünk is rögzül és nyugtalanná válik, képtelenek leszünk kellő életerővel és nyomatékkal szembenézni kihívásainkkal. A testünkkel kialakított ilyen szintű kapcsolat nélkül elveszünk a térben, és képtelenek leszünk meghatározni a valóságot és önmagunkat..."


Aztán lehet fokozni azzal ha leválsz róla a téves önazonosítás és a személyiség töredezettsége felé...kényszeresség,hipohondria stb.. a felhajtóerőül szolgáló tűzelem hiányával pedig elveszítheted még a természetes küzdő képességedet,dühödet is..Azt az egyetlen érzelmi reakciót ami az áldozatiságból áttranszformál...


-gyökér-(kimerültség,fáradékonyság,céltalanság)-ez mind a feladás


-a szakrális 2. a víz elem,vagyis az érzelmekhez kötődik ezt itt nem látom de azért leírom,hogy az örömérzet,ízlésvilág,az érzelmi felelősségvállalás és határok meghúzása,de főleg a bőségteremtés és megélések tartoznak hozzá..


-a 3. napfonat még a gyenge...önbizalom,határozott felelősségvállalás,az élettel próbatételekkel való bátor szembenézés,gyengék védelme,sorkatonai szolgálat :) satöbbi..


-Az önkifejezés módjai,a saját meggyőződések,vélemény,hitelesség,szavahihetőség majd a magasabb igazságok kimondása is mind a torokcsakra ami itt alulműködik,ez a negatív "csendes gyermek" archetípusa...(visszahúzódó,önvédelemből hazudik)..ezis rendbe jön ha a személyes hatalmadat kifejlesztetted és a kezedbe vetted életed irányítását pl...


Kis színészkedés van a külvilág felé ennyi a szív nem több,úgy látom az őszinteség megy.. :)


sok sikert..

2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet ezeket erősíteni? Miért pont a meditálás? A meditáláshoz éppen hogy viszonylag stabil emberre van/lenne szükség? Vagy nem?
2021. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!